Yazıcıoğlu'nun Avukatı: Helikopteri Düşüren Jetler de Düştü

Yazıcıoğlu'nun Avukatı: Helikopteri Düşüren Jetler de Düştü

Yazıcıoğlu'nun Avukatı: Helikopteri Düşüren Jetler de Düştü
Haberler.Com - Haberler | Güncel

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Avukatı, "Suriye'de düşürülen F4'ün Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesine neden olan uçaklardan biriydi" dedi.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası 5. yılına girdi. Yazıcıoğlu ailesi, avukatı ve BBP camiası olayın sabotaj veya ihmal olduğu konusunda ısrarlı.

"HELİKOPTERİN İÇİNE DÜZENEK YERLEŞTİRİLDİ"

Vatan gazetesinin haberine göre; Malatya TMK 10 ile görevli savcılık tarafından yürütülen gizli soruşturma devam ederken, Yazıcıoğlu'nun avukatı Selami Ekici önemli iddialarda bulundu. Ekici, helikopter düştüğü anda bölgede üç savaş uçağı bulunduğunu hatırlatarak, savcılığın bu jetlerin bıraktığı yüksek miktardaki karbonmonoksit gazının tesiri sonucu helikopterdekilerin hakimiyeti yitirmesi ihtimali üzerinde durduğunu anlattı. Bir diğer ihtimal ise, helikopterin içine karbonmonoksit düzeneği yerleştirilmiş olması.

"İÇERDEKİ KAYNAKTAN BİLGİ GELDİ"

Avukat Ekici, o jetlerle ilgili de ilginç bilgiler verdi: "Herkesin bildiği gibi Suriye semalarında F4 savaş uçağımız düşürüldü. Uçağımız düşürüldükten sonra bize içerdeki bir kaynaktan bilgi geldi. Suriye'de düşürülen F4'ün Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesine neden olan uçaklardan biri olduğu, diğer iki jetin de düşeceği bilgisi verildi. Savcılığa araştırma yapmasını talep ettik. İddiamızı afaki bulup, işlem yapmadı. Ancak ilerleyen zamanda Merzifon'dan Kalkan bir adet F16 Osmaniye'de, Erhaç'tan kalkan bir F4 ise Kangal'da düştü. İddiamız düşen 3 jetin, Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesine yol açan uçaklar olduğu. Savcılık'tan resmi araştırma talep ettik. Araştırma devam ediyor."

FARUK CÖMERT İFADE VERMİŞ

Avukat Ekinci ayrıca, olayla ilgili eski Havu Kuvvetleri Komutanı Faruk Cömert'in geçen ekim ayında ifadesinin de alındığını söyledi. Yazıcıoğlu, Faruk Cömert'in kardeşi Bedrettin Cömert'in 1980 öncesi öldürülmesiyle ilgili davada yargılanmış ve beraat etmişti. Faruk Cömert'in intikam aldığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

Yazıcıoğlu'nun Avukatı: Helikopteri Düşüren Jetler de Düştü

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (1)
ÇOK ACAYİP: Bildiğim jadarı iile Hava Kuvvetleri çalışanları bir yere atandıkları zaman sonsuza kadar orada görev yapmazlar. Tayinleri falan çıkar. Allah rahmet eylesin, şehit olan pilotlara bu şekilde ithamda bulunmak hiçbir insanlığa sığmaz. Yazıcıoğlu'nun bindiği helikopter 2009 yılında düştü, jetimiz ise 2012 yılında suriye tarafından vuruldu. Arada 3 yıl var. Ha uçağın hissiyatı ve hafızası varsa...ona bişey diyemem. Buradan yetkililere sesleniyorum, belki jetimiz düşürülmemiş, vicdan azabı ile uçak kendini yere atmıştır. Zira pilotların o üsse ne zaman tayini çıkmış bilemiyoruz.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title