Vince Cable Haberleri

Vince Cable haber, Vince Cable son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vince Cable - 26.06.2019
İngiliz siyasetçilerden hükümete Ankara Anlaşması çağrısı
Londra Belediye Başkanı Sadık Han, Yeşil Parti lideri Caroline Lucas ve Liberal Demokrat Parti lideri Vince Cable'ın da aralarında olduğu İngiliz siyasetçiler, hükümete Ankara Anlaşması koşullarındaki değişikliklerin geriye dönük uygulanmasını durdurma çağrısı yaptı.
Vince Cable - 03.06.2019
Londra'da Trump karşıtı gösteri
İngiliz parlamentosun alt kanadı Avam Kamarası'nın Başkanı John Bercow, ana muhalefetteki İşçi Partisinin lideri Jeremy Corbyn ve Liberal Demokrat Parti lideri Vince Cable'ın boykot edeceği yemekte, Kraliçe'nin yanı sıra Trump'ın da bir konuşma yapması bekleniyor.
Vince Cable - 03.06.2019
ABD Başkanı Trump tartışmalı İngiltere ziyaretine başlıyor
Kraliçe 2. Elizabeth'in yanı sıra Trump'ın da konuşma yapması beklenen yemeği parlamentonun alt kanadı Avam Kamarasının Başkanı John Bercow, ana muhalefetteki İşçi Partisinin lideri Jeremy Corbyn ile Liberal Demokrat Parti lideri Vince Cable boykot edecek.
Vince Cable - 23.03.2019
Güncelleme - Londra'da Yeni Referandum Yürüyüşü
İskoçya Bölgesel Yönetimi Başbakanı Nicola Sturgeon, Muhafazakar Partili eski Başbakan Yardımcısı Michael Heseltine, Muhafazakar Partili eski Eğitim Bakanı Justine Greening, eski Başsavcı Dominic Grieve, Bağımsız Grup Milletvekili Anna Soubry, Liberal Demokrat Parti Lideri Vince Cable ve Yeşiller Partisi vekili Caroline Lucas, Trafalgar Meydanı'ndaki konuşmacılar arasında yer aldı.
Vince Cable - 01.10.2017
Katalonya'daki Referanduma Tepkiler
Liberal Demokrat Parti lideri Vince Cable ise Dışişleri Bakanı Johnson'a çağrıda bulunarak, İspanya'nın Londra büyükelçisini bakanlığa davet etmesini ve "polis şiddetinin kabul edilemez" olduğunu iletmesini istedi.
Vince Cable - 19.09.2017
Birleşik Krallık Kabinesindeki Brexit Tartışması
Muhalefetteki Liberal Demokrat Parti'nin lideri Vince Cable, May'e, Johnson'ı görevden alma çağrısı yaparken, basında çıkan ve Johnson'ın yakın çevresine dayandırılan bazı haberlerde de Dışişleri Bakanı'nın istifaya hazırlandığı öne sürülmüştü.
Vince Cable - 17.09.2017
İngiliz Kabinesinde Brexit Çatlağı
Muhalefetteki Liberal Demokrat Parti'nin lideri Vince Cable, May'e, Johnson'ı pazartesi günü görevden alma çağrısı yapmıştı.
Vince Cable - 20.07.2017
İngiltere'de Liberal Demokrat Partinin Yeni Lideri Cable Oldu
İngiltere'de Liberal Demokrat Partinin yeni lideri Vince Cable oldu.
Vince Cable - 16.07.2015
İngiltere, İsrail'e Silah Satışını Serbest Bırakıyor
İngiltere, İsrail'le askıya aldığı bazı silah ihracat anlaşmalarını gözden geçirme sonucu yeniden yürürlüğe koyma kararı aldığını açıkladı.  İngiltere İş, Yenilikler ve Yetenekler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail ile Hamas arasında sağlanan ateşkesin üzerinden 11 ay geçerken, yapılan gözden geçirme sonucu İsrail ile askıya alınan 12 silah ihracatı anlaşmasının askıda kalmasına gerek olmadığı" bildirildi.  Hükümetin, silah ihracatı anlaşmaları konusunda dünyadaki gerginlikleri yakından takip etmeye devam edeceği belirtilerek, "Güvenlik koşullarına bağlı olarak ihracat anlaşmalarını askıya alma yetkimizi saklı tutuyoruz" denildi.  İsrail'in Gazze'ye yönelik geçen yıl yaz aylarındaki saldırılarının ardından, İngiltere İsrail ile 12 silah ihracatı anlaşmasını askıya almıştı. Anlaşmaların askıya alındığı dönemde koalisyon hükümetinin küçük ortağı olan Liberal Demokrat Parti'den Vince Cable, İş, Yenilik ve Yetenekler Bakanıydı.
Vince Cable - 08.05.2015
İngiltere'de Seçim Zaferi Muhafazakar Parti'nin
Genel seçim, Muhafazakar Parti'yi iktidara taşımanın yanı sıra ayrılıkçı İskoç Ulusal Partisi'nin (SNP) parlamentodaki varlığını da güçlendirdi. Geçen yıl İskoçya referandumunda bağımsızlık yönünde kampanyalar yürüten SNP, seçim sonucu milletvekili sayısını 6'dan 56'ya çıkarmış oldu.  Miliband, Clegg ve Farage istifa etti - İşçi Partisi ve Liberal Demokrat Parti'de ise ciddi kayıplar yaşandı. Beş yıl boyuca koalisyon ortaklığı yapan Liberal Demokrat Parti'nin Genel Başkanı Nick Clegg görevinden istifa ederken, koalisyon ortaklığı döneminde bakanlık görevlerinde bulunan Vince Cable ve Danny Alexander gibi isimleri de milletvekilliğini kaybetti.
Vince Cable - 08.05.2015
İngiltere'de Genel Seçim
Oyları sayılan 325 bölgede İşçi Partisi 135, Muhafazakar Parti 114, İskoç Ulusal Partisi (SNP) 50, Liberal Demokrat Parti 6, Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi (UKIP) 1 ve diğer partiler 19 milletvekili çıkardı.  İskoç İşçi Partisi lideri Jim Murphy, SNP adayı Kirsten Oswald'a koltuğunu kaptırırken, Liberal Demokrat Parti'nin üst düzey isimleri genel seçimde yenilgiye uğradı. Koalisyon hükümetinde Enerji ve İklim Değişikliği Bakanı olan Liberal Demokrat Partili Ed Davey aday olduğu Surbiton bölgesinde milletvekilliği koltuğunu Muhafazakar Parti adayı James Berry'e kaptırdı. 1997 yılından beri milletvekili olay Davey, 2012 yılından bu yana da Enerji Bakanlığı görevini yürütüyordu.  Liberal Demokrat Parti'nin bir dönem genel başkan yardımcılığını yapan ve 32 yıldır milletvekili olan Simon Hughes da aday olduğu Bermondsey-Old Southwark bölgesinde İşçi Partisi adayına yenildi. Liberal Demokrat Partili İş, Yenilik ve Yetenekler Bakanı Vince Cable de aday olduğu Twickenham bölgesinden seçilemedi ve bu bölgede 2 bin oy farkla Muhafazakar Parti adayı parlamentoya girdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Vince Cable Haberleri | Vince Cable Kimdir - Haberler - Vince Cable haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Vince Cable kimdir, hayatı ve biyografisi. Büyükelçi Yalçın'dan Ankara Anlaşması açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 10:57:01. #1.15#

title