Haberler

Ufo Neden Bilim İnsanlarına Görünmüyor?

Çukurova Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇÜ Uzaymer) Müdürü Yrd.Doç.Dr.Nuri Emrahoğlu, halk arasında uçan daire olarak da bilinen tanımlanmamış uçan nesne ufoların medya için vazgeçilmez bir haber...

Çukurova Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Güneş Enerjisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇÜ Uzaymer) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nuri Emrahoğlu, halk arasında uçan daire olarak da bilinen tanımlanmamış uçan nesne ufoların medya için vazgeçilmez bir haber kaynağı olduğunu belirterek, "Ufo sadece insanların inanmak istedikleri bir konu" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Emrahoğlu, geçtiğimiz günlerde 'İncirlik Hava Üssü'nün bulunduğu noktada ufo görüntülendi' şeklinde haberlerin çıktığını hatırlatarak, "Asıl araştırılması gereken konu, var olup uçtuğu iddia edilen cisimlerin bugüne kadar neden bu işle uğraşan hiçbir bilim insanına değil de sıradan vatandaşlara göründüğüdür" diye konuştu.

Bu tür tanımlanamayan cisimlerin varlığının araştırılmasının sıradan değil tamamen bilimsel bir konu olduğuna dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Emrahoğlu, "Ufo sadece insanların inanmak istedikleri bir konu" diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü;

"1 ışık yılı, yani ışığın 1 yılda boşlukta aldığı mesafe 9.46x10 üzeri 12 kilometre. Güneşe en yakın olan yıldız ise 4,5 ışık yılı uzaklıkta. Yani en yakın yıldızın uzaklığını tahmin edebilmek için 1 ışık yılını bir de 4,5 ışık yılı ile çarpmanız gerekiyor. O kadar bir uzaklık. Yani normal bir roketle bu mesafe katedilecek olsa yüz binlerce yıl, ışık hızıyla ise 4,5 yıl sürer. Fakat öyle bile olsa Einstein'ın İkizler Paradoksu ile yıllar geçmiş olacak ve varlıkları kabul edilse bile dünyaya geldiklerinde bizi yerimizde bulamayacaklar. Bu öyle sıradan değil, bilimsel bir iş. Yani ufo şu ana kadar bilim dünyasında incelenmesi bile kabul görülmeyen bir konu. Evrende başka canlılar olabilir bilim dünyası buna hayır demiyor. Ancak bu incelenmeli ve araştırmalı. O yüzden ufo sadece insanların inanmak istedikleri bir konu."

EİNSTEİN'IN İKİZLER PARADOKSU NEDİR?

Einstein'ın İkizler Paradoksu'nun kökü zamanda yolculuk düşüncesine dayanır. İkiz kardeşler alınır ve birisi dünyada bırakılır, diğeri ise bir uzay aracında ışık hızına yakın bir hızda seyahat etmektedir. Dünyada 10 yıl geçtikten sonra uzay aracının içinde uzayda gezen ikiz kardeş dünyaya döner ve kendi ikiz kardeşinin torunlarının torunlarıyla karşılaşır. Oysa bu kardeş henüz 10 yaşındadır.

Sebebi: Uzayda 10 yıl boyunca ışık hızına yakın bir hızda seyahat eden kardeş, izafiyet teorisine göre ışık hızına yakın hızlarda gidilince zamanın yavaşladığı varsayımıyla sadece 10 yıl yaşlanmıştır. Oysa dünyada kalan kardeş izafiyete yaklaşmadığı ya da ulaşamadığı için ona göre zaman çok daha hızlı akmıştır. Böylece dünyadaki kardeş evlenmiş, torunları olmuş ve o torunların da torunları olmuştur. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Çukurova Üniversitesi Albert Einstein İncirlik Politika Güncel Haberler

Polis eve baskın düzenledi! Uyuşturucu verdiği kızı evinde zorla tutan Hasan Can Kaya gözaltında

Polis eve baskın düzenledi! Uyuşturucu verdiği kızı evinde zorla tutan Hasan Can Kaya gözaltında

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihe geçecek teklif: Maliyetini karşılayacağım

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihe geçecek teklif: Maliyetini karşılayacağım

Bakmadan Geçme

Arefe günü kuyumcular açık mı? Arefe günü kuyumcular saat kaça kadar açık? Kurban Bayramı'nda kuyumcular çalışıyor mu? Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı! Hizbullah İsrail'i neden uyardı? Hizbullah İsrail'e saldırdı mı? Yarın kargolar açık mı? Yarın kargolar saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Arefe günü kargolar açık mı? Edin Dzeko Fenerbahçe'de kalacak mı? Dzeko gidiyor mu? Açıklama geldi! Yaz tatilinde çocuklarla neler yapılabilir? Çocuklarla tatilde ne yapılır? Ebeveynlere ve çocuklara aktivite önerileri! 2024 ORTAÖĞRETİM KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN? KPSS ortaöğretim (lise) başvuruları hangi tarihte başlıyor? Anderson Talisca Fenerbahçe'ye mi geliyor? Fenerbahçe Talisca ile anlaştı mı? Gram altın kaç TL? 14 Haziran Dolar, Euro, Sterlin ne kadar? Bugün yarım gün tatil mi? Bugün resmi tatil var mı, yarım gün tatil var mı? HAFTA SONU HAVA DURUMU 15-16 Haziran #127783 Hafta sonu yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? İstanbul Cuma namazı saat kaçta? İstanbul Cuma selası ne zaman okunacak? 14 Haziran Cuma İstanbul cuma namaz saati! Ölüdeniz Plajı nerede, nasıl gidilir? Fethiye'deki en iyi plajlar hangileri? Fethiye'de en güzel nerede denize girilir? Rasim Ozan Kütahyalı, Nagehan Alçı'yı dövdü mü? Nagihan Alçı ne anlattı, olay ne? İSTANBUL'DA BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK? #9925 Kurban Bayramı'nda İstanbul kaç derece, yağmur yağacak mı? Kurban eti kimlere dağıtılmaz? Kurban eti kimlere verilmeli? Diyanet'e göre kurban eti nasıl paylaştırılmalı?
Mezuniyette 'Uygunsuz' kıyafet krizi! Bakan Tekin, okul müdürüne değil haberi yapan gazetecilere sitem etti

Mezuniyette "Uygunsuz" kıyafet krizi! Bakan Tekin, okul müdürüne değil haberi yapan gazetecilere sitem etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title