Stefanos Stefanu Haberleri

Stefanos Stefanu haber, Stefanos Stefanu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Stefanos Stefanu - 23.05.2016
Güney Kıbrıs'ta 3 Seçmenden Biri Sandığa Gitmedi
Gazete ayrıca, dünkü seçimlerin sonucunda Solon Kasinis (DİSİ), Stefanos Stefanu (AKEL), Yorgos Lillikas (Vatandaşlar İttifakı), Hristos Hristu (ELAM), Marinos Sizopulos (EDEK) ve Eleni Mavru (AKEL) gibi isimlerin ilk kez Rum meclisine girenler arasında yer aldıklarını vurguladı.
Stefanos Stefanu - 27.05.2013
Hristofyas, Dağıttığı İddia Edilen Paralarla Alakalı İfade Verecek
Hristofyas'ın kurduğu ve kendisi döneminde büyük bir gizlilikle faaliyet gösterdiği iddia edilen Dayanışma Fonu'nun, hangi amaca hizmet ettiğine dair ciddi soru işaretlerinin olduğu öne sürülmesinin ardından Rum yetkililer geniş çapta araştırma başlattı Hristofyas'ın dışında yakın çalışma arkadaşlarından Stefanos Stefanu ile Titos Hristofdis'i çağıran Denetim Komisyon üyeleri, bu fonun nasıl çalıştığı ve kimlere hangi gerekçelerle yardım yapıldığı konusunda bilgi alacak.
Stefanos Stefanu - 24.03.2013
Güney Kıbrıs'ta Bankalar Kapandı ve Gıda Kıtlığı Başgösterdi
Habere göre, Benzinciler Birliği Başkanı Stefanos Stefanu, nakit kullanımının her geçen gün azalmasıyla vaziyetin perşembe gününden itibaren daha da kötüleştiğine dikkat çekti.
Stefanos Stefanu - 23.03.2013
Rum İşletmeciler Kepenk İndirme Tehlikesiyle Karşı Karşıya
Simerini gazetesinin haberine göre; Benzinciler Birliği Başkanı Stefanos Stefanu, nakit kullanımının her geçen gün azalmasıyla durumun perşembe gününden itibaren daha da kötüleştiğine dikkat çekti.
Stefanos Stefanu - 23.03.2013
Güney Kıbrıs'taki Ekonomik Sorun
Akaryakıt İstasyonları Birliği Başkanı Stefanos Stefanu, ülkede yakıt stoklarıyla ilgili sorun bulunmadığını, ancak tedarikçilerin peşin para karşılığında mal satmaları nedeniyle birçok benzin istasyonunun tedarikte sorun yaşandığını ifade etti.
Stefanos Stefanu - 22.02.2013
Güney Kıbrıs'ta İcra Skandalı
Olayın Hristofyas hükümeti ile muhalefet arasında yeni bir çatışmayı alevlendirdiğini kaydeden gazete, Rum Sözcü Stefanos Stefanu'nun "Bu olay, Anastasiadis'in seçimlerle ilgili maksatlarına hizmet etmek üzere kurmayları tarafından kurgulanmış bir sahnedir.
Stefanos Stefanu - 23.01.2013
Rum Sözcü: Bazı Ülkeler Kıbrıs'taki Rus Yatırımlarına Göz Dikti
Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, bazı ülkelerin Kıbrıs'taki Rus yatırımlarına göz diktiğini söyledi.
Stefanos Stefanu - 04.01.2013
Kıbrıs Rum Yönetimi, Türk Dış Politika Hedeflerini "Çok Tehlikeli" Buldu
Habere göre, Hristofyas hükümeti, Sözcü Stefanos Stefanu aracılığıyla, Türk belgesinin Anastasiadis ve Lillikas'ın Kıbrıs sorunu tezleriyle bağdaşık olduğu görüşünü ortaya koyarak "Ufukta, bu iki adayın tezleriyle göğüslenemeyecek büyük tehlikeler var" uyarısında bulundu.
Stefanos Stefanu - 04.01.2013
Rum Hükümet Sözcüsü: Başpiskopos Türk Propagandasına Su Taşıyor
Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, yeni yıl için düzenlenen ayine Hristofyas ve hükümetinin katılmamasını sert bir dille eleştiren Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II.
Stefanos Stefanu - 27.12.2012
Rum Sözcü: Kıbrıs Konusunda 4'lü Konferansı Kabul Etmiyoruz
Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, Rum tarafının Kıbrıs konusunda 4'lü konferans toplanmasını kesinlikle reddettiğini açıkladı.
Stefanos Stefanu - 20.12.2012
Rumlar, Doğalgaz Konusunda Fransız ve Rus Şirketleri ile Anlaşamadı
Gazete Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu'nun Fransız-Rus konsorsiyumunun müzakereler sırasında iyileştirilmiş bir teklifte bulunmadığı için aralarındaki müzakerelerin çıkmaza girdiğini kaydetti.
Stefanos Stefanu - 17.12.2012
Yangın Tatbikatı Bile Rum Tarafını Gerdi
Kıbrıs Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Güney Kıbrıs itfaiyesinin Ocak ayında gerçekleştireceği ortak tatbikatla ilgili açıklama yaparak, "Kıbrıs Cumhuriyeti'nin tatbikatla ilgili egemenlik haklarından taviz vermeyeceğini" söyledi.
Stefanos Stefanu - 25.11.2012
Hristofyas, Troyka'yla Mamorandum İmzalarken Ağladı
Rum Politis gazetsi, Rum Sözcü Stefanos Stefanu'yu kaynak göstererek Hristofyas'ın mevcut şartlar altında mümkün olanın en iyisi için savaş verdiğini ancak sonunda tarihi sorumluluk alarak, Troyka ile memoranduma imzalamayı kabul ettiğini yazdı.
Stefanos Stefanu - 23.11.2012
Rumlar, Troyka ile Anlaşmaya Vardı
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, resmi açıklamanın bugün Brüksel'de yapılacağını söyledi.
Stefanos Stefanu - 21.11.2012
Rumlar: Türkiye Yükümlülüklerini Yerine Getirirse AB İçin Tam Destek Vereceğiz
Rum Hükümeti Sözcüsü Stefanos Stefanu, Avrupa Birliği'nin (AB) genişleme politikası konusunda dün gerçekleştirilen bir etkinlikte okunan konuşmasında, Türkiye'nin AB katılım sürecine de değindi.
Stefanos Stefanu - 16.11.2012
Kktc, Rum Kesiminde Kınandı
Diğer taraftan Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu'nun Türkiye ve Kıbrıs Türkleri ile uzlaşmaya sıcak bakmayan radikal ifadeleri dikkat çekti.
Stefanos Stefanu - 08.11.2012
Troyka Heyeti Bugün Güney Kıbrıs'a Geliyor
Troyka'nın geliş tarihin açıklayan Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu da hükümetin en kısa sürede anlaşmaya varma kararlılığını dile getirdi ve bu kritik dönemde birlik olmanın, sorumlu davranmanın önemine işaret etti.
Stefanos Stefanu - 07.11.2012
Troyka Perşembe Günü Kıbrıs'a Geliyor
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, görüşmelerin Cuma günü de devam edeceğini açıkladı.
Stefanos Stefanu - 28.10.2012
Troyka, Rumların Kırmızı Çizgilerini Reddetti
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu ise Troyka'nın en kısa sürede Güney Kıbrıs'a gelmesi için çalışmakta olduklarını söyledi.
Stefanos Stefanu - 24.10.2012
Krizdeki Güney Kıbrıs'ın Ekonomik Paketi Troyka'ya Gönderildi
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, konuya ilişkin açıklamasında, paketin Troyka'ya gönderildiğini ve artık Toryka'dan müzakerelerin başlaması için Güney Kıbrıs'a gideceği tarihi belirlemesinin beklendiğini söyledi.
Stefanos Stefanu - 24.10.2012
Troyka'dan Kıbrıs Rum Kesimine İlk "Hayır" Geldi
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu ise, Troyka'nın müzakerelerde gizlilik istediğini bu yüzden paketin tam şeklinin partilere gönderilmeyeceğini açıkladı.
Stefanos Stefanu - 23.10.2012
Güney Kıbrıs'ın Ekonomik Paketi Troyka'ya Gönderildi
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu konuya ilişkin açıklamasında, paketin Troyka'ya gönderildiğini ve artık Toryka'dan, müzakerelerin başlaması için Güney Kıbrıs'a gideceği tarihi belirlemesinin beklendiğini söyledi.
Stefanos Stefanu - 23.10.2012
Krizdeki Güney Kıbrıs'ın Ekonomik Paketi Troyka'da
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu konuya ilişkin açıklamasında, paketin Troyka'ya gönderildiğini ve artık Troyka'dan, müzakerelerin başlaması için Güney Kıbrıs'a gideceği tarihi belirlemesinin beklendiğini söyledi.
Stefanos Stefanu - 17.10.2012
Güney Kıbrıs AB Destek Mekanizması'na Yetişemeyecek
Rum hükümet sözcüsü Stefanos Stefanu ise asıl müzakerenin kendi içlerinde değil hükümet ile Troyka arasında olacağını, bu yüzden en kısa zamanda Troyka'yla bu konuyu kapatmayı hedeflediklerini ifade etti.
Stefanos Stefanu - 12.10.2012
Rum Hükümetinin Ekonomik Paketini Muhalif Partiler Beğenmedi
Rum gazeteleri, Rum hükümetinin dün açıkladığı, ekonomik kalkınma ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesini hedefleyen önlemler paketine, özellikle Rumların Anamuhalefet partisi DİSİ ve Demokrat Partisi DİKO'dan sert tepki geldiğini yazdı. Gazeteler ayrıca, Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu'nun da eleştirilere cevap vermesiyle hükümet ile muhalefet arasında yeni bir tartışmanın başladığını bildirdi.
Stefanos Stefanu - 10.10.2012
Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody's, Rumların Kredi Notunu Düşürdü
Bir başka Rum gazetesi olan Simerini'ye göre de Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in, Güney Kıbrıs'ın Destek Mekanizması'na başvurmasına iten sorunun ne olduğunu tespit ettiğini, bunun da, bankacılık sektöründe var olan ciddi zorluklar olduğunu söyledi.
Stefanos Stefanu - 05.10.2012
Eroğlu, Müzakerlerde Uzlaşı Noktalarını İptal Etti
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu "Müzakerelerde sağlanan uzlaşı noktalarını iptal etmekle" suçladı.
Stefanos Stefanu - 03.10.2012
Rum Polislerin KKTC'de Tutuklanması Rum Basınında Geniş Yer Buldu
Bu arada dün Rum polislerinin tutuklanmasını nedeniyle gerginlik yaşanan Metehan Sınır Kapısı'nın kapatılması gündeme geldi. Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, bunu yapmaları halinde, zarar verecek oldukları şeyin sözde "Kıbrıs Cumhuriyeti" ile Rum tarafının çıkarları olacağını dile getirdi.
Stefanos Stefanu - 22.09.2012
Kıbrıs Rum Kesiminde Avro Bölgesi'nden Çıkış Tartışılıyor
Rum yönetimi sözcüsü Stefanos Stefanu, yazılı açıklama yaparak, "Hristofyas ve hükümeti için AB'den ve Avro Bölgesi'nden çıkma diye bir konu bulunmadığını" belirtti.
Stefanos Stefanu - 03.09.2012
Kıbrıs Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanu Açıklaması
Kıbrıs Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın, Fenerbahçe'nin UEFA Ligi'nde AEL Limasol ile yapacağı maçı izlemek üzere Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas'ı KKTC Cumhurbaşkanı...
Stefanos Stefanu - 03.09.2012
Rum Sözcü Stefanui Egemen Bağış'ın Açıklamalarını 'Ciddiyetsiz' Buldu
Stefanos Stefanu Rum Yönetimi Başkanı'nın Türkiye'ye, Boğaz'da balık yemek için değil Türk siyasi liderliğiyle görüşüp Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik vizyonunu anlatmak için gitmek istediğini de kaydetti.
Stefanos Stefanu - 03.09.2012
Bağış'ın Hristofyas'ı Fenerbahçe Maçına Davet Etmesi Rum Basınında Yankıbuldu
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas'ı, Fenerbahçe ile AEL Limasol arasında oynanacak maçı izlemek üzere İstanbul'a davet etmesi Rum basınında da yankı buldu. Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, Bağış'ın açıklamalarına 'iki devlet politikası' yorumunda bulunarak, davetin inceleneceğini ve resmi davetse bir karşılık verileceğini söyledi.
Stefanos Stefanu - 03.09.2012
Bağış'ın Daveti Rum Basınında
Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, Bağış'ın açıklamalarına 'İki devlet politikası' yorumunda bulunarak, davetin inceleneceğini ve bunun resmi davet olduğunu görünce bir karşılık verileceğini söyledi.
Stefanos Stefanu - 28.08.2012
Stefanu: "Rus Kredisi ya da Putin'in Ziyaretine İlişkin Gelişme Yok"
Kıbrıs Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, Güney Kıbrıs'ın Rusya'dan alması gündemde olan krediye ilişkin herhangi bir gelişme olmadığını, beklemede olduklarını açıkladı.
Stefanos Stefanu - 24.08.2012
Suriyeli Muhaliflere İstihbarat Veren İngilizler, Rumlarla Karşı Karşıya Geldi
Habere göre, Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu dün konuya ilişkin açıklamasında Rum Hükümeti'nin İngilizlerden bilgi alma girişimini doğruladı ve cevap beklediklerini ifade etti.
Stefanos Stefanu - 19.08.2012
"Ab Troykası Memorandumda Katı Kurallar İsterse Hristofyas İmzalamayacak"
Rum sözcü Stefanos Stefanu, Avrupa Birliği (AB) Denetleme Mekanizmasına bağlı olan Troyka heyetinin Güney Kıbrıs'a mali yardım vermek için imzalatacağı memorandumun katı kurallar içermesi halinde Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas'ın buna...
Stefanos Stefanu - 16.07.2012
Kıbrıs Rum Yönetimi Likidite Sorununu Çözmeye Çalışıyor
HÜKÜMET SÖZCÜSÜ STEFANU: "RUS KREDİSİ İÇİN ÇABALAR SÜRÜYOR" Gazetenin bir diğer haberine göre de Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, Rusya'dan temin edilecek krediyle ilgili çabaların sürdüğünü söyledi.
Stefanos Stefanu - 13.07.2012
Rum Basını: Güney Kıbrıs Tatbikatlar Nedeniyle Savaş Alanına Döndü
Bu arada Türklerin bölgedeki faaliyetlerinin Hükümeti Sözcüsü Stefanos Stefanu tarafından da kınandığını yazan gazete, Stefanu'nun konuyla ilgili BM nezdinde girişimlerde bulunduğuna ilişkin açıklamasına yer verdi.
Stefanos Stefanu - 03.07.2012
Troika, Rum Ekonomisini Mercek Altına Alıyor
Avrupa Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) oluşan Troika'nın 30'dan fazla teknokratı bugün itibarıyla Avrupa destek mekanizmasından yardım isteyen Rum ekonomisini mercek altına alıyor.
Stefanos Stefanu - 28.06.2012
Kıbrıs Rum Ekonomisi
Öte yandan, Rum yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, AB destek mekanizmasına girilmesinin bankaları kamulaştırıp kamulaştırmayacağına ilişkin bir soru üzerine, bu sorunun, evet veya hayır ile cevaplanmasının mümkün olmadığını, bunun ciddi bir yaklaşım gerektiren konu olduğunu söyledi.
Stefanos Stefanu - 19.06.2012
Hristofyas, Yunanistan'daki Seçimin Rum Bankalarına Yansımasından Endişeli
Rum Politis gazetesinin haberine göre, Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu yaptığı yazılı açıklamada, Hristofyas'ın Yunan parti liderleriyle bu ülkedeki kurma çalışmaları ile Rum bankalarının Yunanistan'daki krizden etkilenmeleri konusunu görüştüğünü belirtti.
Stefanos Stefanu - 15.06.2012
Erdoğan'ın Türk Diplomatlara Çağrısı, Rumların Tepkisini Çekti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk diplomatlara ve teknokratlara, "Güney Kıbrıs'ın başkanlık edeceği AB toplantılarına katılmama" genelgesi Rum yönetiminin tepkisini çekti. Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, Erdoğan'ın bu genelgesinin tahrik edici bir unsur olduğunu savundu.
Stefanos Stefanu - 27.05.2012
Rum Ekonomisinde "Yunanistan Avrodan Çıkarsa" Paniği
-Yatıştırmaya çalışıyorlar- Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, ekonomi konusunda hakim olan panik havasını yatıştırmaya çalışıyor.
Stefanos Stefanu - 27.05.2012
Yunanistan'ın Euro Bölgesinden Çıkarılma İhtimali Güney Kıbrıs'ta da Panik Yaşatıyor
STEFANU YATIŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR Gazete, bir diğer haberinde de, Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu'nun ekonomi konusunda hakim olan panik havasını yatıştırmaya çalışan bir açıklama yaptığını yazdı.
Stefanos Stefanu - 26.05.2012
Rum Yönetimi: Türkiye, KKTC'nin Haklarını İzole Ediyor
Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu, Kıbrıslı Türkleri "izole ve tahkir edenin" Türkiye olduğunu iddia etti.
Stefanos Stefanu - 24.05.2012
Kıbrıs Rum Hükümet Sözcüsü Stefanu'dan BM Kıbrıs Özel Danışmanı Downer'a Cevap
Kıbrıs Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu "Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas'ın Maraş ile ilgili önerisinin herkes açısından teşvik olduğunu" savundu ve Türkiye'ye yönelik eleştirilerde bulundu.
Stefanos Stefanu - 21.05.2012
Dışişleri Bakanlığı'nın Açıklamasına Rum ve Yunan Siyasilerden Tepki
Gazete Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Grigorios Delavekuras ve Rum Sözcü Stefanos Stefanu'nun Türkiye'nin, Rumların tek yanlı ilan ettiği münhasır ekonomik bölgesi'ndeki (MEB) hidrokarbon aramalarıyla ilgili "tehdit ve korkutmalarının geçmeyeceği" açıklamasında bulunduğunu yazdı.
Stefanos Stefanu - 30.04.2012
Kıbrıs Rum Hükümeti Sözcüsü Stefanu, Petrol Araştırmaları İçin Tpao'ya Lisans Veren Türkiye'yi...
Kıbrıs Rum Hükümeti Sözcüsü Stefanos Stefanu, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) Adana, Antakya, Muğla ve Antalya bölgesinde petrol araması yapması için lisans veren Türkiye hükümetini kınayarak, Kıbrıs'ın egemenlik haklarının...
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Stefanos Stefanu Haberleri | Stefanos Stefanu Kimdir - Haberler - Stefanos Stefanu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Stefanos Stefanu kimdir, hayatı ve biyografisi. Rum Kilisesi'nin 'lüks otel ve gökdelen' projesi tartışma çıkardı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 13:10:55. #1.14#

title