Erdoğan'dan Trump'ın mektubuna ilk yanıt: Vakti geldiğinde gereken yapılacak

Erdoğan'dan Trump'ın mektubuna ilk yanıt: Vakti geldiğinde gereken yapılacak

18.10.2019 15:01 | Son Güncelleme: 18.10.2019 16:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD Başkanı Trump'ın skandal mektubuyla ilgili "Bu konu şuan önceliğimiz değil. Vakti geldiğinde bu konuyla ilgili gereken yapılacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da yabancı medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın gönderdiği mektubun basına sızmasıyla ilgili olarak, "Başkan Trump'ın siyasi nezaketle bağdaşmayan mektubu medyada yer aldı. Trump'ın siyasi nezaketle bağdaşmayan mektubunu elbette unutmadık. Unutmamız mümkün değil. Ama karşılıklı sevgi saygımız da sürekli gündemde tutmamızın önüne geçiyor. Vakti saati geldiğinde de bu konu ile ilgili olarak gereğinin yapılacağını da bilmenizi istiyoruz" dedi.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı, 9 Ekim 2019 tarihini taşıyan skandal mektup 17 Ekim'de ortaya çıkmıştı. Trump, mektubunda Erdoğan'ın, PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD-YPG'nin silahlı birliklerinin başındaki terörist Ferhat Abdi Şahin ile müzakere etmesini istemişti.

Trump'ın Erdoğan'a gönderdiği mektupta şunlar yazıyordu;

Sayın Cumhurbaşkanı,

Hadi iyi bir anlaşma yapmaya çalışalım. Siz binlerce kişinin öldürülmesinin sorumlusu olmak istemezsiniz, ben de Türk ekonomisini yok etmek istemem-ki yaparım. Bu konuda yapabileceklerimin küçük bir örneğini Rahip Brunson'da ortaya koymuştum.

Sizin sorunlarınızı çözmek için çok çalışıyorum. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. İyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum (Şahin Cilo adlı PKK'lı) sizinle müzakere etmek istiyor geçmişte yapamayacağı pek çok tavizi vermeye razı. Yeni elime geçen, bana hitaben yazdığı mektubu ekte size gönderiyorum.

Eğer bunu doğru ve insani şekilde yapabilirseniz, tarih size olumlu bakacaktır. Eğer iyi şeyler olmaz ise sizi sonsuza kadar şeytan olarak görecektir. Katı bir adam olmayın. Deli olmayın.

Sizi daha sonra arayacağım

Saygılarımla

Donald Trump

TRUMP, ÖCALAN'IN MANEVİ OĞLU TERÖRİST MAZLUM İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Trump'ın terörist başı Abdullah Öcalan'ın manevi oğlu YPG/PKK'lı terörist Ferhat Abdi Şahin ile görüştüğünü açıklamıştı.

Terörist başı Öcalan ve manevi oğlu-terörist Mazlum Kobani

Abdullah Öcalan'ın "manevi evladım" dediği ve asıl adı Ferhat Abdi Şahin olan terörist Mazlum Kobani, ABD'liler tarafından "General Mazlum" olarak anılıyor. Mazlum, Türkiye'nin üst düzey arama listesi olan kırmızı listede yer alıyor.

Erdoğan'dan Trump'ın mektubuna ilk yanıt: Vakti geldiğinde gereken yapılacak

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erdoğan'dan Trump'ın mektubuna ilk yanıt: Vakti geldiğinde gereken yapılacak - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.11.2020 20:23:21. #1.15#
title