Şırnak'ta 4 yıl önce kaybolan jandarma uzman çavuşun şehit olduğu ortaya çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Şırnak'ta 4 yıl önce kaybolan jandarma uzman çavuşun şehit olduğu ortaya çıktı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Şırnak'ta, 4 yıl önce sınav için şehir merkezine giden ve birliğine dönmeyen Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Polat'ın şehit olduğu belirlendi. Yıllardır çocuklarından haber bekleyen aile, acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu.

Şırnak'ta, 4 yıl önce sınav için şehir merkezine giden ve birliğine dönmeyen ve terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Polat'ın şehit olduğu belirlendi. Yıllardır çocuklarından haber bekleyen Polat'ın Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yaşayan ailesine şehadet haberi verildi.

Şırnak merkeze bağlı Yeniaslanbaşar Köyü Jandarma Karakolu'nda görevli olan Uzman Çavuş Ferdi Polat (28)12 Aralık 2015'te Açık Öğretim Fakültesi sınavına girmek için kent merkezine gitti ve birliğine geri dönmedi.

PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen Polat'tın cansız bedeni 4 yıl sonra dağlık alanda bulundu. Baba Rıtvan Polat'tan alınan DNA örneklerinin uyuşmasıyla bulunan cesedin Uzman Çavuş Ferdi Polat'a ait olduğu kesinleşti.

Şırnak'ta 4 yıl önce kaybolan jandarma uzman çavuşun şehit olduğu ortaya çıktıUzman Çavuş Ferdi Polat

Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Polat'ın şehadet haberi, Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, İlçe Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Vahit Sağdıç ve İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan tarafından ilçeye bağlı Gökçedere Mahallesi'nde oturan anne Fatma ile baba Rıtvan Polat'a verildi. Oğullarının bulunması umuduyla bekleyen aile acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu.

Şırnak'ta 4 yıl önce kaybolan jandarma uzman çavuşun şehit olduğu ortaya çıktı

Polat ailesinin yaşadığı sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehit Uzman Çavuş Ferdi Polat'ın bugün düzenlenecek törenle toprağa verileceği öğrenildi.

Şırnak'ta 4 yıl önce kaybolan jandarma uzman çavuşun şehit olduğu ortaya çıktı
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (11)
bir dost:GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÇALIŞIP ÇOK ÜRETMELİYİZ. TÜRKİYE GÜÇLÜ OLDUĞU SÜRECE İÇ VE DIŞ DÜŞMANLAR ASLA ZARAR VEREMEZ. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR. . .
ALIÇ:ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN KARDEŞİİİİM. SANA BUNU YAPANLAR CEHENNEM ATEŞİNDE YANSINLAR
m.karaca:YÜCE RABBİM BU KARDEŞİMİZİ ŞEHİT EDİLENLERİ KAHRU PERİŞAN EYLESİN.
500