Şile'de denize girmek yasak mı? Beykoz'da denize girmek yasak mı? Ağustos 2021 Şile'de deniz yasağı kalktı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Şile'de denize girmek yasak mı? Beykoz'da denize girmek yasak mı? Ağustos 2021 Şile'de deniz yasağı kalktı mı?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Şile'de denize girmek yasak mı? Beykoz'da denize girmek yasak mı? Ağustos 2021 Şile'de deniz yasağı kalktı mı?

Geçtiğimiz haftalarda fırtınalı hava sebebiyle bazı kararlar açıklanmıştı. Bu kapsamda Şile'de denize girmek yasak mı? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Beykoz'da denize girmek yasak mı? Ağustos 2021 Şile'de deniz yasağı kalktı mı? sorularının yanıtlarını sizler için bir araya getirdik.

Şile'de denize girmek yasak mı? sorusunun yanıtı gündemin merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte, Beykoz'da denize girmek yasak mı? Ağustos 2021 Şile'de deniz yasağı kalktı mı? sorularının yanıtları...

ŞİLE'DE DENİZE GİRMEK YASAK MI?

8 Ağustos itibariyle Şile sahillerinde yoğun dalga ve akıntı nedeniyle denize girmek yasaklandı. Yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can emniyetini korumak amacıyla Şile'de saat 09.00 itibarıyla, Beykoz'da da 12.00 itibarıyla gün boyu denize girmenin yasaklandığı duyuruldu.

Sahillerde can ve mal kayıplarının önlenmesi için hava deniz raporları doğrultusunda alınan gerekli önlemlerin, vatandaşların duyarlı yaklaşım ve destekleriyle etkin şekilde uygulandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre; ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 2 ila 2,5 metre olduğu bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 8 Ağustos Pazar saat 09.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."

BEYKOZ'DA DENİZE GİRMEK YASAK MI?

Beykoz Kaymakamlığı, yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can ve mal emniyetini korumak amacıyla ilçe sahillerinde saat 12.00 itibarıyla gün boyu denize girmenin yasaklandığını duyurdu.

Haberler.com - Gündem
500