Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'taki Göçük

Kahramanmaraş'taki Göçük

Yerel Haberler

Kahramanmaraş'ta Afşin-Elbistan B Termik Santrali İçin Kömür Üretimi Yapılan Sahada Yaşanan Göçükte Kaybolanların Bulunmasına Yönelik Çalışmalara Devam Ediliyor.

Kahramanmaraş'ta Afşin-Elbistan B Termik Santrali için kömür üretimi yapılan sahada yaşanan göçükte kaybolanların bulunmasına yönelik çalışmalara devam ediliyor.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, gazetecilerin soruları üzerine, 2 askeri helikopterle kayıp kişilerin bulunması için göçük sahasında teknik çalışmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

Arama ve kurtarma çalışmaları için çeşitli illerden gelen sivil savunma, arama ve kurtarma ekipleri ile askerlerin bölgede hazır beklediğini kaydeden Kocatepe, valilik bünyesinde oluşturdukları kriz merkezinin de çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Arama çalışmalarıyla ilgili olarak, teknik bir konu olması nedeniyle ayrıntılı bilgi veremeyeceğini ifade eden Kocatepe, bir soru üzerine, arama çalışmalarının gece sürdürülüp sürdürülmeyeceğine kriz merkezinin karar vereceğini ifade etti.

Vali Kocatepe, arama çalışması yapan helikopterlerden birine binerek, göçük bölgesinde incelemelerde bulundu.

Bu arada, Vali Yardımcısı Servet Güngör başkanlığında olayı değerlendiren Valilik Kriz Merkezi'nin olayla ilgili basın açıklaması yapması bekleniyor.

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title