TÜRKİYE MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ HABERLERİ

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Haberleri

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği haber, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 19.01.2021
Mobilyacılardan 2020'de 3,5 milyar dolarlık ihracat
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, geçen yıl yurt içinde 50 milyar liralık satış grafiğine ulaştıklarını, yurt dışına ise 3,5 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 17.11.2020
Mobilyacılar, İzmirli deprem mağdurlarının yaralarını sarmak için tek yürek oldu
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, "Başta Erciyes Anadolu Holding Grubu'nun öncülüğünde ve MOSDER üyesi markalarımızın destekleriyle birlikte, bölgede ilk aşamada tespit edilen ve eşyaları kullanılamaz hale gelen toplamda 1.000 ailemizin ihtiyacı olan 1.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 26.10.2020
MOSDER Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan fuar alanı istiyor
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerini yakından takip ettiklerini belirterek, "Ülkemize her sene devasa spor kompleksleri kazandırıyorlar.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 18.10.2020
Mobilyada talep yoğunluğu yıl sonuna kadar sürecek
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle mart, nisan ve mayıs aylarını kapalı geçiren sektörün hazirandan itibaren yoğun bir şekilde çalışmaya başladığını, talep yoğunluğunun yıl sonuna kadar devam...
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 30.09.2020
MOSDER Başkanı Balcı: "Mobilya sektörü yönünü 2021 yılına çevirdi"
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) ilişkin, "Bakanımızın üzerinde durduğu katma değerli üretim, istihdam ve ekonomik hayatın sürdürülebilirliğinin sağlanması noktasında...
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 23.09.2020
Mobilya sektörü ihracatta zirveye oynuyor
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, "Sektörümüzde ihracat konusu, bundan 10 sene öncesinde olduğu gibi 'dişimizi tırnağımıza takarak giriştiğimiz bir yol değil', artık 180 ülkenin hanesine doğrudan giren Türk mobilyasının tasarım, kalite, hızlı üretim ve iş gücü...
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 15.09.2020
Türk mobilyası dev fuarda birleşecek
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nden (MOSDER) yapılan açıklamaya göre, MOSDER'in de katkılarıyla MOS Fuarcılık tarafından düzenlenecek organizasyon, 120 bin metrekare alanda hayata geçirilecek ve 500'den fazla katılımcı firmaya da ev sahipliği yapacak.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 13.09.2020
100 bin işçinin arandığı mobilya sektörü taleplere yetişemiyor
MART, Nisan ve Mayıs aylarında koronavirüsten olumsuz etkilenen mobilya sektöründe son aylarda satışlar ciddi oranda arttı. Düğün yapanlar ve evlerindeki ürünleri değiştirmek isteyenler sektörü hareketlendirdi. Mağaza ve atölyeler kapasiteleri artırdıklarını ifade ederken, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Mustafa Balcı, sektörde ortalama 100 bin işçiye ihtiyaç olduğunu söyledi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 08.09.2020
MOSDER: "Yıl sonuna kadar taleplerde yoğunluğun devam etmesini bekliyoruz"
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, yıl sonuna kadar taleplerde yoğunluğun devam etmesini beklediklerini belirterek, "Tabii bu süreçte özellikle yurt dışı kaynaklı ham madde tedariklerinde yaşanan gecikmeler de üretime doğrudan yansıyor.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 11.07.2020
Bursa'daki selde evleri zarar gören ailelere İnegöllü mobilyacılardan yardım
Mobilyacılar adına açıklama yapan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, kampanyaya destek veren mobilyacılara teşekkür ederek, selde zarar görenlere yardım ettikleri için mutlu olduklarını söyledi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 06.07.2020
Mobilya ihracatında hedef ABD pazarı
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, mobilya ihracatında yeni hedef pazarlarının Amerika ülkeleri ve ABD olduğunu bildirdi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 08.06.2020
MOSDER: İstihdam kalkanı paketi, mobilya sektörüne can suyu olacak
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, açıklanan istihdam kalkanı paketinin pandemi sonrası yeni normalleşme sürecinde mobilya sektörü adına da can suyu olacağını belirtti.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 01.06.2020
Kamu bankalarının desteğiyle mobilya satışında hedef 60 milyar lira
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, destek paketi sayesinde hem vatandaşların hem de mobilya üreticilerinin rahat bir nefes alacağını söyledi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 29.05.2020
MOSDER Başkanı Balcı: "Mobilyacılar düğüne hazır"
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, bayram sonrası normalleşme süreciyle birlikte mobilya sektörü için de çarkların yeniden dönmeye başladığını ifade etti.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 09.04.2020
Mobilyacılar mağazalar için kira desteği bekliyor
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, "Üretimin geçici olarak durduğu ve ihracatın kontrollü olarak yapılabildiği şu günlerde iç pazarda da yüzde 80 oranında satışlarda daralma gözlemlenmektedir.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 20.03.2020
Mobilya sektörü devlet desteği bekliyor
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, sektör adına yaptığı açıklamada: "Aralık ayından beri tüm insanlığı ve iş dünyasını küresel anlamda olumsuz etkileyen korona virüsünün ilk olarak Çin'de ortaya çıkmasıyla, Çin ekonomisi ağır bir darbe almış ve başta mobilya fuarı olmak üzere tüm fuarlarını ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 20.03.2020
MOSDER'den "mobilya sektörü de devlet desteği bekliyor" mesajı
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, hem Cumhurbaşkanından hem de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan sektöre desteklerini ayrıca beklediklerini belirterek, "KDV ödemelerinin 6 ay ertelenmesi konusunda gerekli çalışmaların hayata geçirilmesi,...
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 04.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
'BU İŞİN ALTINDAN KALKARIZ' İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Hasan Özkoparan da, şunları söyledi:   "Çin'de görülen bu virüs vakasından sonra, hepimiz 'Biz ne yaparız' diye düşünmeye başladık. Önümüzdeki bu boşluğu nasıl dolduralım diye bir hamleye giriştik. Gerçekten ihracat yapan arkadaşlarımızın işlerinde bu şekilde bir patlama olduğunu görüyoruz. Biz buradan bir fırsat beklemeyelim. Biz bu fırsatı kullanalım. Biz bu işin altından kalkabilecek bir ülkeyiz. Biz bu işi biliyoruz, biz çalışıyoruz. Yeter ki isteyelim ve çalışalım. En güzel tasarımları yapalım. Çareyi başka yerde aramayalım, çare kendimiziz." Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, yaptığı konuşmada, 45 farklı ülkeden alım heyetinin geleceğini, bu heyet ile iş birliği yapılacağını ve böylece mobilya sektörünün büyük bir hacim yakalayacağını ifade etti.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 26.02.2020
İtalya'da İSaloni Mobilya Fuarı koronavirüs sebebiyle ertelendi
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nden (MOSDER) yapılan açıklamada, İSaloni yetkilileri tarafından Twitter hesabı aracılığı ile "Durmayacağız, duramayız… Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan İSaloni Fuarı 16-21 Haziran tarihleri arasında Milano'da düzenlenecek" duyurusu yapıldığı aktarıldı.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 26.02.2020
Korona tehdidi mobilya ticaretini etkiliyor
Mobilya dünyası açısından oldukça önem taşıyan bu fuarın ertelenmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, "Uluslararası Mobilya, Mobilya Aksesuarları, Mutfak, Banyo Mobilyaları ve Tasarım Fuarı olarak bilinen ve dünyanın en önemli mobilya fuarlarından biri olan İSaloni Fuarı'nın ertelenmiş olduğu bilgisini aldık.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 07.02.2020
İzmir Mobilya Fuarı 4 Mart'ta kapılarını açacak
Bu kapsamda Çin Mobilya Fuarı'nın (CIFF) ertelendiğine değinen Eyigele, şunları kaydetti: "Mobilya alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan CIFF'in virüs nedeniyle ertelenmesinin ardından uluslararası nitelikte düzenlediğimiz fuarımıza olan ilgi bir kat daha attı. Dünyanın önemli alıcılarına acentalarımız kanalı ile ulaşarak, küresel bazdaki mobilya sektöründe oluşan boşluğun önemli bir kısmının İzmir'de düzenlenecek MODEKO ile mümkün olabileceğini dile getiriyorlar." Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı ise şu ifadeleri kullandı: "Çin Uluslararası Mobilya Fuarı'nın iptal edilmesinden sonra tüm dünyadan gelecek mobilya ithalatçıları ile yerli ihracatçı firmaları 4-8 Mart 2020 tarihleri arasında İzmir'de bir araya gelecek.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 07.02.2020
Çin'deki Corona virüs nedeniyle dünya mobilyacıları rotasını İzmir'e çeviriyor!
Efor Fuarcılık'ın çok sayıda mesleki oda ve derneğin iş birliği ile düzenlediği MODEKO'ya bu sene en büyük destek Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)'nden geldi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 05.09.2019
Mobilyacılar yeni sezondan umutlu
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, yazılı açıklamasında, mobilyacılar olarak yaz başında hareketli günler yaşadıklarını, KDV indirimi ve BDDK'nin mobilyada taksit uzatma kararlarının sektörü dinamik tuttuğunu belirtti.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 13.06.2019
MOSDER: Mobilyacı hükümetten de yeni müjde bekliyor!
Kararı büyük bir sevinçle karşıladıklarını belirten Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, "Mobilya alımında tüketicinin kredi kartı ile yaptığı alışverişlerde taksit sınırlaması hem tüketiciyi, hem mobilyacıyı hem de piyasayı olumsuz yönde etkiliyordu.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 13.06.2019
"KDV indirimi uzatılırsa mobilyacı için o zaman bayram olacak"
İSTANBUL(AA) - Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, kart taksitlendirme oranındaki artışın satışlara olumlu yönde destek sağlayacağını düşündüklerini belirterek, "Ancak hükümet kararıyla KDV indirimi uzatılırsa mobilyacı için işte o zaman gerçekten bayram...
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 06.01.2019
Mobilya Sektörü Meslek Liselerine Önem Verecek
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanlığına seçilen Mustafa Balcı, bundan sonraki süreçte meslek liselerine daha fazla önem vereceklerini söyledi.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 20.11.2018
Mobilya Fuarında Ticaret 1 Milyar Doları Aştı
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde düzenlenen fuarda, mobilya sektörünün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre'nin yanı sıra sektörün hedef pazarları olan Suudi Arabistan, Irak, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri'nin de aralarında bulunduğu 85 ülkeden ziyaretçi ve VIP alım heyetleri ağırlandı.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 08.11.2018
İstanbul Mobilya Fuarı İlk Gün 12 Bin Alıcıyı Ağırladı
CNR'dan yapılan açıklamaya göre, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleştirilen, Türkiye'nin en büyük mobilya markalarını aynı çatı altında toplayan Furniture İstanbul - İstanbul Mobilya Fuarı, 11 Kasım'a kadar devam edecek.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 06.11.2018
İstanbul Mobilya Fuarı Açıldı
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Öztaşkın ise mobilya sektöründe KDV indiriminin sektöre nefes aldırdığını ve can suyu olduğunu belirterek, bu kararı uzun süredir beklediklerini kaydetti.
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği - 03.11.2018
Mobilyacılar Fuarda Hedefe Kilitlendi
CNR Holding'den yapılan açıklamaya göre, Furniture İstanbul - İstanbul Mobilya Fuarı 6-11 Kasım'da CNR EXPO Yeşilköy'de yapılacak. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleşecek fuarda, Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75'ini temsil eden toplam 350 firma 80 bin metrekarelik alanda bir araya gelecek.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Haberleri | Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Haber - Haberl - Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği haberleri, son dakika türkiye mobilya sanayicileri derneği haber ve gelişmeleri burada. Düğünler mobilyacıları sevindirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 19:19:55. #1.14#

title