Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal, koronavirüse yakalandı

Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal, koronavirüse yakalandı

Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili kardinaline, gösterdiği belirtiler üzerine koronavirüs testi yapıldı. Koronavirüs testi pozitif çıkan kardinal, tedavi altına alındı.

31.03.2020 00:46 | Son Güncelleme: 31.03.2020 09:02

Katolikler için yönetim merkezi olan Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal Angelo de Donatis'in koronavirüs testinin sonucu pozitif çıktı. Kardinal, Roma'daki Gemelli Hastanesi'nde tedaviye başladı.

BELİRTİLER ÜZERİNE TEST YAPILDI

Vatikan'a yakın basın-yayın organlarında yer alan haberde, Vatikan dışında komşu Roma şehri ve civarındaki kiliselerden sorumlu olan Roma Piskoposluk Bölgesi Papalık Vekili Kardinal de Donatis'in bazı belirtiler nedeniyle koronavirüs testinden geçirildiği belirtildi. Test sonucu pozitif çıkan Kardinal de Donatis'in Roma'daki Gemelli Hastanesi'nde tedavisine hemen başlandığı kaydedildi.

''KENDİME GÜVENİYORUM''

66 yaşındaki Kardinal de Donatis'in ateşinin olduğu ancak genel durumunun iyi olduğu ve hemen antiviral tedavisine başlandığı ifade edildi. Kardinal de Donatis de durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Ben de bu testten geçiyorum. Huzurluyum ve kendime güveniyorum. Rabb'e ve Roma Kilisesi inananlarının dualarına güveniyorum." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Vatikan'da daha önce 6 kişide koronavirüs tespit edildiği açıklanmış, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un da iki kez testten geçirildiği ve test sonuçlarının negatif çıktığı belirtilmişti.

Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal, koronavirüse yakalandı

Kaynak: AA

Şu an buradasınız: Vatikan'a bağlı Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Kardinal, koronavirüse yakalandı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 07:04:41. #1.14#
title