Ümit Gençer Haberleri

Ümit Gençer haber, Ümit Gençer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ümit Gençer - 3.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasında savcı görüşünü açıkladı: (2)
Söz konusu 90 sanık arasında, TRT'de darbe bildirisini okutturan eski kurmay yarbay Ümit Gençer de yer aldı.
Ümit Gençer - 3.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu
TRT baskınını yöneten eski Albay Muhammet Tanju Poshor'un "anayasayı ihlal" ve "Cumhurbaşkanına suikast" suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. Poshor'un ayrıca, 65 kişiyi "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma", 10 kişiyi azmettirici sıfatıyla "kasten yaralama" ve "kamu malına zarar verme" suçlarından bin 512 yıla kadar hapsi talep edildi. Darbe bildirisini canlı yayında okutan eski Yarbay Ümit Gençer'in "anayasayı ihlal" suçundan 1 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi, 65 kişiyi "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma", 10 kişiyi "kasten yaralama" ve "kamu malına zarar verme" suçlarından bin 512 yıla kadar hapsi talep edildi.
Ümit Gençer - 3.7.2020
Savcı, darbe bildirisini TRT'de okutan eski yarbay Ümit Gençer'in ağırlaştırılmış müebbet ve 1512...
Savcı, darbe bildirisini TRT'de okutan eski yarbay Ümit Gençer'in ağırlaştırılmış müebbet ve 1512 yıl hapisle cezalandırılmasını istedi.
Ümit Gençer - 3.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı davasında darbe bildirisini canlı yayında okutan eski Yarbay Ümit...
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı davasında darbe bildirisini canlı yayında okutan eski Yarbay Ümit Gençer'in "anayasayı ihlal" suçundan 1 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.
Ümit Gençer - 13.9.2019
Darbeci yarbay "Türkiye yarın güzel bir güne uyanacak" demiş
Kısa süre sonra askerlerin bulundukları yere geldiğini "yere yatın" diye bağırdıklarını ifade eden Karaş, "Bizi yere yatırdılar. Ellerimizi kelepçelediler. Bazı arkadaşlar soru soruyordu. Başlarındaki Ümit Gençer, 'Bir daha soru soran olursa önce dipçikle sonra silahla vuracaksınız' dedi.
Ümit Gençer - 12.9.2019
Muhafız Alayı darbe girişimi davası
Doğan, daha sonra askerlerin yayın yapacak personeli ayırdıklarını stüdyoya indiği sırada da eski yarbay Ümit Gençer'in tören kıyafetini giydiğini gördüğünü aktardı.
Ümit Gençer - 12.9.2019
Muhafız Alayı darbe girişimi davası
Tijen hanım bildiriyi okumaya başladı. Tijen hanımın metni okurken sıkıldığını anladım. Bu arada dışarıdan silah sesleri geliyordu. O sırada arkamda arbede oldu. Teknik yönetmen arkadaşı yerde kelepçelenmiş olarak gördüm. Ümit Gençer, 'Bütün gece boyunca bu metin tekrarlanacak.
Ümit Gençer - 15.4.2019
Konsey Üyesi Albay Fetö'yü Savundu
Darbe girişimi gecesi TRT'de korsan darbe bildirisini okutan eski yarbay Ümit Gençer ile telefon irtibatı olduğuna ilişkin tespit hakkında konuşan Yıkılkan, Gençer'e darbe bildirisinin okunması yönünde talimat vermediğini, konuyla ilgili tanık olarak dinlenenlerin de Gençer'in bildirinin okunmasından önce telefonda görüştüğü kişiye "amiralim" diye hitap ettiğini öne sürdü.
Ümit Gençer - 9.4.2019
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Bölgede, helikopterlerin uçuş yaptığını ve patlama sesleri duyduğunu kaydeden A.U, şu ifadeleri kullandı: "Nizamiye kapısında bulunan vatandaş ve polisler askeri uyardı. 'Siz tatbikatta değilsiniz, kandırmışlar. Darbe oluyor.' Başımızda bir binbaşı vardı. Bizim arkamızda duruyordu. Askerleri önünde böyle set şeklinde dizdi. 'Korkmayın, elinizde silah var. Size bir şey yapamazlar. Onlar halk değil, binaya saldırmak istiyorlar. Biz, burada görevliyiz.' dedi. Biz korktuk, geri çekiliyorduk. Aracın arkasında saklandım, tekrar beni ön kısma getirdi. 'Elinde silah var korkma geleni silahınla itebilirsin.' dedi. Ben tekrar oradan uzaklaştım arabanın arkasına gittim. Yarbay Ümit Gençer gelip silahının dipçiğiyle bana vurarak o kısma getirmeye çalıştı.
Ümit Gençer - 2.4.2019
TRT'yi Basan Darbeciler Halka Ateş Açmış
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı personelinin eylemlerine ilişkin davada savunma yapan tutuksuz sanıklardan M.Ç, 15 Temmuz'da TRT yerleşkesinde eski kurmay albay Muhammet Tanju Poshor ile korsan darbe bildirisini okutan eski kurmay yarbay Ümit Gençer'in askerlere, "Halktan gelen olursa ateş edin.
Ümit Gençer - 13.9.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
E.A, tanık beyanında alay komutanının darbe girişiminden önceki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başyaveri albay Ali Yazıcı, eski albaylar Fırat Alakuş, Genelkurmay Başkanının eski başdanışmanı Albay Orhan Yıkılkan, KKK eski genel sekreteri Uğur Karaca, Osman Kılıç ve eski yarbay Ümit Gençer ile sık sık görüştüklerini, bu görüşmelerin de genelde alaydaki sosyal tesislerin VİP kameriyesinde ve karargahın yanındaki kameriyede gerçekleştirildiğini söylediğinin ifade edilmesi üzerine, beyanının doğru olduğunu belirtti.
Ümit Gençer - 14.5.2018
14 Temmuz'da Ankara'ya Gelmesi Tesadüfmüş
Darbe bildirisini okutmak amacıyla Ümit Gençer'in TRT stüdyosuna girmesinden sonra askerlere, "Kimseyi içeri almayın, içeri giriş çıkışları engelleyin.
Ümit Gençer - 7.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başyaveri albay Ali Yazıcı ile eski alay komutanı albay Muhsin Kutsi Barış'ın da bulunduğu 534 kişinin yargılanmasına, eski kurmay yarbay Ümit Gençer'in savunmasıyla devam edildi.
Ümit Gençer - 7.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Duruşma, TRT baskınına katılan askerlere emir komuta ettiği iddia edilen sanık eski kurmay yarbay Ümit Gençer'in savunmasıyla başladı.
Ümit Gençer - 6.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Evinde oturduğu sırada saat 21.30 civarında Haydar Aktaş'tan tatbikatın başladığını öğrendiğini, evden çıktığında alay komutanı ile karşılaştığını ve onun aracı ile alaya gittiklerini iddia eden Işık, savunmasını şöyle sürdürdü: "Kutsi Barış'la araçta bir şey konuşmadık. Ben makam odama geçtim. Daha sonra alay komutanının çağırması üzerine odasına gittim. Kendisi birliğin hazır olup olmadığını sordu. Alay komutanının odasında Tanju Poshor ve Ümit Gençer de vardı.
Ümit Gençer - 6.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Reji odasına geldiklerinde eski yarbay Ümit Gençer'in kendisini sorguladığını öne süren Yüce, savunmasına şöyle devam etti: "(Bize nasıl yardımcı olabilirsin.
Ümit Gençer - 5.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
TRT baskınını yönetenlerden olduğu ileri sürülen Ümit Gençer'in birinci sicil amiri olduğunu ifade eden Bozkurt, 15 Temmuz akşamı saat 17.
Ümit Gençer - 2.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Akşam saatlerinde verilen "tatbikat" emri üzerine Muhafız Alayı'na gittiğini ifade eden Gazel, komuta katına çıktığında odada Ümit Gençer, Tanju Poshor ve Kutsi Barış'ı kamuflajlı şekilde odalarında televizyon izlerken gördüğünü ve daha sonra brifing salonuna geçtiği söyledi.
Ümit Gençer - 2.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Bayrakdar, 15 Temmuz'da tatbikat başladığına dair emir ulaşınca alaya gidip teçhizat ve mühimmat alarak içtima alanında beklediğini, o sırada alay komutanının tatbikat boyunca eski yarbay Ümit Gençer'in emrine gireceklerini söylemesi üzerine Gençer idaresinde TRT binasına gittiklerini anlattı.
Ümit Gençer - 1.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Bunun üzerine içtima alanına gittiğini, Muhsin Kutsi Barış'ın emri üzerine eski yarbay Ümit Gençer ile askeri araçlara binerek TRT'ye gittiklerini beyan eden sanık Yozgatlı, Gençer'in kendilerine, "Arkadaşlar IŞİD terör örgütü TRT'yi ele geçirmiş olabilir.
Ümit Gençer - 1.3.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Duran, alaya gittiklerinde teçhizat ve mühimmat aldığını, daha sonra brifing salonuna alay komutanı Muhsin Kutsi Barış'ın Ümit Gençer ile geldiğini ve "Ümit yarbay Genelkurmay'dan geliyor.
Ümit Gençer - 28.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Akşam saatlerinde tatbikat emri verildiğinde Ümit Gençer'in timi lojistik tarafına gönderdiğini ve sonrasında araçlara binerek TRT'ye gittiklerini anlatan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Girişte Ümit Gençer askerlere IŞİD saldırısı olacağını, basın bildirisi okutacaklarını ve TRT personelin içine sızmış olabileceklerini söyleyip güvenlik görevlilerini kelepçelemelerini emretti.
Ümit Gençer - 28.2.2018
Darbe Sanığı Yarbay "Rejim Karşıtıyım" Demiş
Açılan ateş sonrası askerinin yaralandığını ve acilen hastaneye sevk etmek için çaba sarf ettiğini ileri süren Dumlupınar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Nizamiyenin dışına ambulans aramak için çıktığımda, vatandaşlar beni aldılar, polis aracına götürdüler. Polis memurları ellerimi kelepçeledi. İlk giden bendim. Benim durumumu bilmiyorlardı. Polislerle konuşarak içerisi hakkında bilgi verdim. Polislere tahmini olarak araç sayısını ve içerideki personel sayısını söyledim. Ardından Yıldızevler Polis Karakoluna gittik. Orada polisler birini getirdiler. 'Tanıyor musun bunu?' diye sordular. Ben tanımadığımı söyleyince 'Bildiriyi zorla okutan Ümit Gençer bu.
Ümit Gençer - 26.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Bitirir, gecenin ilerleyen saatlerinde darbe girişiminden haberdar olduğunu, darbeye yönelik bir faaliyetinin bulunmadığını savunarak, "Vatana ihanet etmem mümkün değildir. Bizi ateşin içine atan Muhsin Kutsi Barış, Ekrem Işık, Anıl Aktaş, Ümit Gençer, Tanju Poshor ve tüm vatan hainlerinden şikayetçiyim.
Ümit Gençer - 21.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Recep Karabayır, Ekrem Işık ve Anıl Aktaş dışındaki tüm personelin telefonunun toplandığını ileri süren Hüseyin Kaplan, savunmasına şöyle devam etti: "Ekrem Işık'ın habercisi, poşetlere koyduğu telefonları alıp götürdü. Recep Karabayır, isimleri okudu, takımla beraber araca binmesini ve araçların birbirini takip etmesi emrini verdi. Hareket ettikten bir süre sonra durduk, önümüzden 4-5 araç hızla geçti. Bu araçların Genelkurmay Başkanlığına gittiğini ve bu grubun alay personeli olduğunu daha sonra öğrendim. Bu işi planlayanlar, hiçbir birliğin birbirini görmemesi üzerine planlama yapmış. TRT'ye giden ekipte bulunan ve telefonları yanında olanlar, orada olanları görmelerine rağmen 93 kişiyi çağırıp ateşe atmışlardır. TRT yerleşkesine 23.35-23.40 gibi girdik. Araçlardan indiğimizde Anıl Aktaş, dolduruş emri verdi, grupları yönlendirdi. Aktaş, kendi takımını nizamiyenin soluna yönlendirdikten 20 dakika sonra nizamiyeden bağırış sesleri geldi." Sanık eski astsubay Hüseyin Kaplan, "Başta Pensilvanya'daki o şarlatandan, Kutsi Barış, Ekrem Işık, Ümit Gençer ve Muhammet Tanju Poshor bilerek darbe girişiminde bulunmuştur ve hepsinden şikayetçiyim.
Ümit Gençer - 7.2.2018
Muhafız Alayı Darbe Girişimi Davası
Tatbikat için gelen personele askeri usule uygun olarak silah ve mühimmat dağıtımı yapıldığını, ardından da garajlar bölgesine geçtiğini ifade eden Karabayır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir süre sonra alay komutan yardımcısı Ekrem Işık da bölgeye geldi. Bize, 'Tatbikatın senaryosu şu şekilde olacak; IŞİD devletin önemli kurumlarını ele geçirmiş. Biz, bize görev verilen yerlerin emniyetini alacağız' dedi. Telefonların toplanması emrini verdi. Ben telefonumu vermedim. Bulunduğumuz yere 9 tane uzman çavuş ve başlarında bir yarbay daha geldi. Kim olduğunu sordum, Ümit Gençer olduğunu söylediler.
Ümit Gençer - 8.1.2018
TRT Baskınına İddianame
İddianamede, eski Alay Komutanı kurmay albay Barış'ın emriyle Alay Komutan Yardımcısı piyade yarbay Ekrem Işık komutasında Muhafız Komando Taburundan 124 askerin TRT'ye gönderildiği ve söz konusu taburla TRT'ye giden bir önceki (eski) Muhafız Alayı Komutanı albay Poshor ve eski Kara Harp Okulunda Tabur Komutanı kurmay yarbay Ümit Gençer'in yanlarına koruma olarak verilen uzman çavuşlarla birlikte fiilen TRT binasındaki stüdyolara girerek zorla darbe bildirisinin okunmasını sağladıkları aktarıldı.
Ümit Gençer - 10.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki Darbe Girişimi Davası
Muhsin Kutsi Barış'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, önceki Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Ümit Gençer - 10.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Davası Başladı
İddianameden detaylar Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede yer alan sanıklar, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs, Cumhurbaskanına suikast, askeri komutanlıkların gasbı ve silahlı terör örgütü üyesi olmaktan yargılanacak. İddianamede, eski Alay Komutanı Albay Muhsin Kutsi Barış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Ümit Gençer - 10.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki Darbe Girişimi Davası Başladı
Barış'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, önceki Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Ümit Gençer - 9.10.2017
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki Darbe Girişimi Davası Başlıyor
Barış'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı, eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında yer alıyor.
Ümit Gençer - 5.10.2017
Eski Yaver Yazıcı, İki Davadan Daha Yargılanıyor
Barış ve Yazıcı'nın yanı sıra eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Devlet Bilgi Koordinasyon Müdürlüğünde Genelkurmay Temsilcisi eski Kurmay Albay Hüseyin Gözebe, eski albaylar Harun Olgun ve Rahmi Okan Çifteler, TRT baskınına giden eski yarbaylar Ümit Gençer ve Ekrem Işık da sanıklar arasında bulunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ümit Gençer Haberleri | Ümit Gençer Kimdir - Haberler - Ümit Gençer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ümit Gençer kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı davasında sanıklar için istenen ceza belli oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 15:02:01. #1.15#
title