Yukarı Karabağ Haberleri

Yukarı Karabağ haber, Yukarı Karabağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yukarı Karabağ - 05.05.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Erdoğan-Putin görüşmesine ilişkin açıklama yaptı
Suriye'de kalıcı istikrarın sağlanmasında Türk-Rus iş birliğinin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yukarı Karabağ konusunda da bölgesel normalleşme ve istikrar sürecinin iyi kullanılması gerektiğini dile getirdi.
Yukarı Karabağ - 05.05.2021
Erdoğan, Putin'le görüşmesinde Yukarı Karabağ konusunda bölgesel normalleşme ve istikrar sürecinin iyi kullanılması gerektiğini dile getirdi.
Erdoğan, Putin'le görüşmesinde Yukarı Karabağ konusunda bölgesel normalleşme ve istikrar sürecinin iyi kullanılması gerektiğini dile getirdi.
Yukarı Karabağ - 27.04.2021
Edirne'den kısa kısa
Kullanılan ifadenin bölgedeki ilikiler sürecinin zedelenmesine yol açacağını savunan Pekcanlı, şunları kaydetti: "Özellikle diğer ülkelerin devlet yetkililerinin üzerine düşen, geçmişte yaşanan trajedi üzerinden yeni bir gerilime yol açmak değil, ortak acının yaralarının sarılmasına çalışmak olmalıydı. Bu açıklama ile bu fırsatta kaçırılmıştır. Güney Kafkasya'da Azerbaycan ile Ermenistan arasında otuz yıldır süren Yukarı Karabağ sorununun çözüm aşamasına yaklaşıldığı Azerbaycan'ın işgal altında ki topraklarının kurtarıldığı ve bölgede Türkiye, Azerbaycan ve Ermenistan halkının barış, huzur, istikrar ve refah içinde geleceğe bakmaya hazırlandıkları bir sırada kullanılan sözde 'soykırım' ifadesi bütün bu süreçlerin zedelenmesine yol açacaktır.
Yukarı Karabağ - 26.04.2021
CHP Ardahan İl Başkanı Taştan'dan ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
Bu açıklamanın, onarılması güç yaralar açacağını dile getiren Taştan, "Güney Kafkasya'da Azerbaycan ile Ermenistan arasında 30 yıldır süren Yukarı Karabağ sorununun çözüm aşamasına yaklaşıldığı, Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarının kurtarıldığı ve bölgede Türkiye, Azerbaycan ve Ermenistan halklarının barış, huzur, istikrar ve refah içinde geleceğe bakmaya hazırlandıkları bir sırada kullanılan sözde soykırım ifadesi, bütün bu süreçlerin zedelenmesine yol açacaktır.
Yukarı Karabağ - 26.04.2021
Son Dakika | Meclis'te İkinci Karabağ Savaşı ve Ermenistan'ın Savaş Suçları Paneli
Bu raporun, savaş suçlarını düzenleyen Cenevre Sözleşmesi'nin Ermenistan tarafından defaatle ihlal edildiğini tescil ve ilan ettiğini vurgulayan Şentop, raporda "Karabağ Meselesi"nin tarihi arka planının da gözler önüne serildiğini, tarihi olarak da Ermenistan'ın Karabağ üzerinde hak iddiasının hiçbir temele dayanmadığının, Yukarı Karabağ'ın Azerbaycan toprağı olduğunun izah edildiğini aktardı.
Yukarı Karabağ - 24.04.2021
CHP'li Öztrak: Büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştir
CHP'li Öztrak: Büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştirCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "ABD Başkanı Joseph Biden'ın 1915'te yaşanan acı olayları 'soykırım' olarak nitelemesi büyük bir yanlış olarak tarihe geçmiştir.
Yukarı Karabağ - 14.03.2021
Fransız tarihçi Gauin: "Türkiye'nin bölgenin istikrarı ve refahındaki önemi göz ardı edilemeyecek kadar açık"
"Karar vericiler, Türkiye'nin ticari ve stratejik ortak olarak değerini kabul ediyor" Yunanistan'ın Avrupalı vergi mükelleflerinin insafına kalmış bir ülke olduğuna dikkati çeken Gauin, şunları kaydetti: "Diğer yandan halihazırda Türk ekonomisi hala üretiyor, ihraç ediyor. Sadece tekstil, kıyafet ve ham maddeler değil. Türkiye'nin gelecek vadeden bilişim teknolojileri ve savunma sanayisi de var. Bu, kesinlikle Batı'da ve İsrail'de uzakları görebilen karar vericilerin Türkiye'yi daima Yunanistan'a tercih etmesinin nedeni. Aynısı Türkiye ile ilişkilerini kötü şekilde etkileyen önemli sorunlara rağmen Fransa için de geçerli." Batı'da Türkiye karşıtı kampanyaları BAE'nin fonladığını ve organize ettiğini, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Ermeni diasporasının da Türk-Fransız ilişkilerini sabote etmek için ellerinden geleni yaptığını söyleyen Gauin, şöyle devam etti: "Hala buna rağmen Fransız sanayiciler ve karar vericiler, Türkiye'nin ticari ve stratejik ortak olarak değerini kabul ediyor. Bu, Türkiye'deki Fransız yatırımlarının hacmiyle açıkça kanıtlanıyor. Nihayetinde Türkiye'nin bölgenin istikrarı ve refahındaki önemi göz ardı edilemeyecek kadar açık." "Paşinyan, yeni bir savaş riskine girmeyecek" Gauin, Ermenistan'da son zamanlarda Başbakan Nikol Paşinyan'a karşı darbe girişimi yapılmasına ilişkin, Ermenistan'ın yaklaşık 30 yıldır işgal ve kontrolü altında tuttuğu Yukarı Karabağ'daki yenilgiden sonra halkın büyük çoğunluğunun hayal kırıklığına uğradığını ve Paşinyan'a karşı öfkeli olduğunu söyledi.
Yukarı Karabağ - 10.03.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Katar'da Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü
Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, mevkidaşıyla ikili ilişkiler, Yukarı Karabağ, Libya ve Suriye'deki son gelişmeleri ele aldıklarını belirten Çavuşoğlu, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin bugün temeli atılan 3.
Yukarı Karabağ - 10.03.2017
Türkiye-Rusya Üdik Toplantısı
FETÖ ile mücadele konusuna ne denli önem verdiğimiz ise malumunuzdur. Bu konuda gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı müteşekkirim ancak bu örgütün başka isimler altında farklı alanlarda gizlice faaliyetlerini yürütme yöntemini gayet iyi uygulayabildiğini de akıldan çıkarmamak lazım. Moskova ve St. Petersburg'da bu örgütle iltisaklı olan kişi ve kuruluşlar hakkında gerekli adımları atacağınıza inanıyorum." "Karadeniz güvenliğiyle bağlantılı konularda iş birliğini sürdüreceğiz" Yukarı Karabağ ihtilafının çözülmesinin de aciliyet arz ettiğini belirten Erdoğan, "Son çatışmalar, durumun ne kadar kritik olduğunu, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeni bir savaş riskinin ne kadar arttığını açıkça ortaya koydu.
Yukarı Karabağ - 28.02.2017
MHP TBMM Grup Toplantısı
Geçen yılki şiddetli çatışmalardan sonra devreye sokulan ateşkesi bozan, ihlallere yol açan yegane suçlunun Ermenistan olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Ermenistan, ateşkes kararına uymalı ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından derhal ve hiçbir şart ileri sürmeksizin çekilmelidir. AGİT Minsk Grubu kanayan yaraya dönen Yukarı Karabağ sorununu tamamen bitirme hususunda elini çabuk tutmalı, samimiyet ve aciliyetle konuya eğilmelidir.
Yukarı Karabağ - 28.02.2017
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Başbakan Yıldırım, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışmalara da değinerek, şehit olan 5 Azerbaycan askerine Allah'tan rahmet diledi. Azerbaycan halkının acısını paylaştıklarını aktaran Yıldırım, "Yukarı Karabağ Bölgesi yıllardır kanayan bir yaradır ve Azeri toprakları Ermeni çeteciler tarafından işgal edilmiş, bu sorun bugüne kadar çözülememiştir.
Yukarı Karabağ - 24.02.2017
Hocalı Katliamının 25. Yılı
Açıklamada, 25 yıl önce 1992 yılının 25 şubatını 26 şubata bağlayan gece, Ermenistan Cumhuriyeti birliklerince Yukarı Karabağ'ın Hocalı kasabasına düzenlenen saldırıda, aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların da bulunduğu 613 Azerbaycan vatandaşının vahşice katledildiği, 487'sinin yaralandığı, bin 275'inin de Ermeni güçlerince esir alındığı belirtildi.
Yukarı Karabağ - 24.02.2017
Hocalı Katliamının 25. Yılı
Vali Doğan yayımladığı mesajında Ermenistan birliklerinin, 25 yıl önce, 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı şehrine düzenledikleri saldırıda, 613 Azerbaycan vatandaşı çocuk, kadın, yaşlı ayrımı gözetmeden zalimce katlederek, etnik temizlik yaptığını hatırlattı.
Yukarı Karabağ - 24.02.2017
Hocalı Katliamının 25. Yılı
Bakanlık, Ermenistan Cumhuriyeti birlikleri tarafından 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesinde Hocalı şehrinde gerçekleştirilen katliamın yıl dönümü nedeniyle yazılı açıklama yaptı.
Yukarı Karabağ - 24.02.2017
Dışişleri Bakanlığından 'Hocalı Katliamı' Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan Cumhuriyeti birlikleri tarafından 26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı'da gerçekleştirilen katliama ilişkin açıklamada bulundu. Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Azerbaycan'ın Yukarı Karabağ bölgesinde Hocalı şehrinde düzenlenen saldırıda 106'sı kadın, 63'ü çocuk ve 70'i yaşlı olmak üzere, toplam 613 Azerbaycan vatandaşı katledilmiştir.
Yukarı Karabağ - 22.02.2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Ypg Dışında Alternatif Yok Argümanının Hiçbir Geçerliliği Yok"
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündemine ilişkin bilgi verdi. Kalın, Erdoğan'ın Rusya'ya yapacağı ziyarette Suriye, terörle mücadele, Irak ve ikili ilişkilerin ele alınacağını söyledi. 26 Şubat'ın Hocalı katliamının yıldönümü olduğunu hatırlatan Kalın, Azerbaycan devletine ve milletine başsağlığı dileklerini ileterek, "Haklı mücadelesinde Azerbaycan'ın yanındayız, bu pozisyonumuzu koruyacağız. Yukarı Karabağ sorununun çözümü, Ermenistan işgali altında bulunan Azerbaycan topraklarının özgürlüğüne kavuşması ve Kafkaslar'da normalleşme sürecinin başlaması için bütün taraflara çağrılarımızı yineliyoruz" açıklamasında bulundu.
Yukarı Karabağ - 22.02.2017
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)
İbrahim Kalın, özelikle Yukarı Karabağ sorununun çözümü, Ermenistan işgali altında bulunan Azerbaycan topraklarının özgürlüğüne kavuşması ve Kafkaslar'da normalleşme sürecinin başlaması için de bütün taraflara çağrılarını bu vesileyle tekrar yinelediklerini kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yukarı Karabağ Haberleri | Yukarı Karabağ Haber - Haberler - Yukarı Karabağ haberleri, son dakika yukarı karabağ haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Erdoğan-Putin görüşmesine ilişkin açıklama yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 17:27:53. #1.16#

title