Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li Senatör Graham'a Münbiç'te Verilen Sözlerin Tutulmadığını Söyledi

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'li Senatör Graham'a Münbiç'te Verilen Sözlerin Tutulmadığını Söyledi

ABD'li Senatör Graham, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret etti. Akar, ziyaret sırasında Graham'a Münbiç'te verilen sözlerin tutulmadığını ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li Senatör Lindsey Graham ile görüştü. Görüşmede Suriye'deki son gelişmeler ve Türkiye-ABD arasındaki işbirliği ele alındı. Bakan Akar, ABD'li Senatöre Münbiç'te verilen sözlerin tutulmadığını ifade etti. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Akar, ABD'li Senatör Graham'a Türkiye'nin, sınırlarının güneyinde bir terör koridoru kurulmasına izin vermeyeceğini iletti." ifadeleri kullanıldı.

GÖRÜŞME SONRASI BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

ABD'li Senatör Lindsey Graham Ankara'daki temasları kapsamında Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı makamında ziyaret etti. Görüşmede, Suriye'deki son gelişmeler ve Türkiye - ABD arasındaki işbirliği konuları ele alındı. Bu kapsamda Bakan Akar tarafından; Münbiç'te verilen sözlerin tutulmadığı, YPG'nin PKK ile aynı bütünün parçaları olduğu ve Türkiye'nin PKK/YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri ile mücadele ettiği, Türkiye'nin, sınırlarının güneyinde bir terör koridoru kurulmasına izin vermeyeceği, İki ülkenin birlikte çalışarak bu sorunları aşabileceği ifade edilmiştir.