University College London Haberleri

University College London haber, University College London son dakika haberleri ve gelişmeleri.

University College London - 22.04.2021
"İnsan Neden Hasta Olur?" hastalıklarla başa çıkmanın ipuçlarını veriyor
Eserin tanıtım metninde şu ifadeler yer alıyor: "Her şeyden önce, hastalıklar konusundaki yaygın bazı yanlış düşüncelerin üzerine gidilmesi gerektiğini söyleyen Darian Leader ve David Corfield, bu kitapta duygularımızın, düşüncelerimizin, ailemizden duyduğumuz hikayelerin ve hatta kehanetlerin bizi nasıl hasta edebildiğini anlatıyor. İster kronik hastalıklardan ister kanser gibi daha ciddi durumlardan söz ediyor olalım ilk önce bakmamız gereken yerin 'hikayemiz' olduğunu savunuyorlar." Çalışmayı kaleme alan yazarlardan psikanalist ve denemeci Darian Leader, Birkbeck College ve University College London gibi üniversitelerde dersler verirken, yazar David Corfield ise Max Planck Enstitüsü Biyolojik Sibernetik Bölümü'nde çalışmalarını sürdürüyor.
University College London - 09.02.2021
Son Dakika | Dünyadaki her 5 ölümden 1'ine fosil yakıt kaynaklı hava kirliliği neden oldu
Birmingham Üniversitesi, Leicester Üniversitesi ve University College London iş birliğiyle Harvard Üniversitesi'nde yürütülen "Fosil Yakıtların Yanmasından Oluşan Dış Mekan Partikül Kirliliği Kaynaklı Küresel Ölüm Oranı" başlıklı araştırmaya göre, 2018'de fosil yakıt kaynaklı hava kirliliği nedeniyle 8 milyonu aşkın ölüm gerçekleşti.
University College London - 03.12.2020
101 ülkeden 50'sinin sağlık ve iklim değişikliği planı yok
Paris İklim Anlaşması'nın 5. yıl dönümünde University College London liderliğinde, aralarında Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Bankasının da yer aldığı 35 farklı kurumdan 120 uzmanın 40'tan fazla göstergeyi analiz ederek hazırladığı "Lancet Countdown Sağlık ve İklim Değişikliği 2020" raporu yayımlandı.
University College London - 13.11.2020
Sık egzersiz yapmayan kişilerin depresyona yakalanma ihtimali iki kat daha fazla
İngiltere'de yapılan bir araştırma, sık egzersiz yapmayan kişilerin depresyona yakalanma riskinin egzersiz yapanlara göre iki kat fazla olduğunu ortaya koydu. The Daily Mail gazetesinin haberine göre, University College London'dan bilim insanları, egzersizin depresyon üzerindeki etkilerine yönelik bir araştırma yaptı.
University College London - 12.11.2020
Depresyon ve sindirim sistemi şikayeti olan hastalarda Crohn görülme olasılığı daha fazla
"Gut" dergisinde yayımlanan çalışmada İngiltere'deki St George's University of London, Imperial College London, University College London ve King's College London'dan araştırmacılar, inflamatuvar bağırsak hastalıklarından Crohn ya da ülseratif koliti olan 15 bin kişinin sağlık verilerini inceledi.
University College London - 14.10.2020
Koronavirüs: 'Covid-19 ani ve kalıcı işitme kaybına yol açabilir'
University College London uzmanlarının, bilim dergisi BMJ Case Reports'ta yayımladıkları araştırmaya göre yoğun bakım ünitesine yatırılan 45 yaşındaki astımlı bir hasta solunum cihazına bağlandı.
University College London - 23.08.2020
Dünya üzerinde 30 yıldan kısa sürede 28 trilyon ton buzul eridi
Leeds ve Edinburgh üniversiteleriyle University College London'da görevli bilim insanlarının yaptığı araştırma, yeryüzünde 30 yıldan kısa sürede 28 trilyon ton buzulun eridiğini ortaya koydu.
University College London - 05.06.2020
British Council: Üniversiteler çevrimiçi eğitimde kaliteyi nasıl sağlıyor?
British Council'ın #EvdeKal programının bir parçası olarak hayata geçen Yükseköğretim Diyalogları web seminerleri serisi, dünyanın farklı yerlerindeki yükseköğretim uzmanlarını, meslektaşlarıyla iletişime geçirerek tecrübelerini paylaşmalarını sağlıyor.  Kültürel diyalogların sanal ortama taşındığı ve yükseköğretim kurumlarının birçok konuda hızlı adaptasyon sürecini yaşadığı pandemi günlerinde, üst düzey yükseköğretim politika oluşturan yükseköğretim uzmanlarıyla bu diyalogları oluşturmak British Council için önem teşkil ediyor.  Serinin 10 Haziran Çarşamba günü saat 16.00'da gerçekleşecek oturumunun konusu "Üniversiteler çevrimiçi eğitimde kaliteyi nasıl sağlıyor?." Bu hafta gerçekleştirilecek seminere bu doğrultuda, Türkiye, Birleşik Krallık ve Gürcistan ulusal kalite kurullarının başkanları ve University College London'dan yükseköğretim profesörü konuk oluyor.
University College London - 29.04.2020
Türk ve Çinli bilim insanlarından Kovid-19 sürecinde ilginç ebeveyn-çocuk araştırması
Araştırmanın Türkiye bölümü İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Toran'ın yanı sıra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nden Doç. Dr. Ramazan Sak ve Doç. Dr. İkbal Tuba Şahin Sak tarafından yürütülürken, Çin ayağı ise University College London'dan Dr.
University College London - 07.04.2020
Koronavirüs: İngiltere'de yoğun bakım ünitesinde bir gün
Hastaları kurtarmak için zamanla yarışan doktorlar ve hemşireler, virüse maruz kalmamak için zorlu şartlarda çalışıyorlar. BBC Sağlık Muhabiri Fergus Walsh, University College London (UCL) Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesine girdi ve buradaki sağlık ekibinin çalışma şartlarını aktardı.
University College London - 03.04.2020
Sesi en iyi absorbe eden kozalaklı ağaçlar gürültü kirliliğiyle mücadalede etkili
Sonuçları "Applied Acoustics" dergisinde yayımlanan araştırma, İngiltere'deki University College London (UCL) üniversitesinde görevli Profesör Jian Kang ve ekibi tarafından yapıldı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
University College London Haberleri | University College London Haber - Haberler - University College London haberleri, son dakika university college london haber ve gelişmeleri burada. Covid: İngiltere'de normalleşmenin dördüncü aşaması 4 hafta ertelenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.06.2021 00:33:41. #1.13#

title