Görüntü İstanbul'dan! Namaz kılmak için camiye girmek isteyen kadınları içeri sokmadılar

Görüntü İstanbul'dan! Namaz kılmak için camiye girmek isteyen kadınları içeri sokmadılar

Haberler.com / Buse Arslanoğlu - Haberler | 3. Sayfa

İstanbul Üsküdar'da bir şahıs, camiye girerek namaz kılmak isteyen kadınları "Peygamberin hadislerinden uzaksın" diyerek içeri sokmadı. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen o anlar sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Geçtiğimiz gün İstanbul Üsküdar'da camiye girmek isteyen kadın ve orada bulunan erkekler arasında yaşanan tartışma sosyal medyada bir hayli yankı uyandırdı.

Camiye girerek namaz kılmak isteyen İlahiyat Fakültesi mezunu bir kadına engel olmaya çalışan bir şahıs, peygamberin bu konuyla ilgili bir hadisi olduğunu öne sürerek, kadının hadislerden uzak yaşadığını dile getirdi.

"BENİM GÖZÜMDE HAVASIN!"

Tartışma sırasında kadına peygamberin hadislerini okuması gerektiğini söyleyen şahıs, "Peygamberin hadislerini okuyun. Sen benim için havasın" ifadelerini kullandı.

"SİZDEN DAHA ÇOK ŞEY BİLDİĞİME YEMİN EDEBİLİRİM"

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu dile getiren kadın ise, "Sizden daha çok şey bildiğime yemin edebilirim. Kadınlar camiye giremez, kadınlar onu yapamaz, bunu yapamaz... Siz kimsiniz ya!" diyerek tepki gösterdi ve camiden uzaklaştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ OLUŞTU

Tartışmanın yaşandığı sırada vatandaşlardan birinin o anları kayıt altına alması ve sosyal medya üzerinden paylaşmasıyla birlikte, Twitter kullanıcıları da büyük tepki gösterdi.

Görüntü İstanbul'dan! Namaz kılmak için camiye girmek isteyen kadınları içeri sokmadılar
Haber Yorumları (10)
DAVUT TAN: Kadınlarımız Peygamberimiz dönemnde camiye giderdi. Ancak Efendimiz bir hadîslerinde, erkeklerin saflarının en hayırlısı ön saflar, kadınların saflarının en hayırlısı ise son saflarıdır, buyurur. ortalarda erkek çocuklar olurdu. Diğer hadîslerinde, kadınların evlerinin en gizli köşesinde namaz kılmaları, herkese açık yerinde namaz kılmalarından daha iyidir. Evlerinin herkese açık yerinde kılmaları da, camide kılmalarından daha iyidir der. Ha o zamanlar kadınlar için ayrı bölüm yoktu.
DAVUT TAN: İslam kolaylık dinidir Kadın çarşıda kazaya bırakmamak için camiye gitti. olmadı o caminin ruhunu yaşamak için gidip namaz kıldı veya cami müminlerindir mantığıyla gidip namaz kılmak istedi. Bu insanları Allah'ın evinden kovmak çok kötü olmuş. hele kadınlara ayrılmış yer varsa.
PLATON : Bu ulke bir projenin icinde demedi demeyin. Bireleri krqllik pesinde. Oruc reise ne oldu sahi varmi bir haber.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title