Türkiye, yeni güne 3 farklı bölgedeki depremlerle başladı

Türkiye, yeni güne 3 farklı bölgedeki depremlerle başladı

12.04.2020 06:07 | Son Güncelleme: 12.04.2020 10:45

Türkiye, yeni güne iki farklı bölgede gerçekleşen depremlerle başladı. Sabah saat 05.23'te İran'ın Hoy kentinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi ve Van'da da hissedildi. Karadeniz'de Bartın açıklarında da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bingöl'de de sabah saatlerinde bir deprem meydana geldi.

Türkiye-İran sınırında, merkez üssü İran'ın Hoy kentinde saat 05.23'te Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Van'ın sınır ilçelerinde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü İran'ın Hoy kentinde saat 05.23'te Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Van'ın sınır ilçelerinde de hissedildi. Depremde ölü, yaralı ve hasar tespiti henüz belirlenemezken, Depremin merkez üssüne Türkiye'den en yakın yerleşim yerin Saray ilçesine bağlı Kapıköy olduğu tespit edildi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 4.9, derinliğini ise 5 kilometre olarak duyurdu.

KARADENİZ'DE 4.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Öte yandan, Van'da meydana gelen depremin ardından 05.31'de de Karadeniz'de Bartın'ın Amasra ilçesi açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'a göre deprem 12 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Karadeniz'de meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.0, derinliğini 30 kilometre olarak açıkladı.

BİNGÖL'DE 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

AFAD verilerine göre, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 09.38'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, Richter ölçeğine göre, 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, Batman, Siirt ve Tunceli'de de hissedildiği belirtildi.

Türkiye, yeni güne 3 farklı bölgedeki depremlerle başladı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title