Sun Tekstil Haberleri

Sun Tekstil haber, Sun Tekstil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sun Tekstil - 11.05.2020
TAİDER üyeleri yeni dönemde kurumsal sürdürülebilirliği konuştu
TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, "Sürdürülebilirlik ile Yeni Döneme Uyum" konulu çevrimiçi etkinliğini Mazars Denge CEO'su ve Sürdürülebilirlik Elçisi Dr. İzel Levi Coşkun'un katılımı ve Sun Tekstil Kurucu Ortağı Günseli Ünlütürk'ün oturum yöneticiliğiyle gerçekleştirdi.
Sun Tekstil - 11.04.2019
Sun Tekstil İhracat Şampiyonu
Türkiye ekonomisinin en önemli sektörleri arasında yer alana hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, 2018 yılında Ege Bölgesi'nde % 7 büyüme ile ihracat gerçekleşti.
Sun Tekstil - 01.06.2018
En Büyük 100'E 15, En Büyük 500'E 7 Firma Soktu
YÜZDE 20 ARTIŞ Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın 36 yıldır aralıksız sürdürdüğü, ilk 100 değerlendirmesinin sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. 2017 yılı içerisinde firmaların gerçekleştirdiği performanslarının değerlendirilmesi sonucunda liste belirlendi. Üretimden satışa hazırlanan listede geçen seneye göre yüzde 20'lik artışla Torbalı 15 firmayla yer aldı. Listeye giren Torbalılı firmaları arasında ilk sırayı Philsa Philip Morris aldı. Liste sırasıyla,JTI Tütün Ürünleri Sanayi A.Ş., TYH Uluslararası Tekstil Pazarlama San. ve TİC. A.Ş., T.T.L. Tütün San. ve Dış Tic. A.Ş.,Sun Tekstil San.
Sun Tekstil - 04.05.2018
Sun Tekstil - 05.02.2018
Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızlarına Ödül
Platin kategorisinde Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ ile Üniteks Tekstil Gıda Motorlu Araçlar Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ödül verildi.
Sun Tekstil - 11.12.2017
Türkiye İnovasyon Lideri Sun Tekstil…
Sun Tekstil Ar-GE Merkezi Türkiye'nin inovasyon geliştirme programı İnovaLİG'de Türkiye 2. si oldu…
Sun Tekstil - 09.12.2017
Türkiye İhracatçılar Meclisi (Tim) İnovasyon ve İnovalig Ödülleri Sahiplerine Verildi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İnovasyon ve İnovalig Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı törenle sahiplerine verildi.
Sun Tekstil - 09.12.2017
Dha İstanbul  - Tim İnovasyon ve İnovalig Ödülleri Sahiplerine Verildi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İnovasyon ve İnovalig Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı törenle sahiplerine verildi.
Sun Tekstil - 16.11.2017
Türk Mühendislerin "Gizlenme Kumaşı" Dünyaya Açılacak
Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ünlütürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hacettepe Teknokent'te iki bilim insanının bulduğu "multispektral gizleme ağının" Sun Tekstil Ar-Ge Merkezi'nde geliştirildiğini, Türk Silahlı Kuvvetlerinde denenen kumaşın, testleri başarıyla geçmesinin ardından Torbalı'da kurdukları fabrikada üretimine başladıklarını belirtti.
Sun Tekstil - 04.11.2017
TAİDER Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Ödülü'nü Kazandı
Büyük Ölçekli İşletmeler kategorisinde Sun Tekstil, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler kategorisinde ise ISM Makine ödüle layık görüldü.
Sun Tekstil - 25.08.2017
"5. Gelecek Nesil Zirvesi" Çeşme'de Gerçekleşti
Sadece TAİDER Üyeleri'ne açık olan organizasyonda gelecek nesil temsilcileri bir araya gelip faydalı paylaşımlarda bulundu. Zirvede TAİDER "Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Projesi" bilgilendirmesi, Sun Tekstil 2.
Sun Tekstil - 30.05.2017
İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı" Projesi
Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Cinsiyet Çalışmaları Koordinatörü Meltem Ağduk yönetimindeki İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi uygulama başlıklarının ele alındığı toplantıda Havaş, Sun Tekstil ve İnci Holding'in kurum içi uygulama örnekleri anlatıldı.
Sun Tekstil - 23.05.2017
Günsan, Türkiye'nin En Etik Şirketleri Arasında
Günsan Elektrik'in etik anlayışından ve kurum kültüründen de bahseden Nuss, sözlerine şöyle devam etti: "Günsan Elektrik'te etik değerler; DNA'mızın ve yönetimimizin en önemli parçası ve sadece listelenmiş aksiyonlardan ibaret olmayan, 2 sene önce başladığımız uzun bir yolculuk. Etik değerlerimiz bütün paydaşlarımızı, müşterilerimizi, tedarikçilerimizi ve Günsan Ailesini kapsayan şirketimizin önemli bir kilometre taşıdır. Günsan Elektrik'te etik bir şirketi yönetmek demek, çalışanlarımızın desteğiyle işimizi şeffaflıkla yürütmek, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik faaliyetlerimizle yaşadığımız ve çalıştığımız yerlerdeki insanların hayatlarına dokunmak, müşterilerimiz ve paydaşlarımızla aramızdaki güveni sürdürmek ve taahhütlerimizi gerçekleştirmek demektir. Etik değerlerimizi ödül kriterlerine uygun bularak ödüllendiren EDMER'e ve Günsan ailesinin değerli bireyleri çalışanlarımıza teşekkür ediyorum." Bu sene ETİKA'ya layık görülen diğer şirketler şu şekilde: AXA Sigorta, Deloitte, DenizBank, Garanti Bankası, Groseri, Havaş, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, İş Yatırım, Jones Lang LaSalle, Kent Gıda, Kordsa, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Lilly İlaç, Migros, Novo Nordisk, PwC Türkiye, Sun Tekstil, Sütaş, UPS Türkiye, Yapı Kredi Bankası ve Yıldız Holding.
Sun Tekstil - 10.06.2016
Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Seminerleri
Mutlaka ilişkilerin bir tarifi olmalı. Ne olduğu çok önemli değil. Tek doğru yok, her aileye özel bir durum olmalı. Biz de 2000 yılında aile anayasamızı yazdık. Anayasamıza göre, çocuklarımız üniversiteden mezun olunca 5 yıl şirkete alınmıyor, illa ki bir yerde çalışması lazım. 'İstiyorsan şarkıcı, doktor, avukat ol, bizimle aynı işi yapman ya da aynı bölümü okuman şart değil' diyoruz." Fason üretim atölyesinden ilk 500 listesine Ünlütürk, 1987'de yalnızca 8 dikiş makinesiyle fason üretim yapan Sun Tekstil'in, bugün yıllık 15-18 milyon adetlik ihracat kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer aldığını, dünyanın önde gelen markalarına tasarım satan bir organizasyon şirketi haline geldiklerini ifade etti.
Sun Tekstil - 30.07.2015
İş Dünyası Uyardı: "Türkiye Yangın Yerine Döndü"
Ender Yorgancılar başkanlığında toplanan kurulda, Türkiye gündemine ilişkin sorunlar masaya yatırılarak, iş dünyasının değerlendirmeleri ve önerileri alındı. EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, EGİAD Danışma Kurulu Geçmiş Dönem Başkanı Uğur Barkan, EGİAD Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuz Özkardeş, EGİAD Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanları Cüneyt Karagülle, Bülent Akgerman, Temel Aycan Şen, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. M.Cemali Dinçer, Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk, EGİAD Danışma Kurulu Üyeleri Nazif Ulusoy, Yiğit Tatış, Özgür Mineliler, Varol Kargıoğlu, Halil Nadas, Tamer Ustaoğlu, Emre Atalay, Levent Atay, Deniz Sivri ve EGİAD Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Sun Tekstil - 27.05.2015
Tekstil ve Otomotiv Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları
Daha sonra, TİM İnovalig Ödülleri'nde derece alan Tofaş, Teklas Kauçuk, İnci Akü, Brisa, Ford Otomotiv; tekstilde ise Sun Tekstil, Yünsa, Boyteks, Zorluteks, Korteks, Kipaş Mensucat, Elvin Tekstil ve Polytek firmalarının temsilcilerine ödülleri verildi.
Sun Tekstil - 22.05.2015
SUN TEKSTİL'e Ödül
Etik Değerler Merkezi (EDMER) tarafından etik anlayışın geliştirilmesi ve iş ahlakı farkındalığının arttırılması, iş yaşamına katılan yeni nesillere yol gösterecek şirket ve yöneticileri tespit edip ödüllendirebilmek için son üç senedir 'ETİKA – Türkiye'nin En Etik Şirketleri' değerlendirmesini yapmaktadır. Bu sene Ege bölgesinin öncü tekstil kurumu Sun Tekstil değerlendirmeye katılıp ödül almaya hak kazanan firmalar arasında yer aldı.
Sun Tekstil - 01.05.2015
Adana'da Elektrik Kesintisi
Seyhan İlçesi Cemalpaşa, Gazipaşa, Kurtuluş, Döşeme, Reşatbey, Namık Kemal, Çınarlı ve Mithatpaşa mahallelerine 07: 00-13: 00 saatleri arasında TEİAŞ çalışması, Cemalpaşa, Kurtuluş, Döşeme, Reşatbey ve Çınarlı mahallelerine 13: 00-15: 00 saatleri arasında bakım çalışması, Mekan, Büyük Dikili, Yolgeçen, Çıldırım, Zeytinli, Araplar, Kestel Mahalleleri ile Beko Bölge Müdürlüğü, Tüv-Türk, Kardeşler Hurdacılık, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Meltem Kimya, Bulutlar Kuruyemiş, Omas Kağıtçılık, Huzur Plastik, Sun Tekstil, AÇS Hazır Beton, Yıldız Plastik, Çetsan Plastik, KÇS Beton ve Seyhan Beton'a 09: 00-11: 30 saatleri arasında yeni bağlantı çalışması, Ted Adana Koleji ve Okyanus Koleji'ne 12: 00-14: 00 saatleri arasında hat tadilatı çalışması, Yeşiloba Mahallesi 46004, 46006, 46008, 46010, 46012 ve 46014 Sokaklara 11: 00-14: 00 saatleri arasında hat tadilatı çalışması nedeniyle, Ceyhan ilçesi Yeşilbahçe Yukarı Mahalle'ye 08: 30-17: 30 saatleri arasında tesis çalışması, Hacı İbrahim, Aytemuroğlu, Fatih Sultan Mehmet mahalleleri, Keresteciler Sitesi ve DSİ lojmanlarına 08: 30-12: 00 saatleri arasında bakım çalışması, Fatih Sultan Mehmet, İnönü mahalleleri, Sanayi Sitesi ve Biriketçiler Sitesi'ne 08: 30-14: 00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle, Yüreğir ilçesi Bahçelievler Mahallesi Süleyman Vahit Caddesi, 1346, 1347, 1344, 1349, 1350, 1351, 1352, 1353 ve 1354 Sokaklar ile Yeşilbağlar Mahallesi İbrahim Tatlıses Bulvarı, 1233, 1234, 1235 ve 1236 Sokaklara 09: 00-16: 00 saatleri arasında tesis çalışması, Sarıçam ilçesi Kargakekeç, Hocalı, Dutluca, Turunçlu, Karlık, Yağızlar, Cerenli, Kaşobası, Faydalı, Torunlar, Menekşe, Bayramhacılı, Karayusuflu, Şarıklı, Kösefakılı, Tülüler, Kepeztepe, Maltepe, Boztepe, Eğeciuşağı, Malıhıdırlı, Pekmezci, Yavaşça köyleri ile Aski Çatalan ve Aski Yüreğir Pompa istasyonlarına 07: 00-15: 00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle, Yumurtalık ilçesi Zeytinbelli, Küçük Yumurtalık, Asmalı, Yeşilköy, Ayvalık, Haylazlı, Deveciuşağı, Zeynepli, Forlar, Keltepe, Göbeören, Kaldırım, Tahiriye, Karahüseyinler, Hacı Müminler ve Kuzupınarı mahallelerine 08: 30-18: 30 saatleri arasında hat tadilatı çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.
Sun Tekstil - 26.03.2015
İzmir'de Konfeksiyon İhracatçılarına Ödül
Bronz, gümüş ve altın kategorilerinde toplam 68 firmanın plaketle ödüllendirildiği törende ilk üç sırayı alan Üniteks'ten Özlem Altınışık, Sun Tekstil'den Burcu Üskülen ve Spot Tekstil'den Esra Eskinazi'ye, ödüllerini Birlik Başkanı Emre Kızılgüneşler verdi.
Sun Tekstil - 22.01.2015
Tüsiad'ın Yeni Yönetim Kurulu
SEDAT ŞÜKRÜ ÜNLÜTÜRK (BAŞKAN YARDIMCISI) 1956 yılında Isparta Eğridir'de doğmuştur. Orta öğretimini parasız yatılı olarak İzmir Buca Lisesi'nde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Maden Mühendisliği bölümünden 1979 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına ilk olarak Çalışma Bakanlığı bünyesinde İş Müfettişi olarak başlamış bu görevini 1982 yılına kadar sürdürmüş ardından madencilik, tekstil-konfeksiyon alanlarında çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalışmıştır. 1987 yılında eşi Günseli Ünlütürk ve kardeşi Sabri Ünlütürk ile Sun Tekstil A.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sun Tekstil Haberleri | Sun Tekstil Haber - Haberler - Sun Tekstil haberleri, son dakika sun tekstil haber ve gelişmeleri burada. Pandemi dijital dünyayı nasıl değiştirecek?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 15:16:13. #1.14#
title