TURGUT ÖKER HABERLERİ

Turgut Öker haber, Turgut Öker son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turgut Öker

Turgut Öker

Doğum Yeri Sivas / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961

Turgut Öker Kimdir ?

1961 yılında Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı İslim Köyü'nde doğdu. 1973 yılında Almanya'nın Hamburg kentinde işçi olarak çalışan ailesinin yanına gitti. Kısa bir süre sonra Türkiye'de yatılı Ulaş Ziraat Meslek Okulu'na gönderildi. Ardından İstanbul Kartal'da lise öğrenimini tamamladı. 1980'de tekrar Almanya'ya döndü.
Biyografinin devamı için tıklayın
Turgut Öker - 21.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Program, Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörük Selim Ek Hizmet Binası yanında toplanan kalabalığın yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe, HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz, HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker, Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Hüseyin Güzelgül, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, Britanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, Demokratik Alevi Dernekleri Genel Başkanı Musa Kulu, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez ile vatandaşlar katıldı.
Turgut Öker - 24.10.2019
Eski HDP Milletvekili Turgut Öker ifade verdi
Eski HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, hakkında "cumhurbaşkanına hakaret" ve "kamu görevlisine hakaret" suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında ifadesinin alınmasının ardından, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Turgut Öker - 26.05.2018
Alman Polisi, Hdp Mitinginde Sözcüleri Konuşturmadı
Mitingi organize edenlerden, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı ve HDP'den önce milletvekili aday olan ve dün adaylığı iptal edilen Turgut Öker bir konuşma yaptı.
Turgut Öker - 26.05.2018
Dha Dış Haber - Alman Polisi, Hdp Mitinginde Sözcüleri Konuşturmadı
Almanya'nın, siyasi partilere yönelik getirdiği toplantı yasağına rağmen, Köln kentinde 'HDP'ye destek mitingi' için izin vermesi çok tartışılmıştı. Gelişmeler sonucunda Almanya, HDP mitingine izin verdi ama HDP sözcülerine konuşma izni vermedi. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından, Almanya'nın çifte standart uygulaması gerekçe gösterilerek Alman makamlarına gösterilen tepkiler neticesinde, Köln Neumark Meydanı'nda bugün düzenlenen mitingde HDP sözcülerine konuşma yasağı getirildi.  HDP bayraklarıyla donaltılan alanda miting başlamasına az bir zaman kala, meydanda bulunan Alman polisi ile mitingi organize eden komite arasında yoğun görüşmeler yaşandı. Alman polis yetkilileri, mitingde HDP Milletvekili ya da milletvekilliği düşürülen isimlerin konuşma yapmasına izin verilmeyeceğini komiteye bildirdi. Polisin uyarısı üzerine miting programında yer alan ve bir süre önce milletvekiliği düşürülen Tuğba Hezer ve Ahmet Yıldırım, alana gelseler de mitingde konuşma yapamadılar.  Mitingi organize edenlerden, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı ve HDP'den önce milletvekili aday olan ve dün adaylığı iptal edilen Turgut Öker bir konuşma yaptı.
Turgut Öker - 26.05.2018
Alman Polisi, Hdp Mitinginde Sözcüleri Konuşturmadı (Yeniden)
Almanya'nın, siyasi partilere yönelik getirdiği toplantı yasağına rağmen, Köln kentinde 'HDP'ye destek mitingi' için izin vermesi çok tartışılmıştı. Gelişmeler sonucunda Almanya, HDP mitingine izin verdi ama HDP sözcülerine konuşma izni vermedi. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından, Almanya'nın çifte standart uygulaması gerekçe gösterilerek Alman makamlarına gösterilen tepkiler neticesinde, Köln Neumark Meydanı'nda bugün düzenlenen mitingde HDP sözcülerine konuşma yasağı getirildi.  HDP bayraklarıyla donaltılan alanda miting başlamasına az bir zaman kala, meydanda bulunan Alman polisi ile mitingi organize eden komite arasında yoğun görüşmeler yaşandı. Alman polis yetkilileri, mitingde HDP Milletvekili ya da milletvekilliği düşürülen isimlerin konuşma yapmasına izin verilmeyeceğini komiteye bildirdi. Polisin uyarısı üzerine miting programında yer alan ve bir süre önce milletvekiliği düşürülen Tuğba Hezer ve Ahmet Yıldırım, alana gelseler de mitingde konuşma yapamadılar.  Mitingi organize edenlerden, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı ve HDP'den önce milletvekili aday olan ama dün adaylığı iptal edilen Turgut Öker bir konuşma yaptı.
Turgut Öker - 26.05.2018
Hdp'de Yeni 7 Vekil Adayı Belli Oldu
Adaylığı açıklandıktan sonra 9 yıl 2 aylık hapis cezası onanan Batman 1'inci sıra milletvekili adayı İdris Baluken'in yerine HDP'nin YSK üyesi Mehmet Rüştü Tiryaki gösterildi. İstanbul 3'üncü bölge, birinci sıra adayı Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker'in yerine Zeynel Özen, Şırnak 1'inci sıra milletvekili adayı Abdullah Güngen'in yerine ise Hasan Özgüneş gösterildi.
Turgut Öker - 21.05.2018
Hdp'de Milletvekillerinden 25'i Liste Dışı Kaldı
Alevi, Ermeni, Süryani adaylar Ermeni kimliğiyle bilinen Garo Paylan İstanbul yerine Diyarbakır'dan aday gösterilirken, Alevi kurum ve derneklerinde yöneticilik yapan birçok isim de listeye eklendi. Alevi kimliğiyle bilinen Turgut Öker ve Ali Kenanoğlu İstanbul'dan, Kemal Bülbül ise Antalya'dan aday gösterildi.
Turgut Öker - 22.10.2015
Meclis'te Muharrem İftarı
HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, Meclis'te Muharrem iftarı verdi.
Turgut Öker - 10.10.2015
Hdp İstanbul Milletvekili Turgut Öker ?katliamın Ana Sorumlusu Erdoğan?dır?
Dha DIŞ HABER ' HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker 'Katliamın ana sorumlusu Erdoğan'dır' Ankara'daki kanlı saldırı sonrası HDP Münih Seçim koordinasyonu tarafından Almanya'nın Baverya Eyaletinin başkenti Münih'te protesto eylemi düzenlendi.
Turgut Öker - 29.09.2015
Genel Seçime Doğru
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
Turgut Öker - 18.09.2015
Hdp'nin Milletvekili Aday Listesi Açıklandı (1)
HDP'de 1 Kasım genel seçim için milletvekili aday listeleri açıklandı.
Turgut Öker - 18.09.2015
Hdp Milletvekili Aday Listesini Açıkladı
HDP, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.
Turgut Öker - 06.09.2015
İstanbul'da "Barış Mitingi"
HDP Milletvekilleri Pervin Buldan, Garo Paylan, Turgut Öker, Selma Irmak ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı miting, konuşmaların ardından gerçekleştirilen konserle sona erdi.
Turgut Öker - 01.09.2015
1 Eylül Dünya Barış Günü
Etkinliğe, HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.
Turgut Öker - 13.08.2015
Hdp'li Öker: "Ana Yurttaki Yaşanan Gelişmeler Avrupa'da Yaşayan İnsanları Etkiliyor"
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Turgut Öker, “Ana yurttaki yaşanan gelişmeler Avrupa’da yaşayan insanları etkiliyor.
Turgut Öker - 13.08.2015
Hdp İstanbul Milletvekili Öker Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, "Ülkeyi tek adam diktatörlüğüyle yöneten zihniyetin, farklı anlayışların medeni şekilde bir koalisyonda bir araya gelişine izin vermeyeceğini düşünüyorum" dedi.
Turgut Öker - 27.07.2015
Gazi Mahallesi'ndeki Olaylar
Alevi dernekleri temsilcileri, Bağcılar'daki terör örgütü operasyonunda ölü ele geçirilen Günay Özarslan'ın cenaze töreni için vali yardımcılarıyla görüştü.  Ziyaret öncesi İstanbul Valiliği önünde basın açıklaması yapan Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Baki Düzgün, herkesi duyarlılığa davet ettiklerini belirtti.  "Olabilecek bir katliamın ve çatışmanın önünü kesmemiz lazım" diyen Düzgün, emniyet mensuplarının cemevi önünde beklemesini eleştirdi.  Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez de iki gündür Gazi Mahallesi'nde yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi.  İnançları gereği vefat eden bir kişinin cenazesi cemevine geldiğinde, ona tören yapılmasının insani görevleri olduğunu belirten Geçmez, "Devletin terör ve teröristlerle ilgili bir sorunu varsa bu bizim sorunumuz değildir ama bizim üzerimizden birilerine birşeyler yapmak istiyorlarsa buna müsaade etmeyeceğimizi ifade ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.     İstanbul Valiliği cenaze töreni için izin verdi Basın açıklamasının ardından Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Düzgün, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Geçmez, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Başkanı Gani Kaplan, CHP Milletvekili Hilmi Yarayıcı, HDP Milletvekilleri Ali Kenanoğlu ve Turgut Öker, İstanbul Vali Yardımcıları İsmail Gültekin ve Nurullah Naci Kalkancı ile görüştü.
Turgut Öker - 03.07.2015
Çorum Olayları"Nın 35. Yılı
HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, yaptığı konuşmada, Çorum'da siyasi parti kimliğinden bağımsız bulunduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Turgut Öker Haberleri | Turgut Öker Kimdir - Haberler - Turgut Öker haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Turgut Öker kimdir, hayatı ve biyografisi. Çorum olaylarının 41. yılında hayatını kaybedenler anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 05:59:50. #1.16#

title