Tolgahan Çoğulu Haberleri

Tolgahan Çoğulu haber, Tolgahan Çoğulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tolgahan Çoğulu - 13.03.2021
İTÜ'lü akademisyenlerin geliştirdiği gitar, uluslararası yarışmanın seyirci kategorisinde "dünya birincisi" oldu
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu ile aynı üniversitede ses mühendisliği alanında doktora yapan Ruşen Can Acet'in geliştirdiği "Lego Mikrotonal Gitar", ABD'nin Georgia Tech Üniversitesince düzenlenen, "Margaret...
Tolgahan Çoğulu - 13.11.2020
İTÜ'lü akademisyenlerin geliştirdiği "Lego mikrotonal gitar", uluslararası enstrüman tasarım yarışmasında finalde
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu ile aynı üniversitede ses mühendisliği alanında doktora yapan Ruşen Can Acet tarafından geliştirilen "Lego mikrotonal gitar", ABD'nin Georgia Tech Üniversitesince düzenlenen...
Tolgahan Çoğulu - 21.11.2019
İTÜ'den müzik öğretmenlerinin mesleki gelişimine destek
Çalışmaları, İTÜ TMDK'dan gitar zümresi için Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu ve Öğretim Görevlisi Tufan Kurdoğlu, bağlama zümresi için Prof.
Tolgahan Çoğulu - 20.11.2019
İTÜ'den müzik öğretmenlerine eğitim
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında Nisan 2019'da iş birliği protokolü imzalandı. Ayvalık'taki bir otelde başlanan seminerde, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlilerince, Türkiye genelinde eğitimin sürdüğü 82 güzel sanatlar lisesindeki yaklaşık 300 müzik öğretmenine ud, gitar, bağlama, kanun, ney, kemane, koro, çalgı toplulukları ve Türk Müziği teorisi üzerine eğitimler verilmeye başlandı. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı ve Gitar Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu, gazetecilere yaptığı açıklamada, en büyük amaçlarının Türkiye genelindeki müzik öğretmenleriyle tanışmak ve bilgi aktarımını sağlamak olduğunu söyledi.
Tolgahan Çoğulu - 10.09.2019
Bakan ersoy, arter müzesi'nin açılışına katıldı
  "BU BİLİNCİ YAYMAK ZORUNDAYIZ" Bakan Ersoy, "Sanata sunulan her hizmet, sağlıklı, huzurlu, gelişmiş ve çağdaş bir toplum inşa etmede harcanan çaba, kat edilen mesafedir. Sanatçılarımız bu noktada, çok uzun mesafeleri çok hızlı bir şekilde aşmamızı sağlayacak rehberlerdir. Bizler, gerek kamu gerek özel iştirakler olarak, sanata ve sanatçıya bu farkındalıkla yaklaşmak, bu bilinci yaymak zorundayız" şeklinde konuştu. Konuşmalarının ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy müzeyi gezdi. Arter Müzesinin sahne sanatları, klasik, çağdaş ve elektronik müzik, film, performans sanatı ve dijital sanatlar gibi pek çok disiplinin, etkinlik programı kapsamında ilk dört ay içinde yer alacak sanatçılar arasında Aydın Esen, Portrait and a Dream, Elif Çağlar Quartet, Can Çakmur, In Hoodies, Emin Fındıkoğlu Beşlisi ile Tolgahan Çoğulu ve Sinan Ayyıldız Duo gibi çok sayıda sanatçı bulunuyor.
Tolgahan Çoğulu - 10.09.2019
Bakan ersoy, arter müzesi'nin açılışına katıldı
"BU BİLİNCİ YAYMAK ZORUNDAYIZ" Bakan Ersoy, "Sanata sunulan her hizmet, sağlıklı, huzurlu, gelişmiş ve çağdaş bir toplum inşa etmede harcanan çaba, kat edilen mesafedir. Sanatçılarımız bu noktada, çok uzun mesafeleri çok hızlı bir şekilde aşmamızı sağlayacak rehberlerdir. Bizler, gerek kamu gerek özel iştirakler olarak, sanata ve sanatçıya bu farkındalıkla yaklaşmak, bu bilinci yaymak zorundayız" şeklinde konuştu. Konuşmalarının arından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzeyi gezdi. Arter Müzesinin sahne sanatları, klasik, çağdaş ve elektronik müzik, film, performans sanatı ve dijital sanatlar gibi pek çok disiplinin, etkinlik programı kapsamında ilk dört ay içinde yer alacak sanatçılar arasında Aydın Esen, Portrait and a Dream, Elif Çağlar Quartet, Can Çakmur, In Hoodies, Emin Fındıkoğlu Beşlisi ile Tolgahan Çoğulu ve Sinan Ayyıldız Duo gibi çok sayıda sanatçı bulunuyor.
Tolgahan Çoğulu - 04.09.2019
Arter'in yeni binası 13 Eylül'de açılıyor
2 Ocak'a kadar herkes için ücretsiz Etkinlik Programı kapsamında ilk dört ay içinde Arter'de yer alacak sanatçılar arasında Aydın Esen, Portrait and a Dream, Elif Çağlar Quartet, Can Çakmur, In Hoodies, Emin Fındıkoğlu Beşlisi ile Tolgahan Çoğulu ve Sinan Ayyıldız Duo da bulunuyor.
Tolgahan Çoğulu - 01.08.2019
Arter 13 Eylül'de açılıyor
Program kapsamında ilk dört ay içinde Arter'de yer alacak sanatçılar arasında Aydın Esen, Portrait and a Dream, Elif Çağlar Quartet, Can Çakmur, In Hoodies, Emin Fındıkoğlu Quartet ile Tolgahan Çoğulu ve Sinan Ayyıldız Duo bulunuyor.
Tolgahan Çoğulu - 12.06.2019
"Geleceğin Sanatçılarını Beraber Yetiştiriyoruz" etkinliği
TMDK Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Tolgahan Çoğulu da gerçekleştirilen etkinliklerden görseller eşliğinde konservatuvara ilişkin bilgi verdi.
Tolgahan Çoğulu - 26.11.2015
"Turkish Waves"; Türkiye'ye İki Ödül!
"Turkish Waves" etkinliğinin programında da yer alan APSA adayı Türk filmleri "Ana Yurdu" ve "Abluka"; 26 Kasım 2015, Perşembe akşamı gerçekleşen APSA Ödül Töreni'nde iki ödül kazandı. "Ana Yurdu" (Senem Tüzen) "En İyi Senaryo Ödülü"nü alırken; "Abluka" (Emin Alper) ise "Jüri Özel Ödülü"ne layık görüldü. Gecede, Selim Atakan önce Christina Wilson'a piyanosuyla eşlik etti ve ikili, "La Vie En Rose" şarkısını, Paris'te yaşanan saldırılar ve hayatını kaybedenler anısına seslendirdi. Ardından Selim Atakan, Neva Özgen ve Tolgahan Çoğulu, Ömer Faruk Tekbilek ile birlikte davetlilere unutulmaz bir performans sundular.
Tolgahan Çoğulu - 25.11.2015
Türk Resepsiyonuna Ünlü Akını!
"Turkish Waves", BAPFF'in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor. Programda; 9. Asya-Pasifik Film Ödülleri'nde aday olan "Abluka" (Emin Alper), "Anayurdu" (Senem Tüzen) ve "Mustang"in (Deniz Gamze Ergüven) yanı sıra "Umut" (Yılmaz Güney), "Gelin" (Ömer Lütfi Akad), "Kasaba" (Nuri Bilge Ceylan), "Kuzu" (Kutluğ Ataman), "Nefesim Kesilene Kadar" (Emine Emel Balcı) ve "Sarmaşık" (Tolga Karaçelik) filmleri yer alıyor. Sinemaseverlerden yoğun ilgi gören film gösterimlerinin yanı sıra; Turkish Waves programı kapsamında Brisbane'de bulunan Türk film yapımcıları aynı zamanda 4 gün süren APSA Uluslararası Networking etkinliklerine katılıyor ve BAPFF tarafından düzenlenen panellerde de yer alıyorlar. Etkinlikler kapsamında yapımcı Zeynep Özbatur Atakan ve Baran Seyhan da, önceki gün gerçekleşen "Türkiye'de Bağımsız Film ve Yapımcılığın Gelişimi" başlıklı panelde tecrübelerini paylaştılar. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen Türk Resepsiyonu'na ise Asya-Pasifik ülkelerinden birçok sinema profesyoneli katılırken; Selim Atakan ve Neva Özgen ile Tolgahan Çoğulu, konuklara bir müzik ziyafeti sundular.
Tolgahan Çoğulu - 05.12.2014
5. Donizetto Klasik Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu
Usta keman sanatçısı Ayla Erduran'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü", genç piyanist Can Çakmura "Yılın 18 Yaş Altı Genç Müzisyen Özel Ödülü", Gustav Mahler'in çok geniş bir kadro gerektiren Binler Senfonisi'nin Ankara'daki ilk icrasını başarıyla gerçekleştiren Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ve Bilkent Senfoni Orkestrası ile mikrotonal gitar alanındaki öncü çalışmasıyla öne çıkan gitarist Tolgahan Çoğulu'ya özel ödülleri takdim edildi.
Tolgahan Çoğulu - 05.12.2014
"5. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Genç piyanist Can Çakmur'a Yılın 18 Yaş Altı Genç Müzisyen Özel Ödülü'nün verildiği törende 3 özel ödül de sahiplerini buldu. Gustav Mahler'in çok geniş bir kadro gerektiren Binler Senfonisi'nin, Ankara'daki ilk icrasını başarıyla gerçekleştiren Sevda-Cenap And Müzik Vakfı, Bilkent Senfoni Orkestrası ve mikrotonal gitar alanındaki öncü çalışmasıyla öne çıkan gitarist Tolgahan Çoğulu'ya özel ödülleri takdim edildi.
Tolgahan Çoğulu - 04.12.2014
5. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri Töreni
Donizetti Klasik Müzik Ödüllerinde ödüle layık görülen isimler şu şekilde: "Yılın 30 Yaş Altı Çıkış Yapan Genç Müzisyeni Hande Küden, Yılın Kadın Dansçısı İlke Kodal, Yılın Erkek Dansçısı Yücel Emre Kaynarsu, Yılın Kadın Opera Yorumcusu Soprano Simge Büyükedes, Yılın Erkek Opera Yorumcusu Tenor Murat Karahan, Yılın Oda Müziği Topluluğu Golden Horn Brass, Yılın Üflemeli Çalgılar Yorumcusu Ayşegül Kirmanoğlu, Yılın Klasik Müzik Etkinliği Marsyas Uluslararası Kültür Sanat ve Müzik Festivali, Yılın Yaylı Çalgılar Yorumcusu Çağ Erçağ, Yılın Piyanisti Emre Şen, Yılın Bestecisi Zeynep Gedizlioğlu, Mikrop Gramofon Kayıt Ödülü İzmir Barok ve Lila Müzik, Yaşam Boyu Başarı Ödülü Ayla Erduran ve Özel Başarı Ödüllerine Bilkent Senfoni Orkestrası, Tolgahan Çoğulu ve Can Çakmur layık görüldü.
Tolgahan Çoğulu - 25.09.2013
Almanya'da Uluslararası Bağlama Sempozyumu Düzenlendi
İTÜ TMDK adına etkinliğe katılan Prof. Adnan Koç, Doç. Cihangir Terzi, Doç. Erol Parlak, Öğr. Gör. Deniz Güneş, Öğr. Gör. Seval Eroğlu, Öğr. Gör. Sinan Eroğlu, Öğr. Gör. Tolgahan Çoğulu, verdikleri sempozyum tebliğlerinin yanı sıra iki gün boyunca atölye, konser gibi başarılı performanslara imza attılar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tolgahan Çoğulu Haberleri | Tolgahan Çoğulu Kimdir - Haberler - Tolgahan Çoğulu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tolgahan Çoğulu kimdir, hayatı ve biyografisi. 10 YAŞINDAKİ ATLAS'IN 'LEGO MİKROTONAL GİTAR'I, DÜNYA BİRİNCİSİ OLDU.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.5.2021 13:21:52. #1.14#

title