Karan Tugay Gönenç - Karan Tugay Gönenç Yazıları - Haberler.com

Haberler
Haberler

Karan Tugay Gönenç Yazıları

Karan Tugay Gönenç

Karan Tugay Gönenç

Eğitmen Kurucu / Key Coaching Academy

Eğitmen Karan Tugay Gönenç Kurumsal hayatta elde ettiği 15 yıllık yöneticilik tecrübesi ile önemli başarılara imza atmıştır. İnsan gelişiminin yaşam boyu devam etmesinin savunucu olarak sürekli kendi gelişimi ve toplumsal faydanın sorumluluğu ile çalışmalarını sürdürmektedir. Beykent Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlayan Eğitmenimiz Doktora çalışmaları ile aynı..

Yazarın Tüm Yazıları

İkigai'

İkigai' "Japonya'nın uzun ve mutlu yaşam..

İkigai "Japonların Mutlu ve Uzun bir yaşamın sırrı" anlamına gelen yaşam felsefesidir. Japonlara göre, hepimizin ikigai'si var. Bazı filozoflar bunu..
14.09.2022
Sosyal hayatınıza yeterince zaman ayırıyor musunuz? İş ve yaşam dengesinin önemi

Sosyal hayatınıza yeterince zaman ayırıyor..

"İş-yaşam dengesi" ifadesi son birkaç yılda çok popüler oldu. Bu tam olarak iş hayatı ile özel hayatı birbirinden üstün tutmadan ayırmaktan..
15.08.2022
İş Hayatında Takım Olabilmek

İş Hayatında Takım Olabilmek

Takım koçluğu bir çalışma ekibinin tüm potansiyelini harekete geçirmeyi amaçlayan kişiselleştirilmiş bir koçluk yöntemidir. Yöntem esas olarak..
01.07.2022
Şirket performansını zirveye 5 adımda taşıyın

Şirket performansını zirveye 5 adımda taşıyın

Şirket Performansını zirveye taşımak için çalışanların yetkinliklerinin, başarılarının ve görevinin sahip olduğu önemin hissettirilmesi gerekir. Bu..
09.05.2022
80 / 20 Pareto İlkesi

80 / 20 Pareto İlkesi

Pareto İlkesi nedir ? Pareto ilkesine göre, nihai sonucun yaklaşık yüzde 80'i, çoğu zaman çabanın yalnızca yüzde 20'si ile elde edilebilir. Bu..
05.05.2022
Duygusal zekâ zeviyesi neden bu kadar önemli?

Duygusal zekâ zeviyesi neden bu kadar önemli?

Duygusal Zekâ (EQ) Nedir? Duygusal zekâ tamamen kendinizdeki ve başkalarındaki duyguları tanıyabilmekle ilgilidir. Duygusal zekâ, aklımızın ve..
29.03.2022
Affetmek cesarettir!

Affetmek cesarettir!

Affetmek bizi nasıl mutlu ve sağlıklı kılar? Bu yazıyı şu an okumaya başlamadan önce biraz düşünmeni isteyeceğim senden. Hayatında mutlaka seni..
25.03.2022
Doğru hedef, yüksek motivasyon

Doğru hedef, yüksek motivasyon

Hedef belirleme; Aslında, bu terimi o kadar sık duymuşsunuzdur ki, gerçek anlamı maalesef belirsiz hale gelmiştir. Çocukluğumuzdan beri bize hedef..
08.02.2022
Öğrenci koçluğu ile öğrencilerimiz yeteneklerini nasıl keşfeder?

Öğrenci koçluğu ile öğrencilerimiz..

Henüz çok küçükken birinci sınıfa başlama ile aslında çocuklarımız için gerçek hayat başlamış olur. Ana okulu itibariyle ebeveynler ister istemez..
27.01.2022
Koçluk ile hayatın nasıl değişir?

Koçluk ile hayatın nasıl değişir?

Evet koçluk ile gerçekten hayatın değişir. Benim de hayatım değişti! Pandemi ile beraber son 2 yıldır koçluk ile ilgili çok daha fazla kavramlarla..
11.01.2022
Başarılı bir yönetici nasıl olunur?

Başarılı bir yönetici nasıl olunur?

İş hayatındaki herkesin hedeflerinin arasında mutlaka başarılı bir yönetici olmak vardır. Bu yöneticilik yolunda ise çalıştığınız yöneticileri hep..
06.01.2022
Ama ya olursa…

Ama ya olursa…

Kasıtlı olarak bir şeyi düşünmeye son vermek istediğinizde, büyük ihtimalle onu daha fazla düşünürsünüz. Düşünceyi bastırma üzerine yapılan..
30.11.2021
Hayatını iyileştirmek senin elinde...

Hayatını iyileştirmek senin elinde...

Kim hayatını iyileştirmek istemez ki? Dediğinizi duyar gibiyim! Belki de yaşamınız olmasını istediğinizden bambaşka bir şekilde ilerliyor. Karar..
19.11.2021
title