Haberler

GESİAD Yönetiminden Nevşehir TSO Başkanı Parmaksız'a Ziyaret

Yerel Haberler

Nevşehir İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Parmaksız'ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Nevşehir İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız'ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Avşar, Genel Sekreter Mustafa Sözduyar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Nevşehir Ticaret Odası Başkanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Yönetim Kurulu Meclis Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız ve Kemal Güner'in bulunduğu ziyarette, son günlerde yaşanan olayların ekonomiye etki etmemesini umduklarını belirten oda başkanı M. Arif Parmaksız, "Türkiye'den yurt dışına ani döviz çıkışları yaşanmıyor. Dolar ve Euro'nun yükselmesi iç talep yüksekliğinden kaynaklanıyor, sıkıntıların bir an önce giderilmesini istiyoruz. Çünkü özel sektör çalışmak, üretim yapmak ve satmak zorundadır, bu yolla borcunu ödeyecektir. Döviz de yaşanan dalgalanma ve son olayların biran önce hukuk çerçevesinde çözülerek ülkemizin rahatlatılması gerekliliğine inanıyoruz" dedi.

GESİAD Başkanı İrfan Avşar ise GESİAD üyesi işadamları ve Sanayicilerle yapılan görüşmeler sonrasında, son operasyonların ve ekonomik dalgalanmaların kaygı ile izlendiğini saptadıklarını belirterek, "Üyelerimiz bu durumun bir an önce sonlanarak ekonominin ve siyasetin normal haline dönmesini istiyor. En büyük zararın kendilerine ve istihdam ettikleri insanlara olduğunun bilinmesini istiyorlar" diye konuştu. - NEVŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Arif Parmaksız Cengiz Yıldız Kemal Güner Nevşehir Yerel Haberler

title