Haberi Paylaş

Sinop'ta Geleneksel Tüketici Ödülleri Verildi

Sinop'ta Geleneksel Tüketici Ödülleri Verildi

Yerel Haberler

Sinop'ta, 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü nedeni ile Geleneksel Tüketici Ödülleri törenle verildi.

Sinop'ta, 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü nedeni ile Geleneksel Tüketici Ödülleri törenle verildi.

MÜSİAD Sinop Şubesi'nde düzenlenen törende konuşan Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Hasan Bayrak, bilinçli tüketicilerin rol aldığı bir ekonomide üreticilerin daha kaliteli üretim yapmaya, hukuka uygun davranmaya ve tüketici memnuniyetini önemsemeye yöneleceklerini söyledi.

Son yıllarda bunun örneklerinin görülmeye başlandığına işaret eden Bayrak, şunları dile getirdi:

"Tüketicilerin haklarını bilmeleri yalnızca tüketiciler için değil üreticiler için de önem taşımaktadır. Tüketicilerin bilinçli ve seçici davranışları kaliteli mal ve hizmet üreten tüketicilerin ekonomik çıkarlarını gözeten hukuka saygılı ve dürüst üreticilerin ayakta kalmasına, bu hassasiyete sahip olmayan üreticilerin ise piyasadan ayıklanmasını sağlayacaktır" dedi.

Bayrak, tüketicilerin satın aldıkları mal ve hizmetlerle ilgili şikayetlerini değerlendirmek ve olabilecek şikayetleri önlemek amacıyla Ticaret İl Müdürlüğü elemanlarınca sık sık piyasa denetimleri yapılarak satıcıların 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun konusunda bilgi sahibi olmalarının sağlandığını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Tüketici Kulübü öğrencilerinin şiir okumalarının ardından  gerçekleştirilen ödül töreninde tüketici ödülleri sahiplerine verildi.

Bilinçli Tüketici Ödülünü Can Kuru'ya Vali Yavuz Selim Köşger tarafından verilirken, yayınlarında tüketici köşesine ve haberlerine yer vererek vatandaşların ilgili kanun hakkında bilgi edinmelerini ve bu konuda haber almalarını sağladıkları katkılarından dolayı yerel Vitrin Haber ve Haber 57 gazetelerine plaket verildi.

Törene, Vali Köşger ile Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müşaviri Hayati Yaşar ve davetliler katıldı . - Sinop

AA / Yerel

Tüketici Hakları Selim Köşger Hasan Bayrak Sinop Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title