Yıldıray Gürgen Haberleri

Yıldıray Gürgen haber, Yıldıray Gürgen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yıldıray Gürgen - 02.01.2021
"Bir Gelibolu Kahramanı: Yusuf Kenan" belgeseli ücretsiz erişime açıldı
Projenin müziklerinde ise "Vatanım Sensin" ve "Payitaht Abdülhamid" dizilerinin de müziklerini yapan Yıldıray Gürgen'in imzası bulunuyor.
Yıldıray Gürgen - 14.01.2020
"52. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri"nin adayları açıklandı
"Bir Aşk İki Hayat" filmi ile Cem Öget, "Mucize 2: Aşk" ile Mahsun Kırmızıgül, Tevfik Akbaşlı ve Yıldıray Gürgen, "Kız Kardeşler" ile Giorgos Papaioannou ve Nikos Papaioannou, "Kapı" ile Güldiyar Tanrıdağlı, "Anadolu Turnesi" filmi ile Venus Music Peace Band "En İyi Müzik" kategorisinde yer alırken, "En İyi Kurgu"da "Görülmüştür" ile Ali Aga, "Kız Kardeşler" Çiçek Kahraman, "Sibel" ile Veronique Lange, "Küçük Şeyler" ile Selda Taşkın ve "Bir Aşk İki Hayat" ile Aylin Zoi Tinel ve Erhan Acar yarışacak.
Yıldıray Gürgen - 19.12.2019
Bu hafta 9 film vizyona girecek
Çekimleri Erzincan'ın Çayırlı ilçesi kırsalında yapılan filmin müzikleri Yıldıray Gürgen imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 05.12.2019
"Bu hafta 7 film vizyona girecek" başlıklı haberimizde yer alan "Balon Pilotları" filminin adı...
Dram türündeki film, doğunun bir dağ köyünde yaşayan engelli bir genç olan Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin'in yaşama tutunma hikayesini anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Soykut Turan'ın yaptığı filmin müzikleri ise Tevfik Akbaşlı, Yıldıray Gürgen ve Mahsun Kırmızıgül imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 05.12.2019
Bu hafta 7 film vizyona girecek
Görüntü yönetmenliğini Soykut Turan'ın yaptığı filmin müzikleri ise Tevfik Akbaşlı, Yıldıray Gürgen ve Mahsun Kırmızıgül imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 25.07.2019
Hollywood oyuncusu Eric Roberts İstanbul'a geldi
Müziklerine Yıldıray Gürgen'in imza attığı filmin oyuncu kadrosunda başta Eric Roberts olmak üzere Berrak Tüzünataç, Şerif Erol, Ali Hasıl, Yetkin Dikinciler, Gürgen Öz, Aslı Tandoğan, Hakan Meriçliler, Deniz Bolışık, Cihan Şimşek, Tansel Öngel, Serhat Özcan, Gizem Coşkun, Kuzey Yücehan, Ruhi Sarı, Yeşim Salkım, Ümit Çırak, Sinan Bengier, Mahmut Gökgöz, Yüksek Ünal, Erkan Taşdöğen ve Tuana Melis Almacı yer alıyor.
Yıldıray Gürgen - 22.04.2019
Uzun Yolculuk" İzleyicilerle Buluşuyor
Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteklediği ve drama canlandırmaların yer aldığı Uzun Yolculuk'ta Ali Sürmeli, Rıza Akın, Coşkun Çetinalp gibi ünlü oyuncular da rol aldı. 120 dakikalık belgeselin metin yazarı ve genel koordinatörlüğünü Bülent Günal'ın, proje sorumluluğunu Yılmaz Aydın'ın, editörlüğünü Cansu Oyan ve Ceyhun Şenkal'ın üstlendiği belgeselin müziklerinde ise Vatanım Sensin, Payitaht Abdülhamid, Seddülbahir 32 Saat dizilerinin de müziklerini yapan Yıldıray Gürgen'in imzası bulunuyor.
Yıldıray Gürgen - 03.01.2019
Mozart Ödüllü Küçük Gurbetçi "Memleketim" Şarkısı İçin İstanbul'a Geldi
Haber-Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL / DHA Almanya'da geçen yıl Mozart ödülüne layık görülen 13 yaşındaki Ali İnsan, şarkı sözü yazarı Fikret Şenes için yapılacak "Vefa" albümünde "Memleketim" adlı şarkıyı seslendirmek üzere İstanbul'a geldi. Ayten Alpman'ın meşhur ettiği şarkıyı hem kemanıyla çalıp  hem de seslendirecek olan genç müzisyen, "Böyle bir projede olduğum için çok mutluyum" diye konuştu.  Müzik yaşamında küçük yaşta elde ettiği başarılarla Almanya'da adından söz ettiren Ali İnsan, ünlü söz yazarı 'Fikret Şenes'e Saygı Albümü'nde 'Memleketim'a adlı şarkı ile yer alacak. Albüm çalışması için babası Hüseyin İnsan ile birlikte Frankfurt'tan İstanbul'a gelen Ali İnsan, Atatürk Havalimanı'nda albüm projesine ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Saygı albümü kapsamında Yıldıray Gürgen yönetimindeki orkestrayla,  'Memleketim' şarkısını hem kemanıyla çalıp hem de seslendirecek olan başarılı müzisyen, projede yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Yıldıray Gürgen - 03.01.2019
Mozart Ödüllü Ali İnsan Türkiye'ye Geldi
İstanbul'da Yıldıray Gürgen yönetimindeki orkestrayla "Fikret Şeneş'e Saygı Albümü" için kayda girecek olan genç yetenek, 6 yıldır çaldığı kemanı ve soprano sesiyle adından söz ettirmişti.
Yıldıray Gürgen - 13.12.2018
Bu Hafta 6 Film Vizyona Girecek
Senaryosu Cüneyt İnay'a ait yapımın müzikleri Yıldıray Gürgen imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 06.09.2018
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
Atilla Doğukan Türkyılmaz, Kaya Akkaya, Yağmur Ün, Asuman Dabak, Yakup Yavru ve Esvet Şahin'in oynadığı fantastik komedi türündeki filmin müzikleri Yıldıray Gürgen imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 08.08.2018
Merakla Beklenen "Keloğlan" Filminin Afişi Yayımlandı!
Masallara lâyık bir kerametle her türlü güçlüğü yenen, temiz kalpli "Keloğlan", 40 yıl aradan sonra yepyeni bir macera ile beyazperdede izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Çevre dostu Keloğlan ve arkadaşları, güzeller güzeli Cankız'ın yardım çağrısı üzerine harekete geçer ve hayvanların soyunu tüketmeye çalışan zalimlere karşı mücadele ettikleri bir maceraya atılırlar. Masallarda, karşılaştığı her olumsuz durumdan mizahi yönü, zekâsı ve hazırcevaplığı ile zarar görmeden kurtulan "Keloğlan", bakalım bu kez zalimlere karşı verdiği savaşı yenebilecek ve muradına erebilecek mi? Doğa bilinci ve hayvan sevgisini modern fantastik bir film aracılığıyla çocuklara aktaran "Keloğlan"da birbirinden sevimli hayvanlar, animasyon karakterler olarak yer alıyor. 1970'lerde Rüştü Asyalı'nın canlandırdığı Keloğlan karakterine bu defa Atilla Doğukan Türkyılmaz hayat verirken, güzeller güzeli Cankız'ı ise Yağmur Ün canlandırıyor. Asuman Dabak, Kaya Akkaya, Yakup Yavru ve Esvet Şahin'in de rol aldığı filmde, hayvan haklarının en büyük savunucularından biri olan Ömür Gedik de konuk oyuncu olarak yer alıyor. Senaryosunu Ferhat Ergün'ün yazdığı, yönetmenliğini Süleyman Mert Özdemir'in, görüntü yönetmenliğini Sami Saydan'ın yaptığı film; CGI Animasyon, görsel efekt ve gerçek görüntüleri harmanlayarak yaratılan masalsı dünyasıyla da, Türk sinemasında yeni bir devirin kapılarını aralıyor. Yapımcılığını Galip Gültekin, Çağdaş Gültekin ve Sonku Gültekin'in üstlendiği VTR Production yapımı "Keloğlan"ın genel koordinatörlüğünü Irmak Çığ Erlertürk yapıyor. Müziklerini Yıldıray Gürgen'in hazırladığı filmde, kostüm tasarımı ise Umay Gelgör imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 27.06.2018
T.i.m" 29 Haziran'da Vizyona Girecek
Görüntü yönetmenliğini Ercan Durmuş'un üstlendiği filmin müzikleri ise Yıldıray Gürgen'e ait.
Yıldıray Gürgen - 17.05.2018
Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek
Senaryosu da Onur Tan'a ait olan filmin müzikleri Yıldıray Gürgen imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 19.04.2018
Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek
Recep Yazıcıoğlu, İlhan Akgül, Ali Sürmeli, Deniz Oral ve Mehmet Işık'ın rol aldığı dram, aksiyon ve suç içerikli filmin müzikleri Yıldıray Gürgen imzası taşıyor.
Yıldıray Gürgen - 15.03.2018
Yusuf Kenan" Belgeseli, 18 Mart'ta İzleyiciyle Buluşacak
Belgeselde Yusuf Kenan'ı Barış Yurtsever, Zehra Hanım'ı ise Banu Günal canlandırdı. Projenin müziklerinde ise "Vatanım Sensin" ve "Payitaht Abdülhamid" dizilerinin müziklerini yapan Yıldıray Gürgen imzası var.
Yıldıray Gürgen - 06.03.2018
Direniş Karatay" Filminin Galası Yapıldı
"Direniş Karatay" Müzikleri Yıldıray Gürgen, kostüm tasarımları Zeynep Kartal imzası taşıyan "Direniş Karatay"ın görüntü yönetmenliğini Mirsad Herovic üstleniyor.
Yıldıray Gürgen - 06.02.2018
Mimar Sinan'ın Hayatı Belgeselleştirildi
Belgesel, Sinan'ın biyografisi olarak kabul edilen ve nakkaş-şair Mustafa Sai Çelebi tarafından kaleme alınan "Tezkiretü'l Bünyan" adlı eserden uyarlandı. Belgeselin müziklerini ise Yıldıray Gürgen hazırladı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yıldıray Gürgen Haberleri | Yıldıray Gürgen Kimdir - Haberler - Yıldıray Gürgen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yıldıray Gürgen kimdir, hayatı ve biyografisi. Bir Gelibolu Kahramanı: Yusuf Kenan belgeseli ücretsiz erişime açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.1.2021 21:36:13. #1.14#
title