Haberi Paylaş

Son dakika haber... 'SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi' açıldı

Yerel Haberler

Son dakika gelişmesine göre 'SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi' açıldı Iğdır'da 'SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi' törenle açıldı.

'SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi' açıldı

IĞDIR - Iğdır'da 'SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi' törenle açıldı.

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün SERKA'ya sunduğu 'SERKA ile Benim Dünyam Çocuk Akademisi' projesi kabul edildi. Proje kapsamında Iğdır Merkez Camii zemin katında açılan akademiye Iğdır'daki okullar öğrencileri getirerek burada bulunan farklı sınıflarda uygulamalı eğitim verebilecek. Açılış programında bir konuşma yapan Iğdır Vali Yardımcısı Fatih Özcan, "Geleceğimizin gençlikte olduğunu, çocukların geleceğimiz olduğunu söyleyerek çocuklarımızın önemli olduğunu belirtiyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimizin, çocuklarımızın öz güveni yüksek yeniliklere açık kendi kararlarını verenlere ihtiyacımız var" dedi.

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, çocuklar için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek "Atölyelerde çocuklarımızın ilgi ve yetenekli yönünde bilimsel, duyusal, sosyal yeteneklerin gelişmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda bütün kademelerde eğitim gören çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğreneceği; öğrendiklerini deneyimleyeceği, eğlenerek öğrenecekleri bir ortam geliştirdik" ifadelerinde bulundu.

İhlas Haber Ajansı / Sebahattin Yum - Yerel

milli eğitim bakanlığı Iğdır Merkez okullar Iğdır Yerel Haberler Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title