Yaraşlıyörük Haberleri

Yaraşlıyörük haber, Yaraşlıyörük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaraşlıyörük - 21.06.2019
GÜNCELLEME - Zonguldak'ta sağanak
Yaraşlıyörük köyünde de bir binanın alt katında bulunan yaklaşık 20 büyükbaş hayvan, ekiplerin müdahalesiyle telef olmaktan kurtarıldı.
Yaraşlıyörük - 17.01.2019
Ereğli Kaymakamı Çorumluoğlu'ndan Köy Ziyaretleri
Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Çorumluoğlu'nun beraberindeki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleriyle Yazıcılar, Ova, Yunuslu, Çiğdemli, Dedeler ve Yaraşlıyörük köylerini ziyaret ederek, muhtar ve köylülerin sorunlarını dinlediği belirtildi.
Yaraşlıyörük - 19.08.2018
Güncelleme - Zonguldak'ta Orman Yangını
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yaraşlıyörük köyündeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Yaraşlıyörük - 19.08.2018
Ereğli'de Orman Yangını
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Yaraşlıyörük köyündeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Yaraşlıyörük - 10.01.2018
Ereğli İlçesinde Yaban Domuzu Sürek Avı Yapılacak
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın 2017 yılı bitki koruma uygulama prensipleri kapsamında, Ereğli ilçesine bağlı Sofular, Bakırlık, Çayırlı, Çiğdemli, Danışmentli, Dedeler, Emirali, Esenler, Gebe, İmranlar, Kızılca, Osmanlar, Ruşanlar, Pembeciler, Yaraşlıyörük, Yeşilköy, Yunuslu ve Zindancılar köylerinde, yaban domuzu zararının önlenmesi için sürek avı talep edildiği belirtildi.
Yaraşlıyörük - 21.09.2017
Zonguldak'ta Şap Karantinası
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ereğli merkezindeki 29 mahalle, Ormanlı ile Kandilli beldesi ile Akköy, Alaplısofular, Artıklar, Aydınlar, Başören, Başörendoğancılar, Çamlıbel, Çayırlı, Çaylıoğlu, Güneşli, Hacıosmanlar, Kocalar, Çaylıoğlu Merkez, Çevlik, Çiğdemli, Çömlekçi, Danışmentli, Davutlar, Dedeler, Emirali, Esenler, Fındıklı, Gebe, Güzelyurt, Halaşlı, Işıklı, İmranlar, Karakavuz, Kaymaklar, Kızılcapınar, Kurtlar, Ortacı, Ortaköy, Ormanlı, Osmanlar, Ova, Pempeciler, Ramazanlı, Ruşanlar, Serintepe, Saltuklu, Sarıkaya, Süleymanbeyler, Sütlüce, Topallı, Toyfanlı, Uludağ, Üveyikli, Velidağ, Yazıcılar, Yenidoğancılar, Yeşilköy, Yunuslu, Zindancılar, Yaraşlıyörük, Keşkek, Hasankahyalar, Külah, Sofular, Şamlar köylerinde karantina uygulaması ilan edildi.
Yaraşlıyörük - 18.08.2017
Zonguldak'ta Uyuşturucu Operasyonu
Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, ilçeye bağlı Yaraşlıyörük köyünde kenevir ekimi ve uyuşturucu madde imalatı yapıldığı bilgisi aldı.
Yaraşlıyörük - 24.11.2016
Ereğli'deki 2/b Alanlarının Satışı İçin Başvuru Süresi Uzatıldı
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ereğli ilçesine bağlı Çayırlı, Yazıcılar, Üçköy, Dedeler, Kızılca, Yaraşlıyörük, Uludağ köyleri, Ereğli Belediyesi sınırları içerisindeki Balı, Hamzafakıhlı, Dağlar, Gülüç belde belediyesine bağlı Çengelburnu, Bekyeri, Örencik mahalleleri, Kandilli belde belediyesine bağlı Şehitlik, Geyikbeli, Yenimahalle'deki 2/B araziler için başvuru ve ödeme kolaylığı getirildi.
Yaraşlıyörük - 22.06.2016
Kdz. Ereğli İlçesinde Karantina Uygulaması Başlatıldı
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kepez Mahallesi'ndeki bir ahırda şap hastalığı tespit edilmesi üzerine Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu Başkanlığı'nda toplanan İlçe Hayvan Zabıtası Komisyonu, şap hastalığı rastlanan bölgenin 10 kilometre yarıçaplı tüm alanda idari ve fenni tedbir alınması kararı verildi. İlçede tüm hayvan satışları ve ilçeye hayvan ve hayvansal ürünlerin giriş çıkışı da yasaklandı. Komisyonun toplantıda şu kararları aldığı ifade edildi: "Hastalık sönüşü Veteriner Hekim raporuyla teyit edilene kadar; Ereğli Merkezindeki tüm mahalleler ile Yaraşlıyörük Köyü ve Gülüç Beldesinin Koruma Bölgesi olarak, Kandilli Beldesi, Keşkek, Üçköy, Soğanlıyörük, Pınarcık, Aydınlar, Süleymanbeyler, Güzelyurt, Yazıcılar, Ortacı, Danişmentli, Dedeler, Yunuslu, İmranlar, Çayırlı, Işıklı, Pembeciler, Gebe, Zindancılar, Kurtlar, Abdi, Halaşlı, Ketenciler, Kızılca, Esenler, Çiğdemli, Ruşanlar, Bakırlık ve Emirali Köylerinin ise Gözetim Bölgesi olarak ilan edilmesi ile kordon ve karantina kapsamına alınmasına, kordon ve karantina altına alınan mahalle, köy ve beldelerden hastalık sönüşü yapılana kadar canlı hayvan, hayvansal ürünler, süt, deri, tırnak, boynuz, tüy, yapağı, hayvan gübresi, hayvan yemi, ot ve saman vb çıkışının yasaklanmasına, ilçe merkezi halk pazarlarına her türlü duyarlı türe ait hayvansal ürünün girişinin yasaklanmasına, hastalık mihraklarında kesime gönderilecek hayvanların Resmi Veteriner Hekimin onayına tabi olarak hareketine izin verilmesine, ilçemize kontrolsüz giriş ve çıkışların önlenmesi amacıyla kolluk kuvvetlerinin ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün koordineli olarak çalışmasına karar verildi.
Yaraşlıyörük - 22.06.2016
Ereğli Karantinaya Alındı
Konu ile ilgili olarak Ereğli İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ndan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, ilçede şap hastalığı tespit edilmesinin ardından, Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu, ilçe merkezi ve Gülüç beldesindeki tüm mahalleler ile Yaraşlıyörük'ü, koruma bölgesi ilan etti.
Yaraşlıyörük - 22.06.2016
Zonguldak'ta Şap Karantinası
Ereğli merkezindeki tüm mahalleler, Gülüç beldesi ile Yaraşlıyörük köyü koruma bölgesi; Kandilli beldesi, Keşkek, Üçköy, Soğanlıyörük, Pınarcık, Aydınlar, Süleymanbeyler, Güzelyurt, Yazıcılar, Ortacı, Danişmentli, Dedeler, Yunuslu, İmranlar, Çayırlı, Işıklı, Pembeciler, Gebe, Zindancılar, Kurtlar, Abdi, Halaşlı, Ketenciler, Kızılca, Esenler, Çiğdemli, Ruşanlar, Bakırlık ve Emirali köyleri ise gözetim bölgesi ilan edildi.
Yaraşlıyörük - 21.04.2016
Liseliler Köy Okulundaki Çocukları Sevindirdi
Ereğli Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, başlattıkları projeyle, Yaraşlıyörük İlkokulu için kitap ve oyuncak topladı, okulun çevre düzenlemesi çalışmalarına katıldı.
Yaraşlıyörük - 22.12.2015
Zonguldak'ta Şap Karantinası
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde büyükbaş hayvanlarda şap hastalığı görülmesi üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce, ilçe merkezi, Kandilli beldesi ve 27 köyde karantina uygulaması başlatıldı.  Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Serkan Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Soğanlıyörük, Yaraşlıyörük köylerinde tespit edilen şap hastalığının ardından Ereğli ilçe merkezi, Kandilli beldesi ve ilçeye bağlı 27 köyün karantinaya alındığını söyledi.
Yaraşlıyörük - 28.02.2015
Beşiktaş Ereğli Taraftarlar Derneğinden Eğitime Destek
Beşiktaş Ereğli Taraftarlar Derneği, "Köy Okullarına Yardım" Projesi kapsamında, Yaraşlıyörük İlkokulu öğrencilerine kırtasiye yardımında bulundu.
Yaraşlıyörük - 10.12.2014
Ereğli'de Köy Sakinleri Parke Döşedi
Ereğli Yaraşlıyörük Köyü Muhtarı İbrahim Çalık, parke taşını köy sakinleriyle yollara döşediklerini bildirdi.
Yaraşlıyörük - 25.11.2014
Zonguldak'taki Trafik Kazası
Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki trafik kazasında hayatını kaybeden lise öğrencisi, son yolculuğuna uğurlandı.  Gülüç beldesindeki İzmirlioğlu Anadolu Lisesi'nin öğrencisi Emre Cerrah'ın (16) cenazesi, yakınları tarafından Ereğli Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Yaraşlıyörük Köyü Yörük Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi.
Yaraşlıyörük - 22.11.2014
Zonguldak'ta Sağanak
Ereğli ilçesinde sağanak nedeniyle çok sayıda araç yolda mahsur kaldı.  İlçede şiddetli yağış nedeniyle Yaraşlıyörük köyü ile Bölücek Mahallesi'nde yollarda su birikintileri oluştu.
Yaraşlıyörük - 07.06.2014
Zonguldak'ta Selin Yaraları Sarılıyor (2)
Asma KÖPRÜ TEHLİKE SAÇIYOR Ereğli'ye bağlı Yaraşlıyörük Köyü'nde iki mahalleyi birbirine bağlayan asma köprünün çelik halatlarından biri selde koptu, ancak köylüler tehlikeye rağmen hasarlı köprüyü kullanmaya devam ediyor.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yaraşlıyörük Haberleri | Yaraşlıyörük Haber - Haberler - Yaraşlıyörük haberleri, son dakika yaraşlıyörük haber ve gelişmeleri burada. 10 gündür kayıp olan genci bulmak için JASAT devreye girdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 22:48:37. #1.15#

title