Haber : Çaykur Rizespor Kulübü 84. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Çaykur Rizespor Kulübü 84. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı

Çaykur Rizespor Kulübü 84. Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanvekili Halim Mete, yaklaşık 27 milyon lira borçları, bunun karşılığında 100 milyon liranın üzerinde futbolcu değerine sahip olduklarını söyledi.

Çaykur Rize spor Kulübü Başkanvekili Halim Mete, yaklaşık 27 milyon lira borçları, bunun karşılığında 100 milyon liranın üzerinde futbolcu değerine sahip olduklarını söyledi.

Mete, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 84. Mali Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, gelir gider tablosu ile ilgili genel kurul üyelerine bilgi verdi.

Çaykur Rize spor'un vergi listesinde Çayeli Bakır İşletmelerinden sonra en çok vergi veren kuruluş olduğunu vurgulayan Mete, "Çaykur Rizesporumuzu borçlarla devraldık. Zamanla borçların bir çoğunu kapattık. Geçen sezon seyirciden toplam kombine dahil gelirimiz 1 milyon 300 bin lira ama taraftarımızın neden olduğu olaylardan dolayı 608 bin lira ceza ödedik. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bilet gelirimizin yarısını ceza olarak ödedik. Birkaç kişinin tribünde küfür etmesi maalesef bize pahalıya mal oldu" dedi.

Mete, kulübün mali yapısının son derece sağlıklı olduğunu belirterek, "Rize'nin bir spor kulübüyüz. Geleceğe sağlam bir takım bırakmak istiyoruz. Bunun için büyük emek harcıyoruz. Yaklaşık 27 milyon lira borcumuz, bunun karşılığında 100 milyon liranın üzerinde futbolcu değerimiz var. İstikrarlı bir mali yapı kurma gayretimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.

Yönetim kurulu üyesi Arslan Kalkavan ise amatör dallardaki faaliyetlerle ilgili sunum yaptı.

Kalkavan, 5 bin 708 sporcunun kulübün bünyesinde açılan amatör dallarda faaliyet gösterdiğine dikkati çekerek, amaçlarının alt yapıdan sporcu yetiştirmek ve gençleri spora yönlendirmek olduğunu ifade etti.

Kurul, yönetim kurulu faaliyet raporu, mali raporlar, 2016 yılı tahmini bütçe, denetim kurulu faaliyet raporları ve mali raporların ibra edilmesinin ardından tamamlandı.

AA / Spor

İsmail Kahraman Çaykur Rizespor Çayeli Bakır Halim Mete Spor Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title