Türk Patent Enstitüsü Haberleri

Türk Patent Enstitüsü haber, Türk Patent Enstitüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Patent Enstitüsü - 08.10.2021
İstanbul'un ilk coğrafi işaretli gıda ürünü Şile kestane balı oldu
Şile'de kestane balı üreticileri birleşerek kooperatif kurdu. Şile Tarımsal Kalkınma kooperatifi adıyla kurulan oluşum, Türk Patent Enstitüsü'ne başvurarak İstanbul'un ilk coğrafi işaretli gıda ürünü olarak kestane balını tescilledi.
Türk Patent Enstitüsü - 15.09.2021
Ankara tiftiği coğrafi işaret olarak tescil edildi
Son yıllarda doğal ürünlere talebin artmasıyla Ankara keçisi ve tiftiğinin yeniden önem kazandığını belirten Baran, şunları kaydetti: "İlk başvurusunu 2016'da gerçekleştirdiğimiz Ankara tiftiği Türk Patent Enstitüsü tarafından 16 Temmuz 2021'de tescil edildi.
Türk Patent Enstitüsü - 18.05.2021
Kuveyt Türk kariyer programlarıyla geleceğin yöneticilerini yetiştiriyor
Kuveyt Türk'ün TechTalent programına dahil olan çalışanlar, kişisel gelişimlerine de destek olacak şekilde Ar-Ge projelerinde görev alabiliyor, mesleki becerilerini geliştirmelerine imkan sağlayan sertifika ve gelişim programlarına katılabiliyor, bilgi teknolojileri alanındaki makale, konferans ve yayınları takip etme yönünde teşvik ediliyor ve ödüllendiriliyor. Bununla birlikte çalışanlara, Türk Patent Enstitüsü'ne yapılan patent, faydalı model ve teşvikli projelere katılma imkanı da sağlanıyor.
Türk Patent Enstitüsü - 29.04.2021
İzmir'in "hayır tatlısı" lokma, ramazan bereketiyle paylaşılıyor
İzmir'in coğrafi işaretle tescillenmiş ve hayır amaçlı dağıtılan lezzeti lokma, ramazan ayında da ilgi görüyor. İzmir Ticaret Odası tarafından başvuruyla Türk Patent Enstitüsü tarafından Mart 2017'de kente özgü bir lezzet olarak tescil altına alınan İzmir lokmasının tarihi yüzlerce yıl önceye gidiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türk Patent Enstitüsü Haberleri | Türk Patent Enstitüsü Haber - Haberler - Türk Patent Enstitüsü haberleri, son dakika türk patent enstitüsü haber ve gelişmeleri burada. MATSO Başkanı Güngör: Manavgat Altın Susamı coğrafi işaret ile tescillendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 23:53:27. #1.14#

title