HDP'liler Van Büyükşehir Belediyesine girmek istedi, polis izin vermedi

HDP'liler Van Büyükşehir Belediyesine girmek istedi, polis izin vermedi

Görevden uzaklaştırılan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan'ın aralarında bulunduğu grubun belediye binasına girişine İzin verilmedi.

HDP'liler Van Büyükşehir Belediyesine girmek istedi, polis izin vermedi

Hakkında yürütülen terör soruşturmaları nedeniyle İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan'ın aralarında bulunduğu grubun belediye binasına girişine güvenlik güçlerince binada arama yapıldığı gerekçesiyle izin verilmedi.

BELEDİYE BİNASININ ÖNÜNE GELDİLER

Bakanlığın kararının ardından Özgökçe, Orhan, HDP İl Başkanı Ümit Dede, HDP'li belediye meclis üyelerinin aralarında bulunduğu grup, İpekyolu ilçesindeki Büyükşehir Belediyesi binasının önüne geldi.

EKİPLER, UYARIDA BULUNDU

Çevrede güvenlik önlemi alan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, binaya girmek isteyen gruba izin vermedi. Binada aramanın devam etmesi nedeniyle girişlere izin verilmeyeceğini ileten ekipler, gruptakilere dağılmaları yönünde uyarılarda bulundu.

MİLLETVEKİLİ İLE EKİPLER ARASINDA TARTIŞMA YAŞANDI

Binaya girmekte ısrar eden milletvekili Orhan ile ekipler arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Belediye önünde bir süre bekleyen grup, daha sonra dağıldı.

DİYARBAKIR'DA DA BENZER DURUM YAŞANDI

Diyarbakır'da da Büyükşehir Belediye eş başkanın İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınmasına tepki göstermek için toplanan kalabalığa polis müdahale etti.

Kaynak: AA