SÜMER TİLMAÇ HABERLERİ

Sümer Tilmaç haber, Sümer Tilmaç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sümer Tilmaç

Sümer Tilmaç

Doğum Yeri Malatya / Türkiye
Doğum Tarihi 15.7.1946 - 12.7.2015

Sümer Tilmaç Kimdir ?

Sümer Tilmaç, 15 Temmuz 1948 tarihinde Malatya‘da doğdu. Giritli bir memur baba ile Türkmenistan göçmeni memur bir annenin çocuğudur. 1964 yılında Arena Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. 1968 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’ndan mezun oldu. Yaklaşık 60 tiyatro oyununda rol aldı. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra bir çok filmde de rol almıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sümer Tilmaç - 07.10.2021
Altın Portakal Festival Günlüğü
150 bin TL tutarındaki Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu Ödülü'nü, Halit Eke'nin yapımcı, yönetmen ve senaristi olduğu "Dünyamın Sonu" adlı film projesine verdi.
Sümer Tilmaç - 07.10.2021
Antalya Film Forum Ödülleri Sahiplerini Buldu!
Antalya Film Forum'da toplam 26 proje Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Uzun Metraj Kurmaca Work-in-Progress Platformu, Belgesel Work-in-Progress Platformu, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu ve geçen yıl başlatılan Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu kategorilerinde yarıştı.
Sümer Tilmaç - 23.09.2021
58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ana jurileri açıklandı
Türkiye'den proje aşamasındaki kurmaca, canlandırma, belgesel film ve dizi projelerinin başvurduğu forumun ön jürisi, "Uzun Metraj Kurmaca Pitching", "Kurmaca Work in Progress", "Belgesel Work in Progress", "Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu" ve "Dizi/Kısa Dizi Pitching" platformlarında yarışacak 26 projeyi seçti.
Sümer Tilmaç - 24.08.2021
TRT ortak yapımı "Pota" İspanya'dan 3 ödülle döndü
Yönetmen Ahmet Toklu'nun ilk uzun metrajlı filmi olan "Pota" aynı zamanda Antalya Film Festivali'nde "Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü"ne de değer görülmüştü.
Sümer Tilmaç - 18.08.2021
TRT ortak yapımı "Pota" filmi İspanya'dan ödülle döndü
Yönetmen Ahmet Toklu'nun ilk uzun metrajlı filmi olan "Pota" aynı zamanda bu yıl Antalya Film Festivali'nde "Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü"ne değer görüldü.
Sümer Tilmaç - 13.08.2021
Antalya Film Forum'a Başvurular Başladı!
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada, Antalya Film Forum'un Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu, Belgesel Work in Progress Platformu, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu ve geçen yıl ilk kez başlatılan Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu ile birlikte beş kategoride düzenleneceğini belirtti.
Sümer Tilmaç - 06.06.2021
Haftanın tarihine bakış
2015- Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Sümer Tilmaç, 67 yaşında İstanbul'da vefat etti.
Sümer Tilmaç - 17.09.2020
Antalya Film Forum jürileri belli oldu
Çekimlerinin en az üçte ikisi Antalya'da gerçekles¸tirilerek filmin son kurgusunda aynı oranda Antalya sahneleri yer alması şartıyla ulusal uzun metraj bir filme 150 bin lira maddi destek sağlayacak Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu için bu yıl üç proje yarışacak.
Sümer Tilmaç - 15.09.2020
Antalya Film Forum Pitching Platformları Projeleri açıklandı
Antalya Film Forum'un Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu ve Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu projeleri açıklandı.
Sümer Tilmaç - 10.09.2020
Antalya Film Forum projeleri açıklandı
Olena Yershova Yıldız direktörlüğünde gerçekleşecek Antalya Film Forum'un, Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Antalya'yı bir film platosuna dönüştürmeyi amaçlayan Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu ve bu yıl başlatılan Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu'na seçilen projeler önümüzdeki günlerde açıklanacak.
Sümer Tilmaç - 24.07.2020
Antalya Film Forum'a başvurular başladı
Uzun Metraj ve Belgesel Filmler Work in Progress Platformu için son başvuru tarihi 20 Ağustos, Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu ve Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu için ise 14 Ağustos olarak belirlendi.
Sümer Tilmaç - 07.06.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Sümer Tilmaç, 67 yaşında İstanbul'da vefat etti.
Sümer Tilmaç - 31.10.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali
Sümer Tilmaç ödülü "Gönül"e verildi Antalya'da film çekmeyi teşvik eden ve üç yıl önce hayatını kaybeden usta oyuncu Sümer Tilmaç'ın anısına verilen Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu için bu yıl beş proje yarıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sümer Tilmaç Haberleri | Sümer Tilmaç Kimdir - Haberler - Sümer Tilmaç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sümer Tilmaç kimdir, hayatı ve biyografisi. Mehmet Usta, oyunculuk mesleğinin zorluklarını söyleşide anlattı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 15:41:20. #1.16#

title