Turkiye Hikayelerini Anlatıyor

Turkiye Hikayelerini Anlatıyor
Bültenler - Haberler | Güncel

Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, herkesi yaşanmış hikâyelerini anlatmaya davet ediyor.

Nâzım Hikmet'in 1939-1945 yılları arasında kaleme aldığı Memleketimden İnsan Manzaraları'nın 70. yaşı mutlu bir tesadüfle "Kâinatın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine Açık Radyo"nun kuruluşunun 20. yaşına denk geldi. Bu destansı eserde 1908'den 1945'e kadar olan zaman diliminde üç yüzden fazla karakter üzerinden anlatılan Türkiye'nin hikâyesidir. Şimdi, aradan 70 yıl geçtikten sonra, Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, "Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor" sloganıyla sizleri kendi hikâyelerinizi anlatmaya davet ediyor.

Murat Gülsoy, Güven Güzeldere, Ömer Madra ve İlksen Mavituna'dan oluşan bir seçici kurul tarafından ön elemeden geçirilecek olan hikâyeler, yazar, şair ve akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından yayına hazırlanacak. Açık Radyo'da seslendirilecek olan hikâyelerin daha sonra bir kitapta toplanması hedefleniyor.

hayat-ı hakikiye hikâyeleri'ni yayına Deniz Altınay, Nalan Barbarosoğlu, Enis Batur, Hakan Bıçakçı, Behçet Çelik, Feride Çiçekoğlu, Berna Durmaz, Sine Ergün, Mahir Ünsal Eriş, Semih Gümüş, Hakan Günday, Meltem Gürle, Hikmet Hükümenoğlu, Melisa Kesmez, Ergun Kocabıyık, Adnan Kurt, Birgül Oğuz, Mahmut Temizyürek, Ayfer Tunç ve Murat Yalçın hazırlayacak.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title