Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Bir Araya Geldi

Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Bir Araya Geldi

Türkiye'nin En Güçlü İş Kadınları Bir Araya Geldi
Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi

Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Ağaoğlu: "Fortune Türkiye Dergisi'nin 'Türkiye'nin En Güçlü 50 İş Kadını' listesini oluşturan bu kadınlar ekonomiye önemli katkısı olan insanlar"

Fortune Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Ali Ağaoğlu, "Türkiye'nin En Güçlü 50 İş Kadını"nın ekonomiye önemli katkı sunduğunu söyledi.

Fortune Türkiye Dergisi'nin "Türkiye'nin En Güçlü 50 İş Kadını" listesini oluşturan üst düzey yöneticilerin katıldığı öğle yemeğinde konuşan Ağaoğlu, Türkiye'nin en güçlü 50 kadınını bir araya getirdiklerini belirterek, " Oldukça bayan ağırlıklı bir toplantı oldu. Aradaki birkaç erkekten biri olarak kendimi şanslı hissediyorum. Bu kadınlar ekonomiye önemli katkısı olan insanlar" diye konuştu. 

Ağaoğlu, bu toplantıyı hem iş kadınlarının birbiriyle tanışmaları hem de aralarındaki ilişkileri geliştirmeleri adına düzenlediklerini ifade etti.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş da gelecek nesilleri yetiştiren kadınların eğitim seviyesinin önemli olduğunu vurgulayarak, "Güçlü kadınlar güçlü Türkiye'yi oluşturuyor. Kadınlara destek olduğunuzda yapamayacakları şey yok" dedi.

Fonlardan destek alarak iş kuran İrem Çamtepe de ilk sermayesinin 700 lira olduğunu, iş yapmak için kendisinin fırın ve pasta kalıpları aldığını aktararak, bir yıl içinde iş kurmayı kendine hedef koyduğunu ve bunu başardığını söyledi. Çamtepe, Feneryolu'nda Hatay yemekleri yapan bir iş yeri açmak istediğini ve bunun için destek beklediğini kaydetti.

Toplantıya, Boyner Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un eşi ve Haremlique firmasının ortağı Caroline Koç ve çok sayıda iş kadını katıldı. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title