Yıldız Ramazanoğlu Haberleri

Yıldız Ramazanoğlu haber, Yıldız Ramazanoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldız Ramazanoğlu - 08.05.2021
Yazar Yıldız Ramazanoğlu, "Kültür Kumanyası"nda gençlerle bir araya geldi
Yazar Yıldız Ramazanoğlu, Genç Dergiler Birliği tarafından düzenlenen "Kültür Kumanyası" programına konuk oldu.
Yıldız Ramazanoğlu - 01.03.2021
"Bir İh(ti)mal Daha Var!" 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sergisi, 5 Mart'ta açılacak
Sergi kapsamında, 10 Mart'ta bir söyleşi düzenlenecek. Moderatörlüğünü Dr. Ayşe Taşkent'in üstleneceği söyleşide, yazar Yıldız Ramazanoğlu "Korku ve Tahakkümün Karanlık Yüzü", yönetmen Handan Öztürk "Geçmişten Günümüze Anlatılarda Kadın, Tahakküm ve Bu Geleneğin Temsilcisi İzler", Doç.
Yıldız Ramazanoğlu - 17.10.2020
"Mavi Marmara"nın 10. yılına özel öykü ve şiir yarışması başvuruları başladı
Jüri üyeleri arasında edebiyat dünyasından Ali Emre, Şakir Kurtulmuş, A. Ali Ural, Yıldız Ramazanoğlu, Hakan Albayrak ve Ebubekir Kurban'ın yer aldığı yarışmaya, son başvuru tarihi 15 Kasım olarak belirlendi.
Yıldız Ramazanoğlu - 25.09.2020
Edebiyat dünyasında Asım Gültekin yad edildi
"Gerçek anlamıyla bir muallimdi" "Bir Dava Adamı: Asım Gültekin" başlıklı yazıyı kaleme alan yazar Murat Güzel, şunları kaydetti: "Asım'ın ömrü boyunca sürdürdüğü çabayı, sadece kitap ve dergi yayıncılığıyla sınırlamak da haksızlık olur elbette. O gerçek anlamıyla bir muallimdi ve muallim olmasının bir neticesi olarak hayatımızdaki güzellikleri çoğaltma peşinde idi. Müslümanların mizah dergisinin olmamasına içerlemişse, ne yapar ne eder mutlaka bir mizah dergisinin çıkarılmasına öncülük ederdi. Cafcaf böyle vücut bulmuştu mesela. Çevresinde toplanan gençlerin yeteneklerine uygun uğraşılar belirleme noktasında da Asım'ın ayrıca mahir olduğunu söylemek mümkün..." Toplam 65 sayfalık dosyada ayrıca İbrahim Demirci'nin "Hoşgeldin Asım", Şakir Kurtulmuş'un "Özgürlüğe Koşarak Gitti Asım", Yıldız Ramazanoğlu'nun Gültekin'in çalışmalarını ele aldığı "Düş Gören Adam", Abdulaziz Tantik'in "Asım Gültekin: Dava Adamının Hatırasının Hatırlattıkları", Hüseyin Akın'ın "Asım Koşuşturan Bir Zihindi", Ahmet Mercan'ın "Beyaz Haberler, İyi İşler ve Tebessüm Sahipsiz Şimdi", Özcan Ünlü'nün "İsmiyle Müsemma Asım", Ömer Karaoğlu'nun "Asım'a.
Yıldız Ramazanoğlu - 07.02.2020
Kadim Değerler Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu
Jüri üyeliklerini Yunus Emre Enstitü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, TRT World Belgesel Yapımcısı Mevlüde Nesibe Erdoğan Eşit, Yazar Yıldız Ramazanoğlu, A Haber TV Yapımcısı Zeynep Bayramoğlu, Yönetmen Tülay Gökçimen, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Yıldız Ramazanoğlu - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
Nafaka Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Yıldız Ramazanoğlu - 13.06.2019
Kadınlardan nafaka hakkı için imza kampanyası
NAFAKA Hakkı Kadın Platformu'nca nafaka hakkına ilişkin yapılması planlanan düzenlemeye karşı imza kampanyası başlatıldı.
Yıldız Ramazanoğlu - 25.05.2019
Yazar Ramazanoğlu "Kırklar Meclisi"nde
Türkiye Yazarlar Birliğinin (TYB) düzenlediği Kırklar Meclisi Edebiyat ve Hayat Söyleşileri programına yazar Yıldız Ramazanoğlu katıldı.
Yıldız Ramazanoğlu - 25.02.2019
İlim Hikmet Vakfı Aile Sempozyumu Düzenleyecek
Aynı gün saat 13'de başlayacak ikinci oturumun moderatörlüğünü de Dr. Osman Utkan yapacak. Bu oturumda, Yazar Yıldız Ramazanoğlu 'Modern Seküler Aile - Geleneksel Aile Kıyaslamasında Kadın Erkek İlişkileri' konusunda, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Dr.
Yıldız Ramazanoğlu - 09.11.2018
İhh'nın Nepal İslam Kültür Merkezi Projesi
İstanbul İHH Kadın Kolları, 15-25 Kasım'da İstanbul Tuğra Otel Kafe'de "Sen Oku Nepal Aydınlansın" konulu kitap kermesi düzenleyecek. Kermesteki satış ve bağışlarından elde edilecek gelir, Nepal'de inşa edilecek İslam Kültür Merkezi için kullanılacak. Kermese, Sibel Eraslan, Abdurrahman Dilipak, Fatma Barbarosoğlu, Emine Şenlikoğlu, Mine İzgi, Taha Kılınç, Güray Süngü, Yıldız Ramazanoğlu, İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu, Yavuz Bahadıroğlu ve Adem Özköse gibi yazarlar destek verecek.
Yıldız Ramazanoğlu - 09.11.2018
Türkiye'den Nepal'e İslam Kültür Merkezi
Proje kapsamında İstanbul İHH Kadın Kolları, Nepal'in bas¸kenti Katmandu'da azınlık olarak yas¸ayan müslümanların kendilerini sosyal, ekonomik ve siyasi düzlemde gelis¸tirmelerini sagˆlayacak modern imkânlara sahip bir İslam Kültür Merkezi için hayırseverlerin desteklerini bekliyor. Toplam maliyeti 950 bin Euro'yu bulan merkezin yüzde 30'luk bir kısmı kermes, kahvaltı gibi faaliyetler sonucunda tamamlandı. Merkezde; mescit, kafeterya, mutfak, abdesthane, İslami eserlerin sergileneceği sergi salonu, bekleme salonu, kütüphane, ofisler, oturma odaları ve depo gibi alanlar bulunacak. 5 ayrı fayda Merkezin hedefleri arasında ise şunlar bulunuyor: -Nepalli Müslümanlar için dini ve kültürel faaliyetler düzenlemek -Haftalık Kuran, hadis dersleri ve İslami eğitimler için sınıflar oluşturmak -İhtiyacı olan Müslümanlar için mesleki eğitimler düzenlemek -Maddi imkanı yetersiz olan Müslüman hanımlar için evlilik organizasyonu gibi kültürel faaliyetler düzenlemek -Müslümanların okuma ve araştırma ihtiyacını giderecek büyük bir kütüphane kurmak Müslüman olan her şeyini kaybediyor Nepal'de, Müslüman olduğu için ailesi tarafından reddedilen, sosyal hayattan dışlanan, işinden kovulanlar sadece kadınlar değil. Erkekler de Müslüman olur olmaz büyük zorluklara göğüs germek mecburiyetinde kalıyor. İrfan Pokharel o isimlerden biri. İrfan, Brahman sınıfına mensup oldukça itibar gören bir Hindu iken 20 yıl önce İslam'la şereflendiğinde ailesi, arkadaşları, komşuları tarafından dışlanarak yalnızlaştırıldı ve işinden oldu. İslam Kültür Merkezi, İrfan Pokharel gibi Müslümanlara da ayrıca bir umut kapısı aralayacak. Kitap kermesi ve kahvaltı organizasyonu İslam Kültür Merkezi için çalışmalarını sürdüren İstanbul İHH Kadın Kolları, ayrıca 15-25 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tuğra Otel Kafe'de "Sen Oku Nepal Aydınlansın" konulu kitap kermesi düzenleyecek. Kermesteki satış ve bağışlarından elde edilecek gelir, Nepal'de inşa edilecek İslam Kültür Merkezi için kullanılacak. Kermese, Sibel Eraslan, Abdurrahman Dilipak, Fatma Barbarosoğlu, Emine Şenlikoğlu, Mine İzgi, Taha Kılınç, Güray Süngü, Yıldız Ramazanoğlu, İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu, Yavuz Bahadıroğlu ve Adem Özköse gibi yazarlar destek verecek.
Yıldız Ramazanoğlu - 08.11.2018
İhh Nepal'de "İslam Kültür Merkezi" İnşa Edecek
Kermese, Sibel Eraslan, Abdurrahman Dilipak, Fatma Barbarosoğlu, Emine Şenlikoğlu, Mine İzgi, Taha Kılınç, Güray Süngü, Yıldız Ramazanoğlu, İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu, Yavuz Bağadıroğlu ve Adem Özköse gibi yazarlar destek verecek.
Yıldız Ramazanoğlu - 25.07.2018
Yüz Yüze Konuşmalar, Yaşayan Edebiyat" Projesi Tanıtıldı
Kitapta, Adnan Özyalçıner, Ferit Edgü, Doğan Hızlan, Rasim Özdenören, Gürsel Aytaç, Ataol Behramoğlu, Süreyya Berfe, Sevinç Çokum, İnci Aral, Necati Mert, Mehmet Ragıp Karcı, Selim İleri, İbrahim Yıldırım, Cemil Kavukçu, Ali Haydar Haksal, Abdullah Uçman, Oğuz Demiralp, Abdülkadir Budak, Turan Koç, Enis Batur, Hüseyin Su, Tuğrul Tanyol, Ali Günvar, Şükrü Erbaş, Arif Ay, Veysel Çolak, Buket Uzuner, Semih Gümüş, Alim Karaman, Haydar Ergülen, Adnan Özer, Mario Levi, Ömer Lekesiz, Yıldız Ramazanoğlu, Ali Ural, Cihan Aktaş, Gürsel Korat, Necip Tosun, İhsan Deniz, Kayahan Özgül, Osman Konuk, Cemal Şakar, Fatma Barbarosoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Hüseyin Atlansoy, Ethem Baran, Leyla İpekçi, Sibel Eraslan, Mehmet Can Doğan ve Mehmet Narlı yer aldı.
Yıldız Ramazanoğlu - 10.06.2018
Medya ve Sanat Camiası Biksad İftarında Buluştu
Programa, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Ayasofya Müzesi Müdürü Hayrullah Cengiz, yazar Prof. Dr. İskender Pala, yazar Prof. Dr. İsmail Kara, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Kudüs Platformu Başkanı Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Haberleri Editörü Hüseyin Altınalan, AA Kültür Sanat Haberleri Editörü Bünyamin Yılmaz, AA Analiz Haberler Editörü İhsan Gürsoy, TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici, yazar Yıldız Ramazanoğlu, Star gazetesi Kültür Sanat Editörü Bedir Acar, Yeni Şafak gazetesi Yazı İşleri Müdürü İdris Saruhan da katıldı.
Yıldız Ramazanoğlu - 22.04.2018
Van'da "Değerler ve Desenler Sempozyumu"
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen sempozyumun Vahdettin İnce başkanlığında yapılan son oturumunda, TRT Kurdi Koordinatörü Mustafa Ekici, "Üzerinde yaşadığımız toprağın hakkı", Yazar Yıldız Ramazanoğlu "İnsanlığın kurucu öğelerinden biri: Edebiyat", Yazar ve Mimar Cihan Aktaş ise "Kent ve estetik değerler" konulu sunum yaptı.
Yıldız Ramazanoğlu - 20.03.2018
3. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" Başladı
"Türkiye'deki toplumun başından bir sağanak gibi yağmakta" Festivalin onur konuğu yazar Yıldız Ramazanoğlu da öykücülerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Yıldız Ramazanoğlu - 06.03.2018
3. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali"Ne Doğru
Festival Danışmanı Cemal Şakar da festivalin uluslararası boyutuna değinerek, şunları anlattı: "Bizim yurt içinde giderek sıkışan sesimizi yurt dışına, yurt dışındaki sesleri de buraya taşıması, sanata ve edebiyata yeni bir yatak oluşturması, yeni ilişkiler kurmak bakımından bizim bu festivali çok önemsiyoruz." Festivalin onur konuğu yazar Yıldız Ramazanoğlu ise çocukluk yıllarında kelimelerin gücünü fark ettiğini dile getirerek, "Ben yazı hayatıma şiir yazarak başladım.
Yıldız Ramazanoğlu - 06.03.2018
Türkiye'nin ve Dünyanın Önemli Öykücüleri 3'üncü Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali'nde
Türkiye'den ve dünyadan önemli yazarları buluşturan, bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen "Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali"nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, festivalin onur konuğu usta yazar Yıldız Ramazanoğlu ile yazar Cemal Şakar gibi isimler katıldı.
Yıldız Ramazanoğlu - 13.02.2018
3. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali" Başlıyor
Her yıl Türk edebiyatının usta bir öykücüsünün onur konuğu olarak ağırlandığı festivalde bu yıl, ilk kitabını 1998'de yayımlayan öykücü Yıldız Ramazanoğlu onur konuğu olarak yer alacak.
Yıldız Ramazanoğlu - 06.01.2018
Yeni "Nihayet" Hiperaktif Olacak
Toplantıya Hüsrev Hatemi, İsmail Kara, Ömer Lekesiz, Ahmet Kot, Yıldız Ramazanoğlu, İbrahim Tenekeci, Suavi Kemal Yazgıç, Furkan Çalışkan, Mustafa Akar, Mehmet Ali Çalışkan, İsmail Kılıçarslan, Samed Karagöz, Abdulhamit Güler, Melike Günyüz, Asım Gültekin, Mustafa Enesoğlu, Hasan Öztürk, Mahmut Bıyıklı, Taha Kılınç, Güray Süngü, Mustafa Nezihi Pesen, Mustafa Armağan, Mehmet Şeker, Yunus Emre Tozal ve Ayça Örer gibi birçok davetli katıldı.
Yıldız Ramazanoğlu - 28.11.2017
Yazar Ramazanoğlu Ağrı'ya Konuk Oldu
Yazar Yıldız Ramazanoğlu, Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün "Bir Konu Bir Konuk" etkinlikleri kapsamında konferans verdi.
Yıldız Ramazanoğlu - 06.08.2017
Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali - Ağrı
Festivalin önümüzdeki yıllarda da sürdürüleceğini anlatan Aktaş, şunları kaydetti: "Böyle bir şeye destek ve katkı vermek ve ülkenin bir değerini ortaya çıkarmanın çok önemli bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllar adına şimdiden heyecanlıyım, katlanarak devam edeceğini düşünüyorum. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Arnavut'u ile bu ülkenin her bir karışı et ve tırnak gibi olmuşuz. Kız alıp vermişiz. Türk bayrağının dalgalandığı her yer Türkiye'dir. Dolayısıyla devletimizin gücünü aynı zamanda o şefkatli elini burada hissediyoruz. Herkesin gönül rahatlığıyla buraya gelebileceğini düşünüyorum. 63 kişilik bir heyetle geldik. Arkadaşlarım o kadar mutlu bir şekilde buradan ayrılıyorlar ki 'önümüzdeki yıl tekrar buraya katılmak istiyoruz' arzusu ve heyecanı içindeler." Festival kapsamında düzenlenen "Ahmed-i Hani" konulu panelde Prof. Dr. Namık Açıkgöz ile İlhami Işık, Vahdettin İnce, Sibel Eraslan, Müfit Yüksel, Yıldız Ramazanoğlu, Hanefi İspirli ve Doç.
Yıldız Ramazanoğlu - 05.08.2017
Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali
Festivalin önümüzdeki yıllarda da sürdürüleceğini anlatan Aktaş, şunları kaydetti: "Böyle bir şeye destek ve katkı vermek ve ülkenin bir değerini ortaya çıkarmanın çok önemli bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllar adına şimdiden heyecanlıyım, katlanarak devam edeceğini düşünüyorum. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Arnavut'u ile bu ülkenin her bir karışı et ve tırnak gibi olmuşuz. Kız alıp vermişiz. Türk bayrağının dalgalandığı her yer Türkiye'dir. Dolayısıyla devletimizin gücünü aynı zamanda o şefkatli elini burada hissediyoruz. Herkesin gönül rahatlığıyla buraya gelebileceğini düşünüyorum. 63 kişilik bir heyetle geldik. Arkadaşlarım o kadar mutlu bir şekilde buradan ayrılıyorlar ki 'önümüzdeki yıl tekrar buraya katılmak istiyoruz' arzusu ve heyecanı içindeler." Festival kapsamında düzenlenen "Ahmed-i Hani" konulu panelde Prof. Dr. Namık Açıkgöz ile İlhami Işık, Vahdettin İnce, Sibel Eraslan, Müfit Yüksel, Yıldız Ramazanoğlu, Hanefi İspirli ve Doç.
Yıldız Ramazanoğlu - 06.06.2017
Halkımızı Aileleriyle Birlikte Fuara Davet Ediyoruz"
Fuar kapsamında Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği'nin (ESKADER) desteğiyle Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nde düzenlenen "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"ne ise her gün önemli bir isim konuk oluyor. Aralarında Yıldız Ramazanoğlu, Ali Ural, Leyla İpekçi, Belkıs İbrahimhakkıoğlu ve Ali Ayçil'in de bulunduğu etkinlik, 26 şair ve yazarı kitapseverlerle bir araya getirecek.
Yıldız Ramazanoğlu - 16.03.2017
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali", 21 Mart'ta Başlayacak
Türkiye'den ise Ahmet Sarı, Ali Ayçil, Ali Haydar Haksal, Aliye Akan, Arda Arel, Arzu Kadumi, Betül Ok, Emine Batar, Ertan Örgen, Elçin Sevgi Suçin, Kürşat Çelik, Mehmet Kahraman, Mustafa Başpınar, Melih Tuğtağ, Mustafa Çiftçi, Osman Cihangir, Osman Koca, Sadık Yalsızuçanlar, Sedat Demir, Senem Gezeroğlu, Yahya Arslan, Yavuz Ahmet Koç, Yıldız Ramazanoğlu, Yunus Meşe ve Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış festivalde yer alacak.
Yıldız Ramazanoğlu - 13.03.2017
2. Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali"
Danışmanlığını Cemal Şakar'ın gerçekleştireceği festivalde, Rusya, Makedonya, Filistin, Mısır, Bosna Hersek, Fas, Yunanistan, Suriye, Slovakya gibi ülkelerden gelen öykücülerin yanı sıra yerli öykücüler arasında Ali Haydar Haksal, Sadık Yalsızuçanlar, Yıldız Ramazanoğlu, Mustafa Çiftçi, Sedat Demir ve Aliye Akan gibi isimler yer alacak.
Yıldız Ramazanoğlu - 06.01.2017
Ağrı'da "Bir Konu Bir Konuk" Projesi
Yılın ilk konuğunun yazar Sibel Eraslan olduğunu anımsatan Bulut, "Proje kapsamında İhsan Süreyya Sırma, Ardan Zentürk, Abdurrahman Dilipak, Yıldız Ramazanoğlu ve Cihan Aktaş gibi önemli isimler de ilerleyen aylarda Ağrı'ya gelecek.
Yıldız Ramazanoğlu - 17.12.2016
Siyaset Okulu" Buluşmaları
Üsküdar Üniversitesi Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü iş birliğiyle düzenlenen "Siyaset Okulu"na yazar Yıldız Ramazanoğlu ve Avrupa Birliği (AB) uzmanı Can Baydarol konuk oldu.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldız Ramazanoğlu Haberleri | Yıldız Ramazanoğlu Kimdir - Haberler - Yıldız Ramazanoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldız Ramazanoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Yazar Yıldız Ramazanoğlu, Kültür Kumanyasında gençlerle bir araya geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 10:43:23. #1.16#

title