Zülfü Livaneli'den kadın cinayetlerine sert tepki: Üç beş tane katil erkek geberseydi

Zülfü Livaneli'den kadın cinayetlerine sert tepki: Üç beş tane katil erkek geberseydi

Haberler.com - Haberler | Magazin

Kadın cinayetlerini lanetleyen Zülfü Livaneli, yayınladığı mesajda "Üç beş katil adayı temizlenirse ancak durur bu işler. Katil erkekler geberseydi. İşte bu ülke hepimizi bu uç noktalara kadar getirdi" ifadelerini kullandı.

Bayburt'ta 34 yaşındaki bir şahıs önce kent merkezindeki sağlık merkezine girip burada temizlikçi olarak çalışan bir kadını bıçaklayarak öldürdü.

Olay, dün saat 10.40 sıralarında il merkezinde bulunan Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezinde (KETEM) meydana geldi. KETEM'de temizlik işçisi olarak çalışan 1 çocuk annesi Zehra Erdemir (45), kendisini bir süredir rahatsız eden R.Ç.'nin (34) bıçaklı saldırısına uğradı. Boğazı kesilen Zehra Erdemir, Bayburt Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU ÇALIŞANINA SALDIRDI

Buradan kaçarak Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesi'ne gelen R.Ç, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda çalışan Süleyman Alan'ı da (47) kalbinden bıçakladı. Üniversitenin güvenlik görevlilerince yakalanan R.Ç, polis ekiplerine teslim edildi. Süleyman Alan'ın tedavisi sürüyor.

"ÜÇ BEŞ KATİL ADAYI TEMİZLENİRSE ANCAK DURUR BU İŞLER"

Ünlü Sanatçı Zülfü Livaneli, olayın ardından çok sert bir mesaj yayımladı. Kadın cinayetlerini lanetleyen Zülfü Livaneli, Twitter hesabından "Tehdit altındaki kadınlara silah eğitimi ve ruhsat verilmeli. Üç beş katil adayı temizlenirse ancak durur bu işler. Keşke Özgecan'da, Ceren'de, Emine'de, Şule ve benzerlerinde silah olsaydı. Katil erkekler geberseydi. İşte bu ülke hepimizi bu uç noktalara kadar getirdi" mesajını paylaştı.

İşte o paylaşım;

Zülfü Livaneli'den kadın cinayetlerine sert tepki: Üç beş tane katil erkek geberseydi
Haber Yorumları (35)
VOLKAN: Zülfü Livaneli''ye yakışmamış. Eşkiya Dünya''ya Hükümdar Olmaz albümünde Yunus Emre''den ''Geldi geçti ömrüm benim, Şol yel esip geçmiş gibi, Hele bana şöyle gelir, Şol göz yumup açmış gibi . . . . '' güzel yorumlamıştı. Ama bir kulağından girip diğerinden çıkmış. Tamamnın okuyun, şu şiirin üzerine hayatı anlatan başka bir şiir görmedim.
..AAA.....: şeriattan niye korkuyosunuz ozaman şeriat olsa böyle fuhuş ve cinayetler olmaz şeriat demek hakkı sahibine veren allahın adaleti demektir sonra o aldattı bu aldattı dersiniz o öldü bu öldü allahın emirlerine uyulsa bu sıkıntılar olmaaaz
COŞKUN ÇAKIROĞLU: Silahlandırınmı!!!!bu yaşta bonzaiyemi düştün dayı bu nasıl açıklama
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title