Zoran Zaev Haberleri

Zoran Zaev haber, Zoran Zaev son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zoran Zaev - 22.02.2021
Eski Kuzey Makedonya Güvenlik ve İstihbarat Kurumu Müdürü hakkında tutuklama emri çıkarıldı
"Hayal kırıklığına uğradım" Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Miyalkov'un kaçtığıyla ilgili iddialar hakkında halkın adaleti aradığını ve beklediğini söyledi.
Zoran Zaev - 27.01.2021
Kuzey Makedonya'ya AB yolunda yeni engel: Bulgaristan
2017 yılının Ağustos ayında iki ülke hükümetleri arasında düzenlenen toplantıda Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov tarafından dostluk, iyi komşuluk ve işbirliği anlaşması imzalanmıştı.
Zoran Zaev - 21.12.2020
TBMM Başkanı Şentop, Üsküp'te Türkçe Eğitim Günü Kutlamaları'nda konuştu
"ÖRGÜTÜN BİZE DE ZARAR VERMESİNİ İSTEMİYORUZ" Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, FETÖ terör örgütünün kendilerine zarar vermemesini istediklerini ifade ederek, "İçişleri Bakanlığımız ve Adalet Bakanlığımız hazır.
Zoran Zaev - 21.12.2020
GÜNDEM / 21 Aralık 2020
Şentop, 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü kutlamalarına katılacak, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, Başbakan Zoran Zaev ve Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ile görüşecek.
Zoran Zaev - 20.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 21 Aralık 2020
6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere Kuzey Makedonya'yı ziyaret edecek. Şentop, 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü Kutlamaları'na katılacak, Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, Başbakan Zoran Zaev ve Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ile görüşecek.
Zoran Zaev - 20.12.2020
TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti Kuzey Makedonya'yı ziyaret edecek
Şentop, yarın başlayacak temasları kapsamında Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Başbakan Zoran Zaev, Meclis Başkanı Talat Caferi ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat ile görüşecek.
Zoran Zaev - 31.10.2020
Slovenya, Karadağ ve Kuzey Makedonya'dan Türkiye'ye taziye mesajları
Karadağ Başbakanı Dusko Markovic, Ege Denizi'nde meydana gelen deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e taziye mesajı gönderdi. Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Markovic, "Can kaybı her ülke için telafi edilemez bir kayıptır. Karadağ, dostlarının yanındadır." ifadelerini kullandı. Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, resmi Twitter hesabından Türkçe olarak, "İzmir'de yaşanan büyük depremin ardından gelen görüntüler rahatsız edici.
Zoran Zaev - 08.10.2020
Son dakika! NATO Genel Sekreteri, Trump'ın Afganistan'dan asker çekme kararını değerlendirdi Açıklaması
Stoltenberg, NATO karargahında Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile görüşmesinden sonra düzenlenen basın toplantısında Trump'ın açıklanandan erken asker çekme kararı hakkındaki soruyu yanıtladı.
Zoran Zaev - 07.10.2020
AB Komisyonu Varhelyi Kuzey Makedonya ve Arnavutluk'u ziyaret etti
Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Varhelyi, iyi haberler sunmak için ülkede bulunduğunu ve bunun önemli olduğunu söyledi.
Zoran Zaev - 28.09.2020
AB, Kuzey Makedonya'nın taahhütlerini yerine getirmesini bekliyor
AB üyeliğine aday olan Kuzey Makedonya'da 15 Temmuz'da yapılan seçimlerin ardından Zoran Zaev başbakanlığında kurulan yeni hükümet ağustos sonunda güvenoyu alarak göreve başlamıştı.
Zoran Zaev - 16.09.2020
Kuzey Makedonya Başbakanı Zaev'den Yunanistan'a Türkiye ile iş birliği çağrısı Açıklaması
Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Türkiye'nin, Yunanistan'ın komşusu ve kendilerinin de iyi bir dostu olduğunu belirterek, Atina yönetimine Türkiye ile iş birliği çağrısı yaptı.
Zoran Zaev - 01.09.2020
ANALİZ – Etnik çekişmelerin yaşandığı Kuzey Makedonya 'deneyler ülkesi' mi?
Bu noktada, "sandalyesiz bakanlık" olarak nitelendirilen ve ülkedeki diğer etnik yapılara bir nevi formalite icabı verilen devlet bakanlıkları "İkinci Zoran Zaev" hükümetinde kaldırıldı.
Zoran Zaev - 31.08.2020
Kuzey Makedonya'da yeni hükümet güvenoyu aldı
Ülkede 15 Temmuz 2020'de yapılan erken genel seçimde birinci olan Makedonya Sosyal Demokratlar Birliğinin (SDSM) genel başkanı Zoran Zaev'in başbakan olarak görev aldığı yeni kabinenin güven oylamasında 62 milletvekili "evet", 51 milletvekili "hayır" oyu kullandı, hiçbir milletvekili çekimser kalmadı.
Zoran Zaev - 10.07.2020
Kuzey Makedonya erken genel seçimleri ve Türk siyasi partileri
15 Temmuz seçimlerinde Türk partilerinin durumu 1. Türk Demokratik Parsiti (TDP): TDP Zoran Zaev liderliğindeki SDSM ile koalisyon yaparak seçime iki adayla katılıyor.
Zoran Zaev - 06.07.2020
Kuzey Makedonya tarihinin beşinci erken genel seçimlerine doğru
Hükümetin en önemli vaatlerinden olan AB üyelik süreci hakkında karar alınmamasının ardından dönemin Başbakanı Zoran Zaev yaptığı açıklamada, ülkesine "büyük haksızlık" yapıldığını savunarak AB'nin, reformlar gerçekleştiren ve komşularla sorunlarını çözen Kuzey Makedonya'ya karşı vaadini yerine getirmediğini söylemişti.
Zoran Zaev - 16.06.2020
Kuzey Makedonya'da erken genel seçim 15 Temmuz'da yapılacak
Ülkedeki en büyük iki siyasi parti olan Sosyal Demokratlar Birliğinin (SDSM) Genel Başkanı Zoran Zaev ile İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya Ulusal Demokratik Birliğinin (VMRO-DPMNE) Genel Başkanı Hristiyan Mickoski, seçimin 15 Temmuz'da gerçekleştirilmesi yönünde uzlaşıya vardıklarını bildirdi.
Zoran Zaev - 10.04.2020
Avrupa ülkelerinin Kovid-19 ile mücadelesi sürüyor
İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya Ulusal Demokratik Birliği (VMRO-DPMNE) Genel Başkanı Hristiyan Mickoski'nin test sonucu negatif çıkarken, Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Zoran Zaev'in test sonucunun gün içinde açıklanacağı bildirildi.
Zoran Zaev - 16.02.2020
Kuzey Makedonya Meclisi feshedildi
Eski Başbakan Zoran Zaev, 12 Nisan'da düzenlenmesi planlanan erken genel seçimlerden 100 gün önce, geçici hükümetin kurulabilmesi için 3 Ocak'ta istifa etmişti.
Zoran Zaev - 25.01.2020
Elazığ'daki deprem nedeniyle Türkiye'ye taziye ve destek mesajları
Makedon partisi olan Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı ve eski başbakan Zoran Zaev, Türkiye'den endişe verici haberler aldıklarını vurgulayarak, "Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Zoran Zaev - 03.01.2020
Kuzey Makedonya'da geçici hükümet kuruldu
Seçimlerden 100 gün önce geçici hükümetin kurulabilmesi için görevi bırakması gereken eski Başbakan Zoran Zaev'in istifası, gün içinde mecliste onaylandıktan sonra Meclis Başkanı Talat Caferi tarafından Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski'ye iletilmişti.
Zoran Zaev - 03.01.2020
Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev istifa etti
Kuzey Makedonya'da 12 Nisan'da yapılması planlanan erken genel seçim öncesi yasalar gereği istifa etmesi gereken Başbakan Zoran Zaev, istifa mektubunu meclise sundu.
Zoran Zaev - 21.12.2019
Batı Balkan ülkelerinin liderleri Arnavutluk'ta bir araya geldi
Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın ev sahipliğinde düzenlenen zirveye, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic ve Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev'in yanı sıra Avrupa Komisyonu, ABD ve Dünya Bankası temsilcileri de katıldı.
Zoran Zaev - 19.12.2019
İtalya'da Orta Avrupa Girişimi Zirvesi toplandı
İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Batı Balkanlardaki ülkelerin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecine desteklerinin sonuç alıncaya kadar süreceğini söyledi. İtalya'nın dönem başkanı sıfatıyla başkent Roma'daki Dışişleri Bakanlığında ev sahipliği yaptığı Orta Avrupa Girişimi (CEI) Zirvesi'ne, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Moldova Başbakanı Ion Chicu, Karadağ Başbakanı Dusko Markovic, Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic, Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, Macaristan Başbakan Yardımcısı Zsolt Semjen, Slovakya Başbakan Yardımcısı Richard Rasi, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Miro Cerar, Çekya Dışişleri Bakanı Tomas Petricek, CEI Genel Sekreteri Roberto Antonione, AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Oliver Varhelyi'nin yanı sıra, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Polonya, Bosna Hersek ve Belarus'tan farklı düzeylerde temsilciler katıldı.
Zoran Zaev - 16.12.2019
ANALİZ – "Küçük Schengen" Batı Balkanlar'da AB'ye alternatif mi?
- "Küçük Schengen" neleri kapsayacak? Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, AB Liderler Zirvesi'nden birkaç gün önce, 10 Ekim'de Sırbistan'ın Novi Sad şehrinde Küçük Schengen'in kurulması için bildiri imzaladı.
Zoran Zaev - 03.12.2019
Kuzey Makedonya Başbakanı Zaev: "AB müzakerelerinin başlatılmaması hayal kırıklığı"
Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev, ülkesinin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım müzakerelerine başlayamamasının adil olmadığını ifade ederek, bunun kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zoran Zaev Haberleri | Zoran Zaev Kimdir - Haberler - Zoran Zaev haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zoran Zaev kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski Kuzey Makedonya Güvenlik ve İstihbarat Kurumu Müdürü hakkında tutuklama emri çıkarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:26:01. #1.15#
title