Söke Semaları Uçurtma Şenliği ile Renklendi

Söke Semaları Uçurtma Şenliği ile Renklendi

Söke Belediyesi tarafından bu yıl 7.'si düzenlenen "Uçurtma Şenliği" büyük ilgi gördü.

Söke Semaları Uçurtma Şenliği ile Renklendi

Söke Belediyesi tarafından bu yıl 7.'si düzenlenen "Uçurtma Şenliği" büyük ilgi gördü. Uçurtma Şenliği'nde çocuklar ve aileleri Söke semalarını renklendirdi.

Yaz günlerini aratmayan bahar havasından faydalanan Sökeliler günün tadını doyasıya çıkardı. Çocuklar kadar aileleri de keyifli bir gün yaşadı. Söke Belediyesi tarafından ücretsiz 600 adet uçurtmanın dağıtıldığı etkinlikte; uçurtmalarını havalandıran miniklerin mutlulukları yüzlerinden okundu.

Yenikent Mahallesi Cem Evi yanında yapılan Uçurtma Şenliği'ne katılanlar arasında Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna, CHP Belediye Meclis Üyesi Nimet İncedal, Söke CHP İlçe Yöneticileri de bulundu.

Söke Belediyesi'nin Geleneksel etkinlikleri arasında yer alan Uçurtma Şenliğini bir kez daha gerçekleştirmenin ve yoğun ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Söke Belediye Başkan Yardımcısı Levent Tuna; "Çocukların mutluluğunu görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Şenlik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna katkı sağlıyor" dedi. - AYDIN