Kemal Sunal'ın Türk sinema tarihine damga vuran 'Doktor Civanım' filmi gerçek oldu

Kemal Sunal'ın Türk sinema tarihine damga vuran 'Doktor Civanım' filmi gerçek oldu

26.01.2021 09:45 | Son Güncelleme: 26.01.2021 10:54

Mersin'in Erdemli ilçesinde Hasan Demir, anneannesinden öğrendiği yöntemlerle doğadan topladığı bitkilerden elde ettiği kürlerin birçok hastalığa iyi geldiğini iddia etti. Hastalıklarına şifa arayan vatandaşların Demir'in evinin önünde oluşturduğu kuyruk ise Kemal Sunal'ın 'Doktor Civanım' filmindeki sahneleri hatırlattı.

Erdemli'de alternatif tıpla ilgilenen çiftçi Hasan Demir, 30 yıl önce anneannesinden bitkilerle kürler hazırlamayı öğrendi. Demir, birçok hastalığa şifa olduğunu iddia ettiği kürleri hazırlamak için Toros Dağları'nda yaklaşık 2 bin rakımın üstüne çıkarak ağaç tohumu ve bitkiler topluyor. 2015 yılında rahatsızlandıktan sonra kendi yaptığı bitki kürünü içen Demir, bunun sayesinde iyileştiğini iddia ederek çevrede benzer hastalıkları olanlara da bu kürlerden ücretsiz dağıtmaya başladı.

Şifa dağıttığını öne süren çiftçinin evinin önündeki kuyruk 'Doktor Civanım'daki sahneyi hatırlattı

'DOKTOR CİVANIM' FİLMİNDEKİ SAHNELERİ HATIRLATTI

Bitki kürlerinin romatizma, KOAH, bel fıtığı, kas ve boğaz ağrıları, enfeksiyon gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini savunan Demir'in evinin önünde kürlerden almak için birçok kişi sıraya girerken, bu durum Kemal Sunal'ın 'Doktor Civanım' filmindeki sahneleri hatırlattı. Genç, yaşlı birçok kişinin gün içinde evinin önünde sıraya girerek kürlerinden aldığını kaydeden Demir, hazırladığı karışımın en yaygın hastalıklara iyi geldiğini savundu. Hazırladığı karışımların Sağlık Bakanlığı tarafından bilimsel açıdan incelenmesini isteyen Demir, "Eğer araştırmalar sonucu uygun bulunursa ben bitki kürlerimin tüm insanlığa fayda sağlamasını istiyorum. İnsanlar hastalıklarına çare bulmak için buraya geliyorlar. Ben bu işi yıllar önce öğrendim. Elimden geleni yapıyorum. Şifalı otları toplayarak kürlerimi hazırlıyorum" dedi.

Şifa dağıttığını öne süren çiftçinin evinin önündeki kuyruk 'Doktor Civanım'daki sahneyi hatırlattı

"KÜRLERİN KARŞILIĞINDA PARA ALMIYOR"

Vatandaşlardan Kemal Özer Damar tıkanıklığı ve vücut ağrıları olduğunu, Demir'in kürlerinden aldığını dile getirdi. Geçen yıl beyin kanaması geçirdiğini ve durumunun kötü olduğu ifade eden Aliya Gül ise, "Ayağa kalkamazsın diyorlardı. Hasan Demir'in yaptığı bir şurubu aldım. Bir yıldır kullanıyorum. Ayağa kalktım ve kendimi iyi hissediyorum. Hasan Demir, kürlerin karşılığında para da almıyor. Allah, kendisinden razı olsun" diye konuştu.

Şifa dağıttığını öne süren çiftçinin evinin önündeki kuyruk 'Doktor Civanım'daki sahneyi hatırlattı

BİLİMSEL İNCELEME ŞART

Erdemli Çevreyolu Aile Sağlığı Hekimi Dr. Mustafa Ajlan Uçar, uzman olmayan kişiler tarafından üretilen bu tür bitkisel karışımların mutlaka bilimsel incelemeye tabi tutulması gerektiğini belirtti. Dr. Uçar, bu kişilerin ellerindeki karışımı çevredeki insanlara dağıtmadan önce Sağlık Bakanlığı'na bildirmesinin şart olduğunu ifade etti. Modern tıp tekniklerinin kanıta dayalı olduğunu dile getiren Uçar, "Alternatif tıpta ise bu durum yok. Bir şey sağlığa iyi geliyor diyorsanız bilimsel kanıtınız olmalıdır. Diğer türlü herhangi bir karışım sağlığınızı tehdit eder" dedi.

Kemal Sunal'ın Türk sinema tarihine damga vuran 'Doktor Civanım' filmi gerçek oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Mehmet DOĞANER

Haber Yorumları (16)
BİLGİN: eğer gerçekten . halk. şifa bulunuyorsa bu adamı. işine gelmiyen. ilaç firmaları hertürlü zoluğu çıkarttırırlar.
CAHILLIKTENMI IMKANSIZLIKTANMI?: HEP AVRUPA DIYORUZ AMA ORALARDA INSAN SAGLIGINA ÖNEM VERILIR BU INSANI COK SEVDIKLERINDEN COK GIDERI KISITLAMAK ICINDIR CÜNKI AVRUPADA TEDAVI MASRAFLARI AGIRDIR VE HASTALIK KASALARI DOLAYISI ILE DEVLETI ZARARA UGRAR, O YÜZDEN BU GIBI SEYLERE MÜSADE EDILMEZ DENENMEDEN TEST EDILIP ARASTIRMADAN IZINSIZ INSANLARLA ALAKALI HIC BIR SEYI SATAMAZSINIZ BIZIM TV KANALLARIMIZDAKI GIBI SAHTE BAL KALDIRICI SERTLESTIRICI KIRISIK ROMATIZMA KREMLERI FALAN GIBI SEYLERI BIRAKIN SATMAYI REKLAMI DAHI YAPILAMAZ.
NE DİYON LO: Haberle ne alakası var. Adam bir şey üretmiş , Sağlık Bakanlığı bunu önyargısız incelesin diyor. Üstelik para için yapmadığı ortada.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title