Standford Üniversitesi Haberleri

Standford Üniversitesi haber, Standford Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Standford Üniversitesi - 12.06.2019
"Modern teknolojiye sahip olmanın temelinde matematik bilimi vardır"
Prof. Dr. Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Günümüzde herkes Silikon Vadisi'nde yapılan buluş ve yenilikleri, bilgisayar ve ileri bilgi teknolojisini konuşuyor ve bu teknolojilerin ürünlerini kullanıyor. Bunun arka planında, İngiltere'de Alan Turing diye bir adamı yetiştiren, Macaristan göçmeni John von Neumann diye bir adamı eğiten ve var eden sistem var. Bu iki dev matematikçi olmasa bugün ne Steve Jobs olurdu ne Bill Gates ne de Mark Zuckerberg. Biz o yaratılan matematiği değil, kısa yoldan Steve Jobs'u istiyoruz. Biz hemen komşu Standford Üniversitesi'ni değil, önce Silikon Vadisi'ni istiyoruz.
Standford Üniversitesi - 15.03.2018
Yapı Kredi, Çekilişle 2 Kişiyi Silikon Vadisi'ne Gönderecek
Berkeley ve Standford Üniversitesi kampüslerini ve aralarında Google'ın da bulunduğu teknoloji devi şirketlerin ana merkezlerini de ziyaret edecek şanslı kişiler, Silikon Vadisi'nde benzersiz bir deneyim yaşayacak.
Standford Üniversitesi - 22.02.2018
Bonanza Dizisinin Yönetmeni 15 Temmuz'un Kitabını Yazdı
MUHİTİN KANDUR KİMDİR? 1938 yılında ataları 19 yy. da Kuzey Kafkasya'dan göç edip Ürdün Amman'da yerleşmiş olan Kabardey bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen Kandur, evli ve 2 çocuk babası. Lise ve üniversite öğrenimini ABD'de yaptı. Kaliforniya Claremond Graduate School'dan 1961 yılında mezun olup, 1962'de Standford Üniversitesi'nde master yaptı.
Standford Üniversitesi - 24.10.2017
Fed Beklentileri ve Jeopolitik Gelişmelerle Dolar 3.70 Liranın Üzerinde
Trump, dün gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Fed başkanlığına kimi atayacağına ilişkin olarak, "Karar vermele çok, çok yakınım" dedi ve başkanlık için Fed Yönetim Kurulu Üyesi Jerome Powell ve Standford Üniversitesi Ekonomi Profesörü John Taylor'ı düşündüğünü açıkladı.
Standford Üniversitesi - 18.10.2017
Altının Gramı Güne Yatay Başladı
Memiş, Fed'in başkan adaylarından biri olan Standford Üniversitesi ekonomisti John Taylor'ın ABD Başkanı Donald Trump'ın üzerinde iyi bir izlenim bıraktığı haberlerinin, piyasalarda doları olumlu yönde etkilediğini dile getirdi.
Standford Üniversitesi - 27.02.2017
Bursa'da "Ekonomi" Konuşulacak
Yurt dışından ise Education for Employment Kurucusu Ronald Bruder, Londra Üniversitesi'nden Enerji Stratejisti Chris Cook, İran Ticaret Odası Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Danışmanı Mahmood Khaghani, Gulf Marine Tasarım Mühendisi Rashad Ghandour, Iphone Yaratıcılarından ve Siberia Kurucusu Andy Grignon, Memesy Culture Lab Kurucusu Anand Gandhi, Standford Üniversitesi Kanser Araştırmacısı Jack Andraka ve Amplified Robot Kurucu CEO'su Steve Dan, Zipcar kurucusu Robin Chase, Coca-Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas ve Independent Yazarı Simon Calder zirveye konuşmacı olarak katılacak.
Standford Üniversitesi - 06.10.2015
Akıllı Telefonların Stresinden Dijital Diyetle Kurtulun!
Amerika’daki Standford Üniversitesi’nde ders veren Nobel ödüllü Alman Prof.
Standford Üniversitesi - 08.04.2015
Android Nasıl Doğdu?
Google, Rubin'e Android'den haberdar olduğunu ve "yardım" teklif etmek istediğini söyledi. Page, Rubin ile Standford Üniversitesi'ndeki bir panelde tanışmışlardı.
Standford Üniversitesi - 08.10.2014
Nobel Kimya Ödülü Süper Mikroskobun Mucitlerine
Açıklamada nanoskopinin günümüzde dünya genelinde kullanıldığı ve bu sayede her gün insanlığın faydasına birçok yeni bilgiye ulaşıldığı ifade edildi. ABD'li Prof. Dr. William E Moerner Standford Üniversitesi’nde Prof.
Standford Üniversitesi - 03.04.2013
Mustafa Mente, TİM Genel Sekreteri Oldu
-TABALU GENEL SEKRETER YARDIMCISI- Metin Tabalu ise TİM Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. TİM'de Kurumsal İletişim ve Strateji Geliştirme'den sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapacak olan ve 1981 yılında Ankara'da doğan Tabalu, Sabancı Üniversitesi'nden Üretim Sistemleri-Endüstri Mühendisi olarak mezun olduktan sonra ODTÜ'de aynı alanda Yüksek Lisans yaptı. Tabalu ek olarak ABD Standford Üniversitesi'nde Stratejik Planlama ve Proje Yönetimi dalında diploma programını tamamladı.
Standford Üniversitesi - 25.02.2013
Uçağıyla Dünya Rekoru Kırmaya Hazırlanıyor
Dünyanın etrafını dolaştıktan sonraki hedefiniz ne olacağı sorusuna ise Borchberg, "Bu projenin en önemli parçası da dünya turu. Ancak bu bir son değil. Çünkü projenin farklı boyutları da var ve derinleşmesi gerekiyor. Sonrasında uluslararası tüm farklı kanalları kullanarak diplomatlar aracılığıyla tüm dünyayı harekete geçirmemiz ve bilinçlendirmemiz gerekiyor. Standford Üniversitesi'nde de bir kursa başlayacağız.
Standford Üniversitesi - 22.08.2012
Zaman Tüneli'ne şok suçlama!
Harvard üniversitesi mezunu Xiong Wanli'nin 4 sene önce kurduğu web firması Cubic Network, iddiaya göre 9 Şubat 2008'de Timeline özelliğini oraya çıkarmıştı. Bu özellik kullanıcıların video ve resimleri tarih sırasına göre göstermesine izin veriyordu. Rapora göre Xiong, bu yeni işlevden Standford üniversitesinde yaptığı bir konuşmada bahsetti ve bu konuşmada Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg de bulunuyordu.
Standford Üniversitesi - 24.05.2012
Cumhurbaşkanı Gül'ün Regaip Kandili Mesajı
Cumhurbaşkanı Gül, bugün Stanford Üniversitesi Business School'da bir konferans verdiğini bildirerek, eski Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın kendilerine üniversiteyi gezdirdiğini söyledi. Standford Üniversitesi'nin Silikon Vadisi'nin ilk doğuş yeri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, "HP, Cisco, Google, Yahoo gibi şirketler hep bu üniversiteden çıktı" dedi.
Standford Üniversitesi - 12.04.2012
"Saddam Hüseyin'in Hazinesi" Beyaz Perdeye Taşınıyor
-Muhittin İzzet Kandur kimdir-- Kandur, 1938 yılında ataları 19. yüzyılda Kuzey Kafkasya'dan göç edip Ürdün'ün başkenti Amman'a yerleşmiş olan Kabardey bir ailenin evladı olarak dünyaya geldi. Lise ve üniversite öğrenimini ABD'de yaptı. Kaliforniya Claremond Graduate School'dan 1961 yılında mezun olup, 1962'de Standford Üniversitesi'nde master yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Standford Üniversitesi Haberleri | Standford Üniversitesi Haber - Haberler - Standford Üniversitesi haberleri, son dakika standford üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nden Dünya Bilim Sıralamasına.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.6.2021 02:24:22. #1.15#

title