SİNAN AYGÜN HABERLERİ

Sinan Aygün haber, Sinan Aygün son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sinan Aygün

Sinan Aygün

Doğum Yeri Gümüşhane / Türkiye
Doğum Tarihi 10.3.1959

Sinan Aygün Kimdir ?

10 Mart 1959 Kelkit Gümüşhane doğumludur. Türk iş adamı ve siyasetçi, CHP Ankara milletvekili. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlayan Aygün, Gazi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirmiştir. Daha sonra ticarete atılan Aygün, hâlen inşaat müteahhitliği ve inşaat malzemeleri ticareti yapmaktadır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sinan Aygün - 11.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2008 - "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklu bulunan ATO Başkanı Sinan Aygün tahliye edildi.
Sinan Aygün - 02.08.2020
Haftanın tarihine bakış
2013- Ergenekon Davası'nda karar açıklandı. 66'sı tutuklu 275 sanık arasında yer alan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve Sinan Aygün hakkında da çeşitli hapis cezaları verildi.
Sinan Aygün - 28.06.2020
Haftanın tarihine bakış
2008 - "Ergenekon" soruşturması kapsamında gözaltına alınan ATO Başkanı Sinan Aygün, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, İbrahim Özcan ve Birol Başaran tutuklandı.
Sinan Aygün - 10.05.2020
ATO Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı
Baran başkanlığındaki toplantıda TBMM'nin eski Başkanı, Yüksek İstişare Kurulu Onur Üyesi Cemil Çiçek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı, ATO Şeref Üyesi, eski TOBB Başkanı Ali Coşkun, TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı Abbas Demirbaş, ATO Meclis Üyesi, ATO Mesleki Eğitim ve Nitelikli İşgücü Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Abidin Memili, ATO Meclis Üyesi Ali Gökşin, SAYOKAN Dünya Federasyonu Başkanı A. Yaşar Tanrıverdi, ASİAD Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu, ATO Meclis Üyesi Emin Ayar, ATO Komite Başkanı Ercan Yılmaz, DEİK Endonezya İş Konseyi Başkanı, MÜSİAD Ankara Şubesinin eski Başkanı İlhan Erdal, ATO Meclis Üyesi Mehmet Akbacakoğlu, ATO Meclis Üyesi Metin Tunçtürk, ATO'nun eski Meclis Üyesi Nizamettin Uğurlu, ATO'nun eski Meclis Başkanı, ATO Şeref Üyesi Nuri Gürgür, ATO Meclis Üyesi Sadık Ekinci, ATO Komite Başkan Yardımcısı Sertaç Köleli, Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Servet Keskin, ATO Yönetim Kurulu Eski Başkanı, ATO Şeref Üyesi Sinan Aygün, ATO Meclis Üyesi Yaşar Erdem, ATO Komite Üyesi Yunus Altun yer aldı.
Sinan Aygün - 31.12.2019
30 Aralık 2019 Haberleri
30 Aralık 2019 Manşet Haberleri.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Başsavcı Kocaman: FETÖ'nün operasyonel gücü kalmadı
SİNAN AYGÜN-MANSUR YAVAŞ SORUŞTURMASI Kocaman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP eski milletvekili Sinan Aygün'ün birbiri hakkındaki şikayetlerine ilişkin soruşturma açıldığını belirterek, "Karşılıklı suç duyuruları var.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından 2019 değerlendirmesi
Yavaş ve Aygün soruşturması Başsavcı Kocaman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Sinan Aygün'e ilişkin soruşturmaların sürdüğünü belirterek, "İlgili savcı çalışmaya başladı.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Başsavcı Kocaman: FETÖ'nün operasyonel gücü kalmadı
SİNAN AYGÜN-MANSUR YAVAŞ SORUŞTURMASI Kocaman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP eski milletvekili Sinan Aygün'ün birbiri hakkındaki şikayetlerine ilişkin soruşturma açıldığını belirterek, "Karşılıklı suç duyuruları var.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kocaman'dan FETÖ ve diğer soruşturmalara ilişkin önemli açıklamalar
"İlgili savcılar çalışmalarını yapıyor" Kocaman, istatistik bilgilerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile eski CHP'li Sinan Aygün arasındaki "rüşvet" tartışmasına ilişkin, "Karşılıklı suç duyuruları var ve hepsiyle ilgili soruşturma açıldı.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile...
Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile eski CHP'li Sinan Aygün arasındaki "rüşvet" tartışmasına ilişkin, "Karşılıklı suç duyuruları var ve hepsiyle ilgili soruşturma açıldı.
Sinan Aygün - 30.12.2019
CHP eski milletvekili Aygün, partisinden istifa etti
CHP eski milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaşadığı rüşvet tartışmasının ardından partisinden istifa etti.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Sinan Aygün CHP'den istifa etti
Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün, CHP üyeliğinden istifa etti.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Sinan Aygün CHP'den istifa etti
Eski CHP Milletvekili ve iş adamı Sinan Aygün, CHP'den istifa etti.
Sinan Aygün - 30.12.2019
Süleyman Soylu: 150 belediyede özel teftiş yaptırıyorum
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Sinan Aygün'ün Mansur Yavaş ile ilgili iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu bir kamu işidir.
Sinan Aygün - 30.12.2019
İçişleri Bakanı Soylu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı: (2)
Sinan Aygün'ün iddiaları İçişleri Bakanı Soylu, eski CHP Milletvekili Sinan Aygün'ün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında ortaya attığı iddiaları ve Bakanlığın müfettiş görevlendirmesine ilişkin ise şu değerlendirmelerde bulundu: "CHP Genel Başkanı iki kişi arasında müfettiş atayacak, 'Bu ikisini dinlesin, karar versin.
Sinan Aygün - 26.12.2019
İçişleri Bakanlığı müfettişleri Yavaş'la ilgili iddialara ilişkin Aygün'den bilgi aldı
Eski CHP milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki iddialarına ilişkin müfettişlere bilgi verdi.
Sinan Aygün - 25.12.2019
Karamollaoğlu: Kanal İstanbul, ekonomik yönden fayda sağlamaz
SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, parti genel merkezindeki basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, Libya mutabakatıyla ilgili, "Libya merkezi hükümetinin desteklenmesi burada doğrudur. Onlarla yaptığımız anlaşmalar da gerekli, bu da isabetlidir. Ancak 'asker gönderme' dediğiniz zaman bizim ordumuzun bugün içinde bulunduğu şartları çok iyi değerlendirmeye ihtiyacımız var. Çok ciddi badire atlattık. 15 Temmuz'dan sonra maalesef komuta kademesinde de diğer kademelerde de birtakım sıkıntılar yaşanıyor. Bu konuda çok ihtiyatlı davranılması gerektiğini vurgulamak istiyorum" diye konuştu.  'TÜRKİYE'YE FAYDA SAĞLAMAZ, RİSK GETİRİR' Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin, Türkiye'nin boğazlardaki hakimiyetini tesis eden anlaşma olduğunu; ancak bazı şartlarının bulunduğunu belirten Karamollaoğlu, şunları söyledi: "Montrö Anlaşması'na göre de bizim boğazlarımızdan bütün ticaret gemilerinin geçme hakkı vardır. 'Ben seni buradan geçirmiyorum' dediğinizde o zaman başka problem doğar. Çünkü bu uluslararası bir anlaşma ve Türkiye'nin Montrö ile elde ettiği haklar var. Bundan dolayı eğer Türkiye, 'Ben Montrö'yü rafa kaldırıyorum' derse başka sıkıntılar çıkar. Ben ekonomik yönden bu kanalın Türkiye'ye hiçbir fayda sağlamayacağına kalpten inanıyorum ve mantıken de böyle olduğunu idrak ediyorum. Bu masraf, Türkiye'ye hiçbir fayda sağlamaz ancak risk getirir. Bu konuda neden bu kadar ısrar ediliyor, anlamak mümkün değil. Ekolojik yönden ele alındığı zaman da uzmanların söyledikleri hepimizi endişeye sevk ediyor." SP Lideri Karamollaoğlu, CHP eski milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki iddialarla ilgili ise, "Eğer burada bir problem varsa hukuken bu işin içine girilir ve çözülür.
Sinan Aygün - 25.12.2019
Bakan Gül: Şüphelinin iadesi konusunda gayretimiz söz konusu
CHP'DEKİ 'RÜŞVET' TARTIŞMALARI Bakan Gül, CHP'li Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında yaşanan 'rüşvet' tartışmalarına yönelik ise "Yargıya intikal eden bir konuda söz söylemem doğru olmaz.
Sinan Aygün - 25.12.2019
Yavaş'tan Aygün'e tazminat davası
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski CHP Milletvekili Sinan Aygün hakkında 50'şer bin liralık iki ayrı tazminat davası açtı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sinan Aygün Haberleri | Sinan Aygün Kimdir - Haberler - Sinan Aygün haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sinan Aygün kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 18:16:13. #1.15#

title