Osmaneli'de "Sebze Yetiştiriciliği" Kursu Verilecek - Haberler
Haberi Paylaş

Osmaneli'de "Sebze Yetiştiriciliği" Kursu Verilecek

AA - Yerel
Osmaneli'de 'Sebze Yetiştiriciliği' Kursu Verilecek

Osmaneli ilçesinde, "sebze yetiştiriciliği" kursu düzenlenmesi amacıyla protokol imzalandı.

Osmaneli ilçesinde, "sebze yetiştiriciliği" kursu düzenlenmesi amacıyla protokol imzalandı.

Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Ünver, AA muhabirine, çiftçilerin kış mevsimini daha iyi geçirmesi ve ürünlerinin daha verimli olması için ağırlıkla kadın çiftçilere yönelik kurs verileceğini söyledi.

Bu amaçla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile iş birliğine giderek, "sebze yetiştiriciliği" kursu protokolü imzaladıklarını belirten Ünver, şöyle konuştu:

"Büyükyenice köyünde kadın çiftçilerin başvurusu üzerine ilk kursu burada düzenlemeyi planlıyoruz. Kursa katılanlara, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce günlük 20 lira 'mesleki eğitim ücreti' ödenecek. Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Meslek Sigortası yapılacak. Amacımız; topraktan tabağa kaliteli gıda üretimi vermek" dedi.

Ünver, protokole destek veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ayhan Tozan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Alpaslan Dankaz ile kurs sorumlularına teşekkür etti.

Muhabir: Saim Turan / Muhsin Arslan

Yayıncı: Sedat Gök - BİLECİK

AA / Yerel

Büyükyenice, Osmaneli, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title