Türk bayrağını enkaz altında bırakmadılar
Haberler » Güncel » Türk bayrağını enkaz altında bırakmadılar - Haber

Türk bayrağını enkaz altında bırakmadılar

Elazığ'da depremin ardından yıkılan bir binanın balkonundaki Türk bayrağı, ekiplerce bulunduğu yerden alındı.

Türk bayrağını enkaz altında bırakmadılar

'da depremin ardından yıkılan bir binanın balkonundaki Türk bayrağı, ekiplerce bulunduğu yerden alındı.
Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Sürsürü mahallesinde AFAD, UMKE başta olmak üzere ekipler tarafından yürütülen arama kurtarma çalışması sürüyor.

BAYRAĞI YIKILAN BİNADAN ALDILAR

Çalışmalar sırasında deprem nedeniyle yıkılan bir binanın balkonunda Türk bayrağını gören iki eri, hassasiyet göstererek harekete geçti. erleri, balkona çıkarak Türk bayrağını asılı bulunduğu yerden aldı.

"Bayrağımızı, zarar görmesin diye balkondan aldık"

"BİZ BAYRAK İÇİN YAŞIYORUZ"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibinde yer alan Yasin Yılmaz, yaptığı açıklamada, depremin meydana geldiği ilk geceden bu yana çalıştıklarını söyledi. Kendileri için en önemli şeyin enkazda kalanların sağ çıkarılması olduğunu belirten Yılmaz, bunun için saniyelerle yarıştıklarını ifade etti.

"Çalışırken, gözümüze balkondaki Türk bayrağı çarptı. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu da görmüştü." diyen Yılmaz, şunları kaydetti: "Bayrağımızı, zarar görmesin diye balkondan aldık. Bizim için çok değerli ve onur verici bir bayrağımız var. Ezilmesin, büzülmesin, toprağın altında kalmasın diye onu oradan almak istedik. Kahramanmaraş itfaiye ekibinden arkadaşımızla yukarı çıktık, bayrağımızı aşağıya indirdik. Katlayıp göğsümüze koyduk. Çünkü biz bunun için yaşıyoruz."

Kahramanmaraş Belediyesi itfaiye ekibinden Enes Bayraktar da "Bayrak denildiği zaman bizim için akan sular durur." diye konuştu.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler