The Cove Haberleri

The Cove haber, The Cove son dakika haberleri ve gelişmeleri.

The Cove - 02.09.2019
Japonya'da tartışmalı yunus avı başladı
Geleneksel av, 2009'da En İyi Belgesel Oscarı'na layık görülen "The Cove (Koy)" filmi ile dikkatleri çekmişti.
The Cove - 27.10.2014
Pelikan Çıkmazı Kitabı
Pelikan Çıkmazı Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Pelikan Çıkmazı Kitabı kitabının kısa özeti.
The Cove - 22.10.2014
Sürpriz Kitabı
Sürpriz Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Sürpriz Kitabı kitabının kısa özeti.
The Cove - 31.07.2014
En Farklı Windows 8.1 Pc!
Pek PC'ye benzemese de, Microsoft, Windows 8.1 ile çalışan en küçük PC'yi resmi olarak tanıttı!
The Cove - 22.03.2013
"Vira Vira Yunuslara Özgürlük"
Dünyanın karşı olduğu yunus parkı Tutsak gösteri yunuslarının Kaş'a getirildiği Aralık 2011 tarihinden itibaren Türkiye'de ve dünyada diğer yunus parkları gibi tepki toplayan Kaş Yunus Parkı, ruhsatlandırma süreci boyunca hem yerel hem de ulusal ve uluslararası düzeyde birçok sivil toplum kuruluşu tarafından protesto edilmişti. Duyarlı vatandaşlar tarafından yetkili kurumlara yönlendirilen yazılı başvurulara ek olarak, geçtiğimiz yıl Nisan ayında ilçede düzenlenen etkili bir eylemle kamuoyunda büyük bir farkındalık yaratılmış, başta Yunuslara Özgürlük Platformu, KASAD ve Kaş Turizm Derneği olmak üzere yerel STK'lar tarafından Kaş okullarında bilgilendirme seminerleri düzenlenmişti. Oscar ödüllü The Cove belgeselinin yaratıcısı ve Flipper'ın eski eğitmeni dünyaca ünlü aktivist Richard O'Barry ise, dünya çapında verdiği mücadelenin benzerini Kaş için vermiş, ilk etapta Kaş'taki yunus parkıyla birlikte Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılmasını ve yenilerinin açılmamasını talep eden ortak bir uluslararası imza kampanyasında Yunuslara Özgürlük Platformu'yla beraber çalışmıştı.
The Cove - 17.01.2013
Terakkili Öğrencilerden Örnek Kampanya
Her yıl 4 Ekim Hayvanları Koruma Haftası'nda yaptıkları "Dostlarımız" adlı projeyle ön plana çıkan Terakki Vakfı Okulları, bu kez de yunus gösteri ve terapi merkezlerinde ticari amaçlarla esaret altında tutulan deniz memelileri için kapsamlı bir çalışma başlattı. Öğretmenlerinin ve okul müdürünün desteğini arkalarına alan dördüncü sınıf öğrencileri, 3 Aralık'tan bu yana okul çapında bir kampanya yürütüyor. Eyüp'teki yunus parkının kapatılması için İBB'ye kendi el yazılarıyla dilekçe yazan öğrenciler, mektuplarını yunus çizimleriyle renklendirdi. Dilekçere ek olarak okul çapında imza toplayan öğrenciler, imzalarını, Yunuslara Özgürlük Platformu'nun The Cove belgeselinin yaratıcısı Richard O'Barry ile ortaklaşa hazırladığı, çeşitli sanatçıların da destek verdiği imza kampanyasıyla birleştirecek ve Başbakanlık başta olmak üzere ilgili bakanlık birimlerine gönderecek.
The Cove - 19.11.2012
Kaş'taki Yunus Parkı Yine Şikayet Edildi
TEPKİLER ÜZERİNE MÜHÜRLENMİŞTİ Gösteri yunuslarının Kaş'a getirildiği Aralık 2011 tarihinden itibaren Türkiye'de ve dünyada tepki toplayan Kaş Yunus Parkı, ruhsatlandırma süreci boyunca birçok sivil toplum kuruluşu ve duyarlı vatandaş tarafından yazılı başvurularla ve ilçede düzenlenen etkili bir eylemle protesto edilmiş, kamuoyunda farkındalık yaratılması amacıyla Yunuslara Özgürlük Platformu ve yerel sivil toplum kuruluşları tarafından Kaş okullarında bilgilendirme seminerleri düzenlenmişti. Oscar ödüllü The Cove belgeselinin yaratıcısı ve Flipper'ın eski eğitmeni dünyaca ünlü aktivist Richard O'Barry ise dünya çapında verdiği mücadelenin benzerini Kaş için vermiş, ilk etapta Kaş'taki yunus parkıyla birlikte Türkiye'deki tüm yunus parklarının kapatılmasını ve yenilerinin açılmamasını talep eden ortak bir uluslararası imza kampanyasıyla Yunuslara Özgürlük Platformu'yla beraber çalışmıştı.
The Cove - 29.10.2012
"Keşke Çocuk Olsaydım"
Funda Arar, bayram tatillerini KKTC'de Merit Crystal Cove Hotel'de geçiren hayranlarını verdiği konserle coşturdu.
The Cove - 19.10.2012
Ünlüler Konukları Eğlendirecek
Altı günlük tatil için konuklarını bekleyen Antalya, Kıbrıs ve Çeşme'deki otellerde konaklayanlar; hem tatil yapacak, hem de ünlü isimlerin konserlerini....
The Cove - 03.09.2012
Çocuk Hayranlarıyla 'Feride'yi Söyledi
Şarkıcı Emel Sayın, Girne'deki Merit Crystal Cove Hotel'deki konserinde hayranlarına güzel bir gece yaşattı.
The Cove - 03.08.2012
Ünlü Şarkıcı Iglesıas, Bir Davayı Daha Kaybetti
Ünlü şarkıcı Julio Iglesias, 2010 yılında Kuzey Kıbrıs'ta vereceği konserin iptaliyle ilgili olarak, menajerlik şirketi aracılığıyla açtığı davaları bir bir kaybediyor.
The Cove - 03.08.2012
Julıo Iglesıas Bir Davayı Daha Kaybetti
Ünlü şarkıcı Julio Iglesias, 2010 yılında Kuzey Kıbrıs'ta vereceği konserin iptaliyle ilgili olarak menajerlik şirketi aracılığıyla açtığı davaları bir bir kaybediyor.
The Cove - 10.07.2012
Merit Hisseleri İMKB'de İşlem Görmeye Başladı
Hisselerini halka arz eden Merit Turizm Yatırım ve İşletme A.Ş, 1.43 TL.baz fiyatla İstanbul Menkul Kıymetler Borsa'sında işlem görmeye başladı.
The Cove - 02.05.2012
Net Holding'den Iglesıas Davasıyla İlgili Açıklama
Net Holding, ünlü şarkıcı Julio Iglesias'ın 2010 yılında vereceği konserin iptaliyle ilgili menajerlik şirketinin KKTC aleyhine açtığı davanın düşürülmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
The Cove - 24.04.2012
Shell'den 1 Milyar Dolarlık Teklif
Royal Dutch Shell, İngiliz enerji şirketi Cove Energy'yi satın almak için 1.12 milyar dolar önerdi.
The Cove - 23.04.2012
Vatandaşı Olduğu Ülkede Söyledi
KKTC vatandaşlığına geçen Candan Erçetin yeni ülkesindeki ilk konserini verdi.
The Cove - 04.04.2012
Başbakan Erdoğan'a 15 Bin İmza
Kampanyanın uluslararası alanda duyulmasını ise hayatını yunusların özgürlüğü için adayan ve 2010 yılında Koy (The Cove) isimli filmiyle Oscar kazanan aktivist Ric O'Barry gerçekleştiriyor.
The Cove - 19.03.2012
Arar Kıbrıs'ı Mest Etti
Funda Arar, geçtiğimiz hafta sonu Kıbrıs Girne'deki Merit Crystal Cove Hotel & Casino'da sahne aldı.
The Cove - 28.02.2012
Ünlülerden Yunusların Özgürlüğüne Destek
Hayvanların eğlence amaçlı tutsak edilmesinin çarpıklığını ve yunusların havuzlarda nasıl intihar ettiğini anlatan Özder, tüm izleyenleri www.yunuslaraozgurluk.com adresini ziyaret etmeye ve The Cove (Koy) belgeselini izlemeye davet etti.
The Cove - 15.02.2012
Oscarlı Belgeselci, Kaş'taki Yunuslar İçin Kampanya Başlattı
Hayatını yunusların özgürlüğüne adayan ve 2010 yılında 'Koy' (The Cove) adlı filmiyle 'En İyi Belgesel' dalında Oscar kazanan aktivist Ric O'Barry, 'Yunuslara Özgürlük Platformu' ile birlikte Antalya'nın Kaş İlçesi'nde bir kafeste tutulan 4...
The Cove - 14.02.2012
O'barry, 4 Yunusu Kurtarmaya Çalışıyor
Hayatını yunusların özgürlüğü için adayan ve 2010 yılında Koy (The Cove) isimli filmiyle Oscar kazanan aktivist Ric O'Barry, Türkiye'den Yunuslara Özgürlük Platformu ile birlikte Kaş'taki 4 tutsak yunusun özgürlüğüne kavuşması için eylem başlattı.
The Cove - 02.01.2012
Ünlüler 'Yavru Vatan'ı Yıktı Geçti
2012'ye girdiğimiz gece yavru vatan Kıbrıs âdeta ünlü akınına uğradı.
The Cove - 13.07.2011
Koy Filmi
Yönetmen: Louie Psihoyos Senaryo: Mark Monroe Oyuncular: Kirk Krack, Simon Hutchins, Charles Hambleton, Mandy-Rae Cruikshank, Joe Chisholm Filmin Türü: Belgesel Orijinal Adı: The Cove Yapımcı Firma: NTV Yeşil Ekran Yapım Yılı: 2009 Yapım Ülkesi: ABD Orijinal Dili: İngilizce, Japonca Filmin Süresi: 92 dk.
The Cove - 03.06.2011
Survivor'a "Yunus" Protestosu
Survıvor Ünlüler-Gönüllüler programında yunus parkına düzenlenen geziyi protesto edenler, programın yapımcısı Acun Ilıcalı'yı mektup yağmuruna tuttu. AA muhabirine açıklama yapan Yunuslara Özgürlük Platformu sözcüsü Deniz Gezgin, Survivor Ünlüler-Gönüllüler programında, ekibinin bir yunus parkına gitmesiyle ilgili olarak bir protesto mektubu hazırladıklarını söyledi. Yüzlerce duyarlı insanın, Ilıcalı ile Show Tv yetkililerine bu mektubu gönderdiğini ifade eden Gezgin, şöyle devam etti: "Tepki gösteren insanlar içinde oldukça farklı görüşler var. Acun Ilıcalı'yı çok sevdiği halde bir daha asla programlarını izlemeyeceğini söyleyenler, bunun yunus parklarına yönelik büyük bir reklam olduğunu düşünenler, Nihat Doğan'ın hayvanları öpmesinin büyük bir zulüm olduğunu düşünenler... . Farklı görüşler tek bir noktada birleşiyor, herkes yunusların özgürlüğünü istiyor. Acun Ilıcalı'dan talebimiz bu yaptığını telafi etmesi ve yayınında yunus parkları ile gerçekleri izleyicilere anlatması. Aksi takdirde tüm çalışmalarını her platformda boykot edeceğiz. " Mektupta, 29 Mayıs tarihinde yayınlanan Survivor Ünlüler-Gönüllüler programında, ödül olarak düzenlenen yunus parkı gezisinin büyük bir üzüntüyle izlendiği belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Son yıllarda yunus parklarının kanlı iç yüzlerinin, bu parklardaki insan/hayvan sömürüsünün, Japonya'dan Türkiye'ye kadar uzanan kanlı ticaretin ve engelli bireylere yönelik para tuzağı sözde tedavilerin deşifre olmasına rağmen, bu gerçeklerin hiçe sayıldığı özendirici bir yayın yapmanızı kınıyoruz. Geçtiğimiz yılın Oscar ödüllü belgeseli The Cove, gittiğiniz park dahil tüm parklar ve yunus esareti hakkında tüyler ürperten gerçekleri ortaya çıkardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
The Cove Haberleri | The Cove Kimdir - Haberler - The Cove haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. The Cove kimdir, hayatı ve biyografisi. Japonya'da tartışmalı av başladı: 1700 yunus öldürülecek ya da yakalanacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 13:52:31. #1.16#

title