Tribeca Film Festivali Haberleri

Tribeca Film Festivali haber, Tribeca Film Festivali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tribeca Film Festivali - 21.10.2020
Bosphorus Film Lab bu yıl sinema sektörünün güncel sorunlarını masaya yatıracak
Pitching jürisinde olan Sorfond Proje Yöneticisi Per Eirik Gilsvik ile Tribeca Film Festivali ve Les Arcs Film Festivali Artistik Direktörü Frederic Boyer'in ardından Work in Progress'in yabancı jüri üyeleri olan Cottbus Film Festivali Program Direktörü ve Berlinale Forum Danışmanı Bernd Buder ile Cannes Film Festivali Director's Fortnight ve Locarno Film Festivali Seçici Komite Üyesi Anne Delseth'in yer aldığı "Work in Progress" jürisi kendilerini tanıtma ve dinleyicilerin sorularını yanıtlama fırsatı bulacak.
Tribeca Film Festivali - 03.10.2020
"Türkiye'nin Oscar"ı Kovid-19'un gölgesinde kapılarını açıyor
Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde de senarist ve yönetmen Emin Alper, Romanyalı yapımcı Ada Solomon, Les Arcs Avrupa Film Festivali ve Tribeca Film Festivali'nin Sanat Yönetmeni Frederic Boyer, İranlı oyuncu, yönetmen Niki Karimi ile Brezilyalı video sanatçısı, yönetmen ve senarist Sandra Kogut yer alacak.
Tribeca Film Festivali - 21.09.2020
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde doğru
Festivalde yarışacak 10 filmi, Türkiye'den senarist ve yönetmen Emin Alper, Romanyalı yapımcı Ada Solomon, Les Arcs Avrupa Film Festivali ve Tribeca Film Festivali'nin Sanat Yönetmeni Frederic Boyer, İranlı oyuncu, yönetmen Niki Karimi ile Brezilyalı video sanatçısı, yönetmen ve senarist Sandra Kogut'tan oluşan jüri değerlendirecek.
Tribeca Film Festivali - 25.11.2019
Gezici Festival, 25. yılında!
Dünya galasını yaptığı Tribeca Film Festivali'nde senaryosu ve başrol oyuncularından Ali Atay'ın performansı ile ödüllere layık görülen, Adana Film Festivali'nde En iyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini alan, Cenk Ertürk'ün ilk uzun metrajlı filmi Nuh Tepesi, bir yandan orta yaşın getirdiği krizlerle boğuşurken bir yandan da kendi diktiğini iddia ettiği Nuh Ağacı'nın altına gömülmek isteyen babasının son isteğini gerçekleştirmeye çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor.
Tribeca Film Festivali - 24.10.2019
Nuh Tepesi Ekibi 7. Boğaziçi Film Festivali'ndeydi!
Tribeca Film Festivali'nden En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle dönen Nuh Tepesi, kısa filmleriyle tanınan Cenk Ertürk'ün ilk uzun metrajlı filmi.
Tribeca Film Festivali - 05.05.2019
Dha Dış - 'Nuh Tepesi'ne New York'ta Tribeca Film Festivali'nde 2 Ödül
Cenk Ertürk'ün yönetmen ve senaristliğini üstlendiği; başrollerinde Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir'in bulunduğu 'Nuh Tepesi' filmi New York'ta Tribeca Film Festivali'nde iki ödülün sahibi olduNew York'ta 24 Nisan'da başlayan ve bugün sona erecek olan Tribeca Film Festivali'nde...
Tribeca Film Festivali - 24.09.2018
Tuba Ünsal, Uluslararası Antalya Film Festivali Jürisinde
Geçen yıl 'Melekler Beyaz Giyer' filmiyle Altın Portakal kazanan Çinli yönetmen Vivian Qu'nun başkan olduğu uluslararası yarışma jürisinde, Ünsal'ın yanı sıra ödüllü İtalyan yazar ve senarist Maurizio Braucci, Romen yeni dalga sinemasının öncülerinden FIPRESCI ödüllü yapımcı/ yönetmen Calin Peter Netzer, Doha Tribeca Film Festivali Kültür ve Sosyal İçerik direktörlüğünü yapan Fatma El Remaihi yer alıyor.
Tribeca Film Festivali - 17.09.2018
Türkiye'nin "Oscar"I İçin Geri Sayım Başladı
Başkanlığını, geçen yıl "Melekler Beyaz Giyer" filmiyle Altın Portakal ödülü sahibi Çinli yönetmen Vivian Qu'nun yapacağı Uluslararası Yarışma jürisinde, ödüllü İtalyan yazar ve senarist Maurizio Braucci, Romen yeni dalga sinemasının öncülerinden FIPRESCI ödüllü yapımcı ve yönetmen Calin Peter Netzer, Doha Tribeca Film Festivali Kültür ve Sosyal İçerik Direktörü Fatma El Remaihi ve Türkiye'yi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden oyuncu Belçim Bilgin yer alıyor.
Tribeca Film Festivali - 17.09.2017
Elly Hakkında" 22 Eylül'de Vizyona Girecek
Dram ve gizem türündeki, 2009 İran ve Fransa yapımı filmin konusu şöyle: "Ahmed, Almanya'da yıllar boyu yaşadıktan sonra, İran'ı ziyaret etmeye karar verir. Üniversiteden eski arkadaşları, Ahmed'in gelişi onuruna Hazar Gölü kıyısında hep birlikte üç gün geçirecekleri bir tatil planlarlar. Bu tatili düzenlemek, gruptaki kadınlardan birinin, neşeli Sepideh'in sorumluluğundadır. Sepideh, gruptaki arkadaşlarının haberi olmaksızın, kızının anaokulu öğretmeni Elly'yi de davet eder. Almanya'da yaptığı mutsuz evlilikten henüz kurtulmuş olan Ahmad, İranlı bir kadınla bir yuva kurmak istemektedir. Bunu bilen arkadaş grubu, Sepideh'in Elly'yi niçin davet ettiğini yavaş yavaş anlarlar. Tatilin ikinci gününde, her şey iyi gidiyor gibi gözükürken bir olay neticesinde Elly ortadan kaybolur." Orijinal adı "Darbareye Elly" olan yapım aynı zamanda, 2009 Berlin Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen Gümüş Ayı Ödülü" ve Tribeca Film Festivali'nde "En İyi Uzun Metraj Anlatı Ödülü"nün sahibi oldu.
Tribeca Film Festivali - 29.06.2017
Kömürün hikayesi "Kül" ile National Geographic'te!
Günümüzde dünyadaki elektrik üretiminin %40'ını oluşturan kömür çağımızın belki de en büyük tartışma konularından biri. Doğalgazın kullanımı hızla artsa da dünyanın az gelişmiş bölgelerindeki kömür talebi devam ediyor. Ön gösterimi Tribeca Film Festivali'nde yapılan "Kül", kirli bir enerji kaynağı olsa da milyonlarca insan için ucuz enerjinin yanı sıra iş, para kazabilmek ve ailesini geçindirebilmek anlamında gelen kömürü masaya yatırıyor.
Tribeca Film Festivali - 10.11.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
Tribeca Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu, en iyi görüntü yönetimi ve en iyi kurgu dallarında ödüllerin sahibi olan Jeppe Ronde'nin yönettiği Danimarka yapımı "Bringend", Moskova Film Festivali'nde seyirci ödülünü kazanan Gorap Radovanoviç'in yönetmenliğini yaptığı Sırbistan ve Almanya ortak yapımı "Kuşatılmış/Enclave", Jessica Schiefuer'in "Pojkarna" adlı romanından uyarlanan ve Alexandra-Therese Keining'in yönettiği İsveç yapımı "Kayıp Kızlar/Girls Lost", Tokyo Film Festivali'nden en iyi yönetmen ve izleyici ödülleri ile ayrılan Mustafa Kara'nın yönettiği Türkiye ve Macaristan ortak yapımı "Kalandar Soğuğu", gösterildiği Cannes Film Festivali'nde FIPRESCI ve Avenir ödüllerini kazanan Hindistan ve Fransa ortak yapımı Neeraj Ghaywan'ın yönettiği "Masaan", Asia Pasific Screen Awards'ta UNESCO ödülüne layık görülen Şevket Emin Korki'nin yönettiği Almanya ve Irak ortak yapımı "Taşa Yazılmış Hatıralar/Memories on Stone", Natalya Kudryashova'nın yönettiği Rusya yapımı "Devrimciler/ Pioneer Heroes", Antalya Film Forum'un Work in Progress ödülünün sahibi Türkiye, Almanya ve Fransa ortak yapımı olan Özcan Alper'in yönettiği "Rüzgarın Hatıraları", Berlin'de Altın Ayı için yarışan, Tribeca Film Festivali'nde Nora Ephron ödülünü kazanan Laura Bispuri'nin İtalya, İsviçre, Almanya, Arnavutluk, Kosova ve Fransa ortak yapımı "Yeminli Bakire/Sworn Virgin" ile Gazze gençliğinin yetenekleriyle çevrelerini saran engelleri aşabileceklerinin bir kanıtı olan 10 yaşındaki şarkıcı Asaf'ın hikayesinin anlatıldığı Hani Ebu Essed'in yönettiği Filistin yapımı "Popstar/The Idol" filmleri, uluslararası yarışma bölümünde yarışacak.
Tribeca Film Festivali - 10.11.2015
Altın Portakal'ın Uluslararası Adayları Belli Oldu
- BRIDGEND, konusunu gerçek hayattan alan bir hikaye. Sara ve babası Dave, ergen intiharlarıyla gündeme gelen Bridgend kasabasına taşınır. Kasabanın yeni polis memuru olan Dave, bu intiharlar zincirini sonlandırmaya çabalarken Sara da kasabadan bir genç olan Jamie ile bir ilişkiye başlar. Çocuklar ve ebeveynler arasındaki ilişkinin karanlık taraflarına bir yolculuk olan Bridgend'in başrolünde; Lars Von Trier'in "Dalgaları Aşmak" filminde, Harry Potter serisinde ve "Wilbur Ölmek İstiyor"da izlediğimiz Adrian Rawlins de rol alıyor. Jeppe Ronde'un yönettiği film, Tribeca Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetimi ve En İyi Kurgu dallarında ödülün sahibi oldu.
Tribeca Film Festivali - 31.03.2015
Nisan 2015 Dünya Gündemi
15 Nisan: ABD'de Tribeca Film Festivali başlayacak.
Tribeca Film Festivali - 14.03.2015
Margarethe Von Trotta'dan Ustalık Dersi
Bu yıl ana tema olarak kadınların direnişini belirleyen festival, yine dünyadan ve Türkiye'den kadınların son yılda yaptıkları uzun metrajlara, belgesellere ve kısa filmlere yer veriyor. Filmmor'un 2015'teki İstanbul Modern programında, aralarında bu yılki Tribeca Film Festivali'nde "En İyi Belgesel" ödülünü kazanan Nancy D.
Tribeca Film Festivali - 08.09.2014
Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda Yarışacak Filmler Belli Oldu
"MICHAEL JACKSON ANITI" DARKO LUNGULOV'DAN EŞSİZ BİR KARA KOMEDİ Galasını 51. Karlovy Vary Film Festivali'nde yapan ve Karlovy Vary'de East of West ödülü için yarışan Sırp yönetmen Darko Lungulov imzalı Monument To Michael Jackson / Michael Jackson Anıtı, Uluslararası Yarışma programındaki bir diğer yapıt. Doğu Avrupa mizah geleneğiyle toplumsal eleştiri türünün tonlarını buluşturan Michael Jackson Anıtı, Sırbistan'da kimsenin uğramadığı kasabasını popüler turistik bir merkez haline getirmek için komünist dönem heykelleri yerine Michael Jackson anıtı dikmek isteyen Marko'nun öyküsünü anlatıyor. Yönetmen Darko Lungulov 2009 yılında Here And There ile Tribeca Film Festivali'nde "En iyi New York Öyküsü" ödülünü kazanmıştı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tribeca Film Festivali Haberleri | Tribeca Film Festivali Haber - Haberler - Tribeca Film Festivali haberleri, son dakika tribeca film festivali haber ve gelişmeleri burada. Bosphorus Film Lab bu yıl sinema sektörünün güncel sorunlarını masaya yatıracak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 11:37:51. #1.16#

title