Korona nedeniyle şehir değiştiremeyen damat, gelini üst geçitten aldı

Korona nedeniyle şehir değiştiremeyen damat, gelini üst geçitten aldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların şehirler arası yolculuk yapmaları kısıtlandı. Yasak nedeniyle İstanbul'da yaşayan bir damat, Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki gelini Tuzla sınırında bulunan üst geçitten aldı.

06.04.2020 12:40 | Son Güncelleme: 06.04.2020 13:37

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerden biri de şehirler arası yolculukların kısıtlanması oldu. Bu sebeple İstanbul'da evlenecek farklı şehirlerde yaşayan bir çift, ilginç bir şekilde buluştu. İstanbul'da yaşayan damat, Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki gelini, Tuzla sınırındaki üst geçitten aldı.

ÜST GEÇİTTE BULUŞTULAR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında iller arasında geçişlerin yasaklanması evlenecek çiftleri ilginç bir yöntem uygulamaya sevk etti. Edinilen bilgiye göre İstanbul'da yaşayan ve adı öğrenilemeyen bir damat, Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yaşayan gelini il değiştirmeden almak için çare aradı. Aracıyla Kocaeli'ne geçemeyen damat, İstanbul Tuzla ilçesi ile Kocaeli'nin Çayırova ilçelerini ayıran üst geçitte gelin ile buluştu. Üst geçidin ayaklarına konvoylarla gelen damat ve gelin aileleri, araçlarından indikten sonra köprüye yöneldiler. Köprüden karşıya geçen gelin, damadın aracı ile İstanbul'daki nikah dairesine gitmek üzere yola çıktı.

Korona nedeniyle şehir değiştiremeyen damat, gelini üst geçitten aldı

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Korona nedeniyle şehir değiştiremeyen damat, gelini üst geçitten aldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 03:49:38. #1.15#
title