Süleyman Berk Haberleri

Süleyman Berk haber, Süleyman Berk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleyman Berk 12.12.2019
Tezgahı çalınan engelli simitçiye, yardım eli
MERSİN'de simit satarak ailesinin geçimini sağlayan evli ve 4 çocuk babası ortopedik engelli Süleyman Berk'in seyyar tezgahının çalınması üzerine, belediye tarafından yenisi hediye edildi.
Süleyman Berk 12.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-19
GÖRÜNTÜLER DÜN GEÇİLDİ Güven HASBAŞ/ADAPAZARI(Sakarya), -  ================= Tezgahı çalınan engelli simitçiye, yardım eli   MERSİN'de simit satarak ailesinin geçimini sağlayan evli ve 4 çocuk babası ortopedik engelli Süleyman Berk'in seyyar tezgahının çalınması üzerine, belediye tarafından yenisi hediye edildi.
Süleyman Berk 6.12.2019
Simit tezgahını çalan hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı
Alınan bilgiye göre, 18 Kasım Pazartesi günü Mersin Şehir Hastanesi A Kapısı önünde Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelli Projesi kapsamında dağıtılan simit tezgahının yerinde olmadığını fark eden Süleyman Berk, durumu polise bildirdi.
Süleyman Berk 20.11.2019
Tekirdağ'da 286 milyar metre küp doğalgaz rezervi bulundu
ARAZİ FİYATLARI YÜZDE 40 ARTTI Muratlı'da emlakçılık yapan Süleyman Berk de doğalgaz çıkmasıyla birlikte  arazi fiyatlarının yüzde 40'a kadar arttığını belirterek, "Tarlalarında doğalgaz çıkacağını düşünen  bazı vatandaşlar arazileri değer kazandığı için şu anda tarlalarını satmıyorlar.
Süleyman Berk 1.8.2019
"Mehmet Şevket Eygi yazdığını yaşayan biriydi"
Ebru sanatçısı Süleyman Berk, Eygi'nin hiç ara vermeden büyük bir disiplinle çalıştığını anlatarak, "Vefat ettiği gün, cenazesinin kaldırılacağı gün bile yazısını verecek kadar disiplinli bir insandı.
Süleyman Berk: Kanseri Hat Sanatıyla YendiSüleyman Berk 6.11.2018
Süleyman Berk: Hat Sanatı Aşkı ile Kanseri YendiSüleyman Berk 27.10.2018
Süleyman Berk 7.2.2018
Kütahya Belediyesinden "Açık Üniversite" Programı
Üniversitenin eğitim kadrosunda ise şu isimlerin yer alıyor: "Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, Doç Dr. Süleyman Berk, Ömer Lekesiz, Yrd.
Süleyman Berk 11.1.2018
Kütahya Belediyesi'nden 'Açık Üniversite' Eğitimi
Belediyenin Açık Üniversite programında Prof.Dr. Ali Şükrü Çoruk, Prof.Dr. Tufan Gündüz, Prof.Dr. Ergün Yıldırım, Doç.Dr. Süleyman Berk, Doç.
Süleyman Berk 12.10.2017
​Dünyanın En Önemli Kitap Fuarı'nda Ülkemizi Temsil Eden Tek Belediye!
KÜLTÜR, SANAT VE ŞEHİR DERGİSİ: "Z" Farklı formatı ve zengin içeriği ile dikkat çeken kültür, sanat ve şehir dergisi Z, "Bitki Ressamlığı" konulu ilk sayısı ile geçtiğimiz aylarda okuyucusuyla ilk kez buluştu. Farklı formatı ve 462 sayfalık zengin içeriği ile dikkat çeken kültür, sanat ve şehir dergisi Z, ilk sayısında "Bitki Ressamlığı"nı konu alıyor. Derginin yayın kurulu Aykut Ertuğrul, Erdem Zekeriya İskenderoğlu, İrfan Çalışan, Muhammed Nur Anbarlı, Murat Dinçer Çekin, Murat Gür, Süleyman Berk ve Süleyman Faruk Göncüoğlu'ndan oluşuyor.
Süleyman Berk 16.8.2017
Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması" Başladı
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hüsn-i hat, tezhip, minyatür, ebru, cilt, çini, kalemişi ve kat'ı olmak üzere 8 ayrı dalda gerçekleştirilecek yarışmanın koordinatörlüğünü Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Berk üstlendi.
Süleyman Berk 23.6.2017
Edirnekapı Mezarlığında Yatan Tarih İlgi Bekliyor
"Tarih yok oluyor" Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Süleyman Berk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Edirnekapı gibi tarihi mezarlıkların tarih açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi.
Süleyman Berk: Zeytinburnu'nda Mezuniyet CoşkusuSüleyman Berk 22.5.2017
Süleyman Berk 18.5.2017
Ödemişli Meral Özsu memleketinde sergi açtı
Serginin onur konuğu olan Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Süleyman Berk yaptığı konuşmada; "Bir ilim adamının sözlerine göre herkesin bir mesleği dışında bir meşkalesi olmalı.
Süleyman Berk 17.5.2017
Ödemiş'te "Sıla-i Rahim'e Vefa" Sergisi
Özsu, "10 yıl önce geçirdiğim rahatsızlık sonrası hat sanatıyla uğraşmaya başladım. Hattat Süleyman Berk'in öğrencisiyim, kendisinin üzerimde çok emeği vardır.
Süleyman Berk 8.12.2016
Mezar Taşları Zamanı Aşmalı"
Zeytinburnu'nda bulunan 18 mezarlık ve haziredeki yaklaşık 4 bin mezar taşının envanteri "Zamanı Aşan Taşlar" başlığıyla 2 ciltlik bir kitapta toplandı. Envanteri hazırlayan Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Berk, tarihi mezar taşlarının korunması için toplumda bir bilinç oluşturulması gerektiğini söyledi.
Süleyman Berk 31.8.2016
4. Geleceğin Ustaları Geleneksel Sanatlar Tasarım Yarışması"
Yarışmanın hüsn-i hat jürisinde, Savaş Çevik, Ali Toy, Süleyman Berk, Mehmet Memiş, Arif Vural, tezhip jürisinde Serap Bostancı, Asiye Kafalıer, Emel Türkmen, Nülifer Kurfeyz, Selim Sağlam, minyatür jürisinde Özcan Özcan, Dilek Yerlikaya, Esra Oğuzhanoğlu, Yasemin Akyol Uyar, Berrin Çakın Güç, ebru jürisinde Hikmet Barutçugil, Fuat Başar, Firdevs Çalkanoğlu, İsmail Dündar ve Yılmaz Eneş yer alıyor.
Süleyman Berk: Türk Ustalar Dünyaya Örnek OlacakSüleyman Berk 20.8.2016
Süleyman Berk 20.4.2016
"Hürmet" Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor
Serginin Küratörü Mehmet Lütfi Şen, sanatçı Rabia Koraltan ve tezhip sergisi hakkında şunları söyledi: "Koraltan tezhip alanına yönelince, bu sanatın en iyi öğretildiği mekanlarda yetkin hocalarla çalıştı. Tezhiplerini Ali Toy, Savaş Çevik, Fuat Başar, Fevzi Gönenç gibi hat üstadlarının eserleriyle hazırladı. 'Hürmet' sergisi, sanatçının tuğra çalışmaları sonrasında 20 yıllık süreçte peygamber aşkını ifade eden eserlerden yapılan özel bir seçki." "TEZHİB YAZININ ELBİSESİ GİBİDİR" Doç. Dr. Hattat Süleyman Berk ise, tezhip sanatıyla ilgili düşüncelerini şu şekilde aktardı: "Tezhib yazının elbisesi gibidir.
Süleyman Berk 18.4.2016
İslam Medeniyetinin batıya yansıyan ışıltısı
Endülüs İslam Medeniyetinde kitap sanatının izini nüshalar üzerinden sürebilmek için "Mucize Kitabın Muhteşem Hattı: KÛFİ" sergisini ziyaret edebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İslam Kültür Sanat Platformu (İKSP) tarafından Türk Hava Yolları'nın katkıları ve Sevgi Kutluay'ın küratörlüğünde düzenlenen sergi, 10 Mayıs'a kadar Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde görülebilecek. Serginin bilim kurulunda Prof. Dr. Tayyar Altınkulaç, Doç. Dr. Süleyman Berk, Yard.
Süleyman Berk 18.4.2016
Hürmet" Sergisi Sanatseverlerle Buluşacak
Sanatseverlere sunacakları "Hürmet" projesini, Kutlu Doğum Haftası kapsamında bir yıl önce planladıklarını, ifade eden Şen, şöyle konuştu: "Koraltan, tezhip alanında en iyi hocalarla çalıştı. Sanatçı sergideki tezhiplerini Ali Toy, Savaş Çevik, Fuat Başar, Fevzi Gönenç gibi hat üstatlarının eserleriyle hazırladı. Bu sergiyi, sanatçının tuğra çalışmaları sonrasında 20 yıllık süreçte Peygamber aşkını ifade eden eserlerden yapılan özel bir seçki olarak sanatseverlere sunuyoruz." Serginin kataloğunun da özel bir çalışma sonucu ortaya çıktığına dikkati çeken Şen, kataloğa kritik yazısı ile katkı sağlayan hattat Doç. Dr. Süleyman Berk'e ve sergiye ev sahipliği yapan Zeytinburnu Belediyesine teşekkür etti.
Süleyman Berk 12.3.2016
Cnr Kitap Fuarı'nda İmza Şenliği
"Ahmet Ümit, Yasin Aktay, İlber Ortaylı yarın CNR'da" Fuarda yarın, İz Yayıncılık'ta Cihan Aktaş, Eda Tezcan, Gülçin Durman, Nilgün Bıyıklı, Senem Gezeroğlu, Hayy Kitap'ta Canan Karatay, Profil Kitap'ta Zeynep Sevde Paksu, Ötüken Neşriyat'ta Hasan Erdem, Nesil Yayınları'nda Bilal İşgören, Yavuz Bahadıroğlu, İnkilab Kitap'ta Süleyman Berk, Şule Yayınları'nda Ali Ural, Naime Erkovan, Sufi Kitap'ta Fatih Çıtlak, Hacamat Mizah dergisinde Emre Bilgiç, Elif Büşra Doğan, Az Yayıncılık'ta Adem Özbay, Alfa-Everest-Kesit Yayınlarında Ahmet Ümit, Parola Yayınları'nda Yasin Aktay, Sufi Kitap'ta İlber Ortaylı kitaplarını imzalayacaklar.
Süleyman Berk: Mucize Kitabın Muhteşem HattıSüleyman Berk 7.3.2016
Süleyman Berk 14.11.2015
Eve Giden Yol" Sergisi Ziyarete Açıldı
Açılışa, hattatlar Ali Toy ile Dr. Süleyman Berk ve fotoğraf sanatçısı İsmail Küçük'ün yanı sıra sanat dünyasından birçok isim katıldı.
Süleyman Berk 15.10.2015
Kültürümüzde Mezar Taşları"
Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Berk, vatanın gerçek sahibini tespitte mezarlıkların önemli bir argüman olduğunu belirterek, "Esasen tarihi eserler, bütünüyle bir memleketin tapusu ve karakteri hüviyetindedir" dedi.
Süleyman Berk 10.10.2015
Zeytinburnu'nda Kültür Sanat Sezonu Açıldı
Açılışa cilt sanatçısı İslam Seçen, tezhip sanatkarı Hatice Aksu, tezhip sanatkârı Münevver Üçer, hat sanatkârı Süleyman Berk, kalemişi sanatkarı Kaya Üçer gibi geleneksel sanatlar camiasından birçok usta isim katıldı.
12
Şu an buradasınız: Süleyman Berk Haberleri | Süleyman Berk Kimdir - Haberler - Süleyman Berk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Süleyman Berk kimdir, hayatı ve biyografisi. Zeytinburnu'nda 50 rehbere ilçenin turizm değerleri anlatıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 13:16:29. #1.15#
title