Talip Atalay Haberleri

Talip Atalay haber, Talip Atalay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Talip Atalay - 23.07.2020
KKTC'de Kıbrıs Rum kesimindeki cami saldırısına tepkiler
KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Rum kesiminde bulunan Bayraktar Camisi'ne özellikle Türk etnisiteyi hedef alan tehditkar bir pankart asıldığını belirtti.
Talip Atalay - 07.06.2020
KKTC'li siyasiler, Rum kesiminde camiye Bizans bayrağı asılmasını kınadı
Cumhurbaşkanı Akıncı, yaptığı yazılı açıklamada, KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay'dan konuya ilişkin bilgi aldığını ve Larnaka'daki camiye Bizans bayrağı asıldığını ifade etti.
Talip Atalay - 28.02.2020
KKTC'deki camilerde İdlib şehitleri için dua edildi
KKTC Din İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay'ın talimatıyla, İdlib'deki hain saldırılar neticesinde şehit olan 33 Mehmetçik için ülke genelinde tüm camilerde Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.
Talip Atalay - 11.12.2019
KKTC'de "yüksek ezan sesi" davasına ret
KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, Lefke bölgesindeki camilerde okutulan ezan sesinin yüksek ve rahatsız edici olduğu iddiasıyla Lefke Kaza Mahkemesinde açılan davanın reddedildiğini duyurdu.
Talip Atalay - 16.09.2019
Türk bayrağını çalan Rum'un babası Kıbrıslı Türklerden özür diledi
Cumhurbaşkanlığı'na gelen aile yakınlarına, olayın Akdoğan'daki bir dini ayin sırasında yaşanması nedeniyle Din İşleri Başkanı Talip Atalay ve Kıbrıs Barış Sürecinde Dini Yol Ofisi Koordinatörü Salpy Eskidjian eşlik etti.
Talip Atalay - 14.07.2019
KKTC'de hayatını kaybeden 4 kişilik aile toprağa verildi
Cenaze namazını kıldıran Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay, "Tüm milletimizin başı sağolsun.
Talip Atalay - 14.07.2019
DHA DIŞ - KKTC'de hayatını kaybeden 4 kişilik aile toprağa verildi
Cenaze namazını kıldıran Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay, "Tüm milletimizin başı sağolsun.
Talip Atalay - 06.06.2019
Hala Sultan'a ziyaretçi akını
KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, öğle namazı öncesi yaptığı konuşmada, Hala Sultan'ı Kıbrıs'a taşıyan ruhun önemini vurgulayarak, "Yaşlı bir hanım olarak Kıbrıs'ın fethi sırasında buraya gelen Hala Sultan'ın inandığı değer ve taşıdığı ruhu Müslümanlar elde etmeye çalışmalıdır.
Talip Atalay - 15.05.2019
Kocaeli'deki Cinayet Davasında Karar
Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Talip Atalay, tutuksuz yargılanan Mehmet D, Selahattin A, Mehmet M.
Talip Atalay - 12.02.2019
KKTC'den Türkiye'ye Başsağlığı
KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay da elim kaza sonucu şehit olan askerlere Allah'tan rahmet dileyerek, "Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milletinin acılarını paylaşır, bir daha böyle acı olaylar yaşatmamasını Cenabıhak'tan niyaz ederim.
Talip Atalay - 08.01.2019
Erzincan Minik Öğrencileri Sevindiren Sürpriz
Güllüce İlkokulu öğrencilerinin isteklerini temin eden öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Anadolu Lisesi Müdürü Talip Atalay, öğretmenleriyle beraber yola çıktı.
Talip Atalay - 08.01.2019
Minik Öğrencileri Sevindiren Sürpriz
Kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Güllüce Köyü İlkokulu'nda öğrenim gören öğrencilere ulaşan Erzincan Anadolu Lisesi yönetimi ve öğrencileri, sosyal proje kapsamında her öğrencinin hayal dünyasında ki istekleri yerine getirmek için geçtiğimiz haftalarda bir sandık bıraktı. Lise öğrencileri, Güllüce İlkokulunda ki öğrencilerden isteklerini yazıp sandığa atmalarını istedi. Liseli öğrenciler, açtıkları sandıktaki yazılarda miniklerin bisiklet, top, ve yazı tahtası gibi çeşitli hediyeler istediklerini belirledi. Güllüce İlkokulu öğrencilerinin isteklerini temin eden öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Anadolu Lisesi Müdürü Talip Atalay, öğretmenleriyle beraber yola çıktı.
Talip Atalay - 02.01.2019
Yılbaşı Gecesi Öldürülen Kardeşler Toprağa Verildi
KOCAELİ'nin Derince ilçesinde yılbaşı gecesi Talip Atalay tarafından 'dertlerini dinlemedikleri' iddiasıyla pompalı tüfekle vurularak, öldürülen kardeşler Kıyas Ayğan (50) ve İlhami Ayğan (46), toprağa verildi.
Talip Atalay - 20.12.2018
Kıbrıs Şehitlerine 44 Yıl Sonra Cenaze Töreni
Törene, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay, bazı bakanlar, milletvekilleri ve şehit yakınları katıldı.
Talip Atalay - 13.12.2018
KKTC'den Türkiye'ye Başsağlığı Mesajı
KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay da kaza nedeniyle duyduğu üzüntüyü belirterek, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.
Talip Atalay - 21.01.2018
KKTC'deki Camilerde TSK'nın Afrin Operasyonu İçin Dua Okundu
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde bu sabah namazında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin sınır ötesi harekatının zaferle sonuçlanması için dua edildi. KKTC Din İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay'ın din görevlilerine gönderdiği mesajla, tüm camilerde bu sabah namazında Fetih Suresi okundu, Türk ordusunun muzaffer olması, Müslüman Türk Milleti'nin bekası için dua edildi.
Talip Atalay - 21.01.2018
KKTC'deki Camilerde TSK'nın Afrin Operasyonu İçin Dua Okundu
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde bu sabah namazında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin sınır ötesi harekatının zaferle sonuçlanması için dua edildi. KKTC Din İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay'ın din görevlilerine gönderdiği mesajla, tüm camilerde bu sabah namazında Fetih Suresi okundu, Türk ordusunun muzaffer olması, Müslüman Türk Milleti'nin bekası için dua edildi.
Talip Atalay - 21.01.2018
KKTC'de Mehmetçik İçin Tüm Camilerde Dua Edildi
KKTC genelindeki tüm camilerde sabah namazında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin sınır ötesi harekatının zaferle sonuçlanması için dua edildi. Din İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay din görevlilerine mesaj gönderdi.
Talip Atalay - 21.01.2018
Zeytin Dalı Harekatı
Din İşleri Başkanı Talip Atalay yaptığı yazılı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için tüm camilerde sabah namazı sonrasında Fetih Suresi'nin okunacağını duyurdu.
Talip Atalay - 10.10.2017
KKTC Din İşleri Başkanı Atalay'a Yönelik Fetö Soruşturması
Mersin'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.
Talip Atalay - 15.09.2017
KKTC'den Arakan Müslümanlarına Yardım
Din İşleri Başkanı Talip Atalay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Arakan bölgesinde Müslüman halka karşı uzun süredir uygulanan ve bugünlerde tırmanan şiddet nedeniyle evsiz kalan, yurtlarını terk etmeye mecbur bırakılan, canlarını kurtarmak için en yakın ülke olan Bangladeş'e sığınmaya çalışan insanlar için tüm camilerde yardım toplandığını belirtti.
Talip Atalay - 05.09.2017
Güney Kıbrıs Rum Kesimindeki Hala Sultan Tekkesi'ne Ziyaret
KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay, burada yaptığı konuşmada, Hala Sultan gibi güzide bir değeri ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek tüm Müslümanları iyilikte ve güzellikte buluşmaya davet etti.
Talip Atalay - 13.07.2017
15 Temmuz'un Yıl Dönümünde KKTC'de Mevlit Okutulacak
KKTC Din İşleri Başkanlığı, 15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle yarın KKTC genelinde tüm camilerde "15 Temmuz ihanet girişiminde şehit olanlar ve tüm şehitler için" Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutacağını bildirdi. KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü "Türkiye Cumhuriyeti'nde Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016 tarihinde düzenlediği, kardeş Türkiye halkını bombaladığı, Türkiye vatandaşlarının üzerine ateş açtığı ve yüzlerce insanı katlettiği ihanet girişiminin yıl dönümü olduğunu" anımsattı.
Talip Atalay - 10.07.2017
Dha Yurt Bülteni-5
Coşkun MENEK/ ERZİNCAN, ==================================================== 3)KKTC DİN İŞLERİ BAŞKANI PROF. ATALAY'A DİYARBAKIR'DA FETÖ GÖZALTISI KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, İlahiyat Fakültesi'ndeki arkadaşlarını ziyaret etmek üzere geldiği Diyarbakır'da, FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınıp, Mersin'e götürüldü.
Talip Atalay - 10.07.2017
KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Atalay'a Diyarbakır'da Fetö Gözaltısı
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, İlahiyat Fakültesi'ndeki arkadaşlarını ziyaret etmek üzere geldiği Diyarbakır'da, FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınıp, Mersin'e götürüldü.
Talip Atalay - 10.07.2017
KKTC Din İşleri Başkanı Atalay'a Fetö Gözaltısı
Mersin'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, Diyarbakır'da gözaltına alındı.
Talip Atalay - 10.07.2017
KKTC Din İşleri Başkanı Atalay Diyarbakır'da Gözaltına Alındı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, ilahiyat fakültesinden arkadaşlarını ziyarete geldiği Diyarbakır’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Talip Atalay Haberleri | Talip Atalay Kimdir - Haberler - Talip Atalay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Talip Atalay kimdir, hayatı ve biyografisi. KKTC'de Kıbrıs Rum kesimindeki cami saldırısına tepkiler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 22:25:37. #1.15#
title