SOKRATES HABERLERİ

Sokrates haber, Sokrates son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sokrates

Sokrates

Doğum Yeri Yunanistan
Doğum Tarihi ... - ...

Sokrates Kimdir ?

Heykeltıraş Sophroniskos’un ve ebe Fenarete’nin oğlu olan Sokrates, Antik Yunan filozofudur. Yunan Felsefesinin kurucularındandır. Özel yaşamına ilişkin fazla bir şey bilmediğimiz Sokrates, Platon ve Ksenophon’a kadar uzanan bir geleneğe göre kendisine üç çocuk veren Ksanthippi ile evlidir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sokrates - 9.7.2020
Son dakika... TBMM Genel Kurulu
-"Ablacığım sen de vermiyorsun ki" AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, farklı kuşaklar tarafından Z kuşağının nasıl algılandığına değinerek, "Birincisi bu her zaman böyleymiş yani baktığınız zaman, gençler tarihin her döneminde marjinal gözükmüş, hatta farklı oldukları için suçlandıkları dönemler dahi olmuş. Bunu Sokrates'in sözlerine baktığımızda da Sümer tabletlerine baktığımızda da görüyoruz yani bu yeni bir durum değil.
Sokrates - 31.3.2020
Çevre için şimdi değişme zamanı
"Sulara sahip çıkmadık" Ünlü filozof Sokrates'in 'sorgulanmayan bir hayat yaşanmaya değmez' sözünü duymazlıktan geldiler.
Sokrates - 22.11.2019
Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali başladı
Yener Aksu'nun yönetmenliğini yaptığı festivale katılacak tiyatro ve oyunlardan bazıları şöyle: Çankaya Sahne "Sokrates'in Son Gecesi", İrfan Değirmenci "Anne Ben Artist Oldum", Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu "Dali'nin Kadınları", Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği "Göç'erken", Tiyatro Kasabası "Estepa! Ah Şu Çılgın Turgut Hoca", Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü "Başıbozuklar", Tüpraş Sek (Sosyal Etkinlik Kulübü) Tiyatro Kulübü "Cimri", Fareler Tiyatrosu "Krem Karamel", Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Sessizlik", Keçiören Semt Tiyatro Atölyesi "Çocuktu Gelin", Tiyatro Akademi "Guguk Kuşu", Kulis Sanat Tiyatrosu "Ödül", Mask-Kara Tiyatrosu "Kadın", Düş Kapanı Sanat Merkezi "O Kız Buraya Gelecek", Tiyatro Kafe "Fosforlu Cevriye".
Sokrates - 20.11.2019
Ankara Tiyatro Festivali'nde 29 oyun sahnelenecek
Festivale katılacak tiyatro ve oyunlardan bazıları ise şöyle: Çankaya Sahne "Sokrates'in Son Gecesi", İrfan Değirmenci "Anne Ben Artist Oldum", Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu "Dali'nin Kadınları", Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği "Göç'erken", Tiyatro Kasabası "Estepa! Ah Şu Çılgın Turgut Hoca", Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü "Başıbozuklar", Tüpraş Sek (Sosyal Etkinlik Kulübü) Tiyatro Kulübü "Cimri", Fareler Tiyatrosu "Krem Karamel", Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Sessizlik", Keçiören Semt Tiyatro Atölyesi "Çocuktu Gelin", Tiyatro Akademi "Guguk Kuşu", Kulis Sanat Tiyatrosu "Ödül", Mask-Kara Tiyatrosu "Kadın", Düş Kapanı Sanat Merkezi "O Kız Buraya Gelecek", Tiyatro Kafe "Fosforlu Cevriye".
Sokrates - 15.10.2019
"Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü" Kutay Sungar'ın oldu
Saran, 49 eserde oyunculuk ve 6 oyunda rejisörlük görevi üstlendi. Saran'ın oynadığı ve yönettiği oyunların bazıları şöyle: "Altın Kuş, Oyuncakçı Dede, Genç Osman, Köroğlu, Suavi Efendi, Aşk ve Barış, Kocaoğlan, Don Juan, Andorra, Vişne Bahçesi, Julius Caesar, Liliom, Tohum ve Toprak (Alemdar Paşa), Savunma, Yabanlar, Ayakta Durmak İstiyorum, Bir Bebek Evi (Nora), Göktaşı, Bütün Gün Ağaçlarda, Ölen Hangisi, Sokrates'in Savunması, Yeryüzü Cenneti, Kaşıkçılar, Çark, Gömü, Çığ, Küçük Tilkiler, Fatih, Bir Tavsiye Mektubu, Maymun Davası, Yunus Emre, Lodos, Koca Sinan, Erkek Satı, Eski Toprak, Yaban Ördeği, ya Devlet Başa ya Kuzgun Leşe, Altıngöl, Acılı Toprak, Hüzzam, Akümülatörlü Radyo, Sokollu, Fil Adam, Soruşturma, Kız Doğdu, Bir Adam Yaratmak, Gürültülü Patırtılı Bir Hikaye, Kuvayı Milliye Kurtuluş Savaşı Destanı, Liola, Ziyaretçi, Son Aylar, Deli Emine, Altona Mahpusları.
Sokrates - 3.8.2019
Galatasaray - Panathinaikos: 2-1 (YENİDEN)
Yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, 4'üncü hazırlık maçında Türk Telekom Stadyumu'nda Yunan temsilcisi Panathinaikos ile karşılaştı. Teknik direktör Fatih Terim karşılaşmaya; "Okan, Mariano, Luyindama, Marcao, Nagatomo, Donk, Seri, Jimmy Durmaz, Adem, Belhanda, Babel ilk 11'i ile başladı. Rakip takım Panathinaikos ise "Dioudis Sokrates, Johansson Mattias, Insua, Kolovetsios Dimitrios, Christos, Macheda Federico, Annastasios, Elias, Ghayas, Kolovos Dimitrios ve Pungouras Achilleas" İlk 11'i ile sahaya çıktı.
Sokrates - 3.8.2019
Galatasaray - Panathinaikos: 2-1
Yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, 4'üncü hazırlık maçında Türk Telekom Stadyumu'nda Yunan temsilcisi Panathinaikos ile karşılaştı. Teknik direktör Fatih Terim karşılaşmaya; "Okan, Mariano, Luyindama, Marcao, Nagatomo, Donk, Seri, Jimmy Durmaz, Adem, Belhanda, Babel ilk 11'i ile başladı. Rakip takım Panathinaikos ise "Dioudis Sokrates, Johansson Mattias, Insua, Kolovetsios Dimitrios, Christos, Macheda Federico, Annastasios, Elias, Ghayas, Kolovos Dimitrios ve Pungouras Achilleas" İlk 11'i ile sahaya çıktı.
Sokrates - 1.8.2019
Haldun Ergüvenç, son yolculuğuna uğurlandı
TİYATRO OYUNLARI Vişne Bahçesi, Cyrano De Bergerac, Dişi Kuş, Boğaç Han(Dede Korkut), Dikenli Yol, Tehlikeli Güvercin, Alis Harikalar Ülkesinde, Sokrates Savunuyor, İvanov, Bahar Noktası, Palto, Bir Ata Krallığı, Güneş Batarken, Önce İnsan, Suç Ve Ceza, Hamlet, Ferhad İle Şirin, Pencere, Üç Kız Kardeş, Binali ve Temir.
Sokrates - 3.7.2019
Günümüze yön veren fikirlerin doğuşu
ÖĞRETİCİ ANEKDOTLARLA DÜŞÜNCE TARİHİ Alman düşünce tarihçisi Nicholas Rescher "101 Anekdotta Felsefe Tarihinde Yolculuk"ta, felsefe tarihini yaşanmış kısa öykülerle okura aktarıyor. "Bu kitap, felsefi bakımdan derinlikli düşünme alışkanlığı olanlar için yazılmış, felsefi bakımdan öğretici anekdotlardan oluşmaktadır" diyen Rescher, Antik Çağ'dan günümüze uzanan düşünce değişimini yorumladığı bu çalışmasında Herakleitos, Sokrates, Platon, İbn Rüşd, Ömer Hayyam, Descartes, Hume, Leibniz, Kant, Hegel, Nietzsche, Schopenhauer ve Kropotkin gibi önemli felsefecilerin fikirlerini ortaya koyarken bilgi felsefesinden de yararlanıyor, metafizikten de.
Sokrates - 1.7.2019
Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişim Programı
Yunus Emre, Mevlana, Sokrates ve yeni şeyler öğreten herkesin öğretmen olduğunu ifade eden Aydın, "Öğretmen bizi uyandıran insandır.
Sokrates - 13.4.2019
Suçlular Bu Fuardan Uzak Dursun!
Zehirler hem cinayet hem de infaz için kullanılmışlardır. Filozof Sokrates baldıran otu zehiri içerek ölmeye mahkum edilmişti.
Sokrates - 10.2.2019
Rockçu İmam' Bağımsız Başkan Adayı Olduğunu Açıkladı
BAĞIMSIZ ADAY 'Rockçu İmam' adıyla bilinen Ahmet Muhsin Tüzer, sosyal medyadaki kişisel hesabından yaptığı açıklamada, Kaş Belediye Başkanlığına bağımsız aday olduğunu duyurdu. 'Güzel ilçemin güzel insanları' başlığıyla yaptığı paylaşımında, "Ben Ahmet Muhsin Tüzer. Hiçbir partiye bağlı kalmaksızın Kaş'a Bağımsız Belediye Başkanı Adayı oldum. Bu düşünceyi bana aşılayan Sokrates'in bir sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum; 'Likyalılara hiçbir zaman, hiçbir kimse bey olamadı.
Sokrates - 24.12.2018
Nizamül-Mülk Bininci Yaş Gününde İzü'de Anılıyor
  "YENİ NESİLLE BULUŞTURMAK ÇOK ÖNEMLİ"   Nizamül-Mülk'ün önemi hakkında konuşan Rektör Prof. Dr. Bulut, "Bizim tarihimizde kendini, ufukları aşan beyinlerimiz var. Nizamül-Mülk de bunlardan bir tanesi. Dolayısıyla bizim kendi geleneğimizin bu büyük simalarını tanımamız lazım. Aristo'dan, Eflatun'dan, Sokrates'ten; 2000 yıl öncesinin Batı düşünürlerinden bahsediyoruz ama bizim kendi coğrafyamızın, medeniyetimizin bu büyük beyinlerini yeni nesille buluşturmak, onları anlamak, yeniden yorumlamak çok önemli diye düşünüyorum" dedi.
Sokrates - 8.11.2018
Yahya Kemal Bir Tarih ve Estetik Filozofudur"
Özden, Beyatlı'nın ölümden korkmadığına vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Yahya Kemal'in şöyle bir ifadesi var, 'Ölüm sonu gelmez bir uykudur' tıpkı Sokrates'in dediği gibi 'Ölüm ya yok olmaktır, ya da yeni bir vazifeyle yeni bir hayata başlamaktır' diye.
Sokrates - 14.10.2018
Gölgede Kalanlar" Minyatür Sergisi Dtcf'de Açıldı
Açılışın ardından festival programı dahilinde "Sokrates'in Son Gecesi" adlı oyun sergilendi.
Sokrates - 11.9.2018
Lise Diplomasıyla Üniversiteli Olmak Artık Hayal Değil.
Bir yarıyıl okuduktan sonra üniversiteler arası öğrenci değiş-tokuşunu öngören ERASMUS / SOKRATES programlarıyla Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde iki döneme kadar ücretsiz üniversite eğitimi alma olanağı Polonya üniversitelerinde kabul şartı olarak yabancı dil bilme zorunluluğu olmaması.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sokrates Haberleri | Sokrates Kimdir - Haberler - Sokrates haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sokrates kimdir, hayatı ve biyografisi. Güçlerini birleştiren Çankaya Sahne ve Kulis Sanat yeni sezona hazır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 22:13:35. #1.14#
title