Yılmaz Bulut Haberleri

Yılmaz Bulut haber, Yılmaz Bulut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yılmaz Bulut - 05.05.2021
"Mutlu Çocuk, Umutlu Türkiye" sergisi
Sergide yer alan sanatçılar arasında; Hakan Cingöz, Burak Karavit, Zeliha Akçaoğlu, Neşe Çoğal, Sefa Yamak, Doğukan Çiğdem, Banu Sağnak Erten, Burak Erim, Nihal Gündüz, Ayşen Savcı, Reza Samadi, Deniz Uçkun, Bülent Kılıç, Serpil Başaran, Nurgül Gün Güney, Gabrielle Reeves, Türkman Alkan, Ülkü Yılmaz, Hakan Kürklü, Mehmet Özcan, Yılmaz Bulut, Sema Özdemir Akbel, Didem Kavuzlu, Yeşim Önde, Özgül Önalan, Ayşe Topçu ve Ayşe Aygen Deniz bulunuyor.
Yılmaz Bulut - 28.09.2020
YEE Avrupa'da yaşayan çocuklar için çevrimiçi Türkçe kursu başlattı
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa'daki Türkçe kaybına karşı internet üzerinden kurslar başlattıklarını ifade ederek, ilgi duyan gençleri kurslara katılmaya davet etti.
Yılmaz Bulut - 17.02.2020
Albaraka Türk Hat Koleksiyonu Köln'de sanatseverlerle buluştu
Albaraka Türk'ten yapılan açıklamaya göre, katılım bankacılığı alanındaki başarısını, kültür ve sanat alanında da sürdüren Albaraka Türk, klasik Türk İslam sanatlarını kalıcı hale getirmek, gelecek nesillere aktarmak ve tüm dünyada tanıtımını gerçekleştirmek hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Köklü medeniyetin önemli bir mirası olan hat sanatını yaşatmak ve bu sanatı dünyaya tanıtmak amacıyla hareket eden Albaraka Türk, Klasik Türk İslam sanat dallarından hat-tezhip ve ebru sanatından oluşan "Albaraka Hat Koleksiyonu"nu bu kez Almanya'nın Köln şehrinde sanatseverlerle buluşturdu. Köln Yunus Emre Enstitüsü'nun ev sahipliğinde; Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, Albaraka Kültür Sanat ve Yayıncılık Müdürü Ahmet Faruk Çağlar, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Yılmaz Bulut, Köln Eğitim Ataşesi Prof.
Yılmaz Bulut - 15.02.2020
Almanya'da Albaraka Hat Koleksiyonu Sergisi
Köln YEE Müdürü Dr. Yılmaz Bulut da bu tür etkinliklerle Almanya'da geleneksel sanatları genç kuşaklara aktarmak için çaba sarfettiklerini belirtti.
Yılmaz Bulut - 25.01.2020
Köln'de "Kazakistan Sanatında Kadınlar" sergisi açıldı
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut açılış konuşmasında, Almanya'da sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda Türk dünyasının da temsilcisi olduklarını söyledi.
Yılmaz Bulut - 12.10.2019
Heykel sanatçılarına 'sessiz' destek
  Müzayedede Canan Demir'in 'Geçmişte Bir Gün', Ferit Yazıcı'nın 'İmkansız İletişim', Evrim Kılıç'ın 'İstanbul', Genco Gülan'ın 'Alo, Alo, Alo, Alo', Mahir Yılmaz'ın 'Koşan Atlet', Nihal Konar Naş'ın 'D-503', Songül Girgin'in 'Balık', Tanzer Arığ'ın 'Duomo', Yılmaz Bulut'un 'İsimsiz', Yasin Uysallar'ın 'Sütun' adlı eserleri en yüksek fiyat teklifi veren sanat alıcısının oldu.
Yılmaz Bulut - 12.10.2019
Kaş'ta 'kapya biber festivali'nin ilki düzenlendi
YARIŞMALAR DÜZENLENDİ Festival, Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde yapılan kortej yürüyüşüyle başladı. Kasaba Mahalle Meydanı'nda yapılan açılış töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmalarının ardından Likyalı Yörükler Patara ekibi ve Seydikemer Temel grubu halk oyunları gösterisi sundu. Yapılan en kaliteli kapya biber üreticisi yarışmasında, ön elemeyi geçen 6 üretici yarıştı. Birinciliği Yılmaz Bulut kazandı.
Yılmaz Bulut - 12.09.2019
"Nazi Almanyası'ndan kaçanlara Türkiye kucak açtı"
YEE Köln Müdürü Yılmaz Bulut ise Bauhaus'un Almanya'da 100.
Yılmaz Bulut - 22.06.2019
Almanya'da "Türk Film Günleri"
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut ise bu yıl ikincisi düzenlenen film günlerinin bir gününü çocuklara ayırdıklarını belirterek, "Yurt dışında yaşayan Türk çocuklarının Türkçeyi unutmamasını ve velilerde Türkçe bilincini uyandırmayı amaçlıyoruz.
Yılmaz Bulut - 18.06.2019
'Heykelde Yeni Keşifler' sergisi açıldı
  Dereceye giren eserler:   'Geçmişte Bir Gün' / Canan Demir; 'İmkansız İletişim' / Ferit Yazıcı; 'İstanbul' / Evrim Kılıç; 'Alo, Alo, Alo, Alo' / Genco Gülan; 'Koşan Atlet' / Mahir Yılmaz; 'D-503'/ Nihal Konar Naş; 'Balık' / Songül Girgin; 'Duomo' / Tanzer Arığ; 'İsimsiz' / Yılmaz Bulut; 'Sütun' / Yasin Uysallar.
Yılmaz Bulut - 19.02.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Tekirdağ'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Yılmaz Bulut - 16.12.2018
Kırgız Yazar Aytmatov Almanya'da Anıldı
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut ise enstitülerinin aynı zamanda Türkçe konuşulan diğer ülkelerin de temsilcisi olduğunu belirterek "2018 yılı, Cengiz Aytmatov'un 90.
Yılmaz Bulut - 30.11.2018
Almanya'da "Gören Gözler" Fotoğraf Sergisi
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut, açılışta yaptığı konuşmada, iki kentin de çok kültürlü olduğunu ve kültürlerarası iletişime büyük değer verdiğini söyledi.
Yılmaz Bulut - 29.11.2018
Almanya'da "Batı'da İslam Mimarisi" Sergisi
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut da bu konuda düzenledikleri konferans ve sergiyle Avrupa'da gelişen İslami mimariye ışık tutmak istediklerini söyledi.
Yılmaz Bulut - 11.10.2018
Bulut Denizi" İçin Kaçkarlar'da Nöbet Tutuyorlar
Büyük bölümü Çamlıhemşin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kaçkar Dağları Milli Parkı doğal güzelliği ile ziyaretçilerine tüm yorgunluğunu unuttururken, fotoğraf tutkunlarının da tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.
Yılmaz Bulut - 22.09.2018
Bestekar Ali Ufki Bey Almanya'da Anıldı
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut, Türkiye ile Polonya ilişkilerine temel teşkil eden bir çok önemli ismin bulunduğunu hatırlatarak Ali Ufki Bey'in Osmanlı Türk kültürüne yaptığı kalıcı katkısıyla iki ülke arasındaki 600 yıllık ilişkide ayrıcalıklı bir yeri olduğunu vurguladı.
Yılmaz Bulut - 09.07.2018
Almanya'da "Mozart, Mendelssohn Bartholdy ve Dede Efendi" Konseri
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut, bu etkinliği düzenleyerek Mozart, Mendelssohn Bartholdy ve Dede Efendi'yi Goethe'nin Doğu-Batı Divanı'nda buluşturarak iki medeniyeti birbirine yaklaştırmayı amaçladıklarını söyledi.
Yılmaz Bulut - 23.06.2018
Almanya'da "600 Yıllık Polonya-Türk Dostluğu" Fotoğraf Sergisi
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut da iki ülkenin köklü geçmişini Polonya devletinin kuruluşunun 100.
Yılmaz Bulut - 10.05.2018
Almanya'da "Yıldız Sarayı Fotoğraf Koleksiyonu" Sergisi
Köln YEE Yöneticisi Yılmaz Bulut da "Sultan 2.
Yılmaz Bulut - 08.05.2018
Ayvalık'ta 4. Uluslararası Sanat Çalıştayı Başladı
Art-Clan Küratörü İldem Arabacıoğlu, yaptığı açıklamada, çalıştayda farklı kültürlerin birlikteliğine odaklanıldığını belirterek, şunları kaydetti: "Farklı disiplindeki sanatçıları bir araya getirip yurt içi ve yurt dışında sergiler düzenliyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. Ayvalık çok güzel bir şehir ve sanatın merkezlerinden biri olması gerekiyor. Sanat açısından çok verimli bir kent Ayvalık. Bu sene ağırlıklı olarak Cunda'da çalışıyoruz, hem Cunda'ya değer vermek hem de Ayvalık'a güzel eserler kazandırmak için bir araya geldik." Çalıştaya, sanatçılar Adil Gümüşoğlu, Alev Gözonar, Assy Jans, Ayşın Özen, Cahide Erel, Eda Bahadanlı, Edouard Dullin, Elif Çatlıoğlu, Elifko, Emine Berkan, Erdal Uzunoğlu, Fikret Özcan, Gabrielle Reeves, Günseli Toker, Hakan Kürklü, Heves Berksu, İlayda Çeşmecioğlu, İldem Arabacıoğlu, Mehmet Özcan, Mevce Dilara Toprak, Milena Milosavljevic, Nathalie Bibas, Özgü Aydar, Serap Gümüşoğlu, Tuğrul Selçuk, Vera Degtiova ve Yılmaz Bulut katıldı.
Yılmaz Bulut - 06.05.2018
Almanya'da "Yunus Emre Özel Konseri"
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut da Yunus Emre'nin hayatı ve eserleri hakkında bilgi vererek konserde emeği geçenlere teşekkür etti.
Yılmaz Bulut - 04.05.2018
Almanya'da "Şark Edebiyatı ve Goethe" Konferansı
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut, Alman kurumlarıyla ortaklaşa faaliyetler düzenlediklerini, bunun amacının ise iki ülke kültürlerini birbirine yakınlaştırmak olduğunu ifade etti.
Yılmaz Bulut - 24.04.2018
Türk ve Alman Öğrencilerden 23 Nisan Kutlaması
Köln YEE Müdürü Yılmaz Bulut, Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, milli sınırların ötesinde dünya çocuk şenliği olarak kutlanmasına öncülük etmeye çalıştıklarını söyledi.
Yılmaz Bulut - 18.04.2018
Köln'de "Jazz Anatolia" Konseri
Köln Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yılmaz Bulut, konser sonunda AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerle amaçlarının Türk kültürünü dünyanın her yerinde tanıtmak olduğunu söyledi.
Yılmaz Bulut - 14.04.2018
Almanya'da 8 Okulda "Türk Kültür Şöleni"
Köln Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yılmaz Bulut, eğitim kurumlarıyla kültürler arası iletişimi arttıran ve sürdürülebilir olan işbirliğine büyük önem ve destek verdiklerini belirtti.
Yılmaz Bulut - 29.12.2017
Hepimiz Aynı Güneşin Altındayız" Sergisinin Geliri Tegv'ye Bağışlanacak
Sergide eserleri yer alan sanatçılar arasında, Alan Kouchakpour, Ali Elmacı, Azat Yeman, Barış Cihanoğlu, Beyza Boynudelik, Bihrat Mavitan, Cahide Erel, Cemil Güç, Cengiz Solakoğlu, Eda Taşlı, Elifko, Erdal Uzunoğlu, Esra Meral Demircan, Fikret Özcan, Gönül Nuhoğlu, Gülten İmamoğlu, Günseli Toker, Hakan Kürklü, İldem Arabacıoğlu, Kemal Tufan, Koray Erkaya, Mahir Güven, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Mehmet Özcan, Mustafa Özkan, Mustafa Yüce, Nur Gürel, Nurdan Likos, Nurgül Gün Güney, Nurhan Altay, Pınar Du Pre, Recep Batuk, Sait Tosyalı, Sema Bicik, Serap Gümüşoğlu, Seydi Murat Koç, Tuğrul Selçuk ve Yılmaz Bulut yer alıyor.
Yılmaz Bulut - 14.12.2017
İstanbul-Köln Kültür Yılı" Kapanış Konseri
Yunus Emre Enstitüsü Köln Müdürü Yılmaz Bulut, bu yıl ilan edilen İstanbul-Köln Kültür Yılı'nı 39'uncu etkinlik olan konserle sona erdirdiklerini belirtti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yılmaz Bulut Haberleri | Yılmaz Bulut Kimdir - Haberler - Yılmaz Bulut haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yılmaz Bulut kimdir, hayatı ve biyografisi. 2 metrelik yılan, kendi boyundaki yılanı böyle yuttu! Saniye saniye kamerada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 11:17:17. #1.14#

title