Sherlock Holmes Haberleri

Sherlock Holmes haber, Sherlock Holmes son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sherlock Holmes - 04.07.2021
Haftanın tarihine bakış
1930 - "Sherlock Holmes"un yazarı Sir Arthur Conan Doyle öldü.
Sherlock Holmes - 15.05.2021
Vodafone TV'nin Nisan ayındaki izlenme süresi geçen yıla göre iki kat arttı
Film şöleni Mayıs'ta da devam edecek Dijital televizyon platformu, tam kapanma nedeniyle evlerde geçirilen zamanın arttığı Mayıs ayında da müşterileri için keyifli içerikler sunacak. Kullanıcılar, vizyona girişiyle açılış rekoru kıran ve 3 filmden oluşan "Örümcek Adam" serisini; gişe rekortmeni Sherlock Holmes ikilemesi "Sherlock Holmes" ve "Sherlock Holmes: Gölge Oyunları"nı; hasılat rekoru kıran "Terminatör" serisinden "Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi"ni ve "Terminatör 4: Kurtuluş"u izleyebilecek.
Sherlock Holmes - 25.02.2021
"221B Polisiye Festivali"nde Sherlock Holmes konuşuldu
221B Polisiye Kültür dergisinin 5. yılına özel düzenlenen "221B Polisiye Festivali"nin çevrim içi etkinliğine konuk olan Leslie S. Klinger, Sherlock Holmes'u anlattı.
Sherlock Holmes - 24.02.2021
Son dakika haber | "221B Polisiye Festivali"nde Türkiye'de polisiyenin tarihi anlatıldı
Üyepazarcı, tarihte Türkiye'nin ilk polisiye roman yazan ülkelerin başında geldiğine işaret ederek, şöyle devam etti: "Polisiye roman tarihinde pek çok zikretmemiz gereken isim var. Olay o kadar bakirdi ki, ben bu konuyla ilgili tuğla gibi 'Korkmayınız Mister Sherlock Holmes' adıyla 2 cilt kitap yazdım.
Sherlock Holmes - 23.02.2021
221B Polisiye Festivali'ne katılan İngiliz yazar ve gazeteci Barry Forshaw Açıklaması
Modern anlamda polisiye ve dedektif edebiyatını ABD'li yazar Edgar Allan Poe'nun başlattığına dikkati çeken Forshaw, sözlerini şöyle sürdürdü: "Poe, akıl yürüten ve çıkarım yapan dedektif kavramını yarattı. Fiziksel güce yatkın olmayan entelektüel karakterlerdi bunlar. Onun hikayelerinin anlatıcısı da yardımcı karakterlerdi. Yardımcı karakterler dedektifler kadar zeki olmadığı için bazı şeylerin kendilerine anlatılması gerekirdi. Arthur Conan Doyle tüm bu kavramları aldı ve polisiyenin en ünlü kurgusal kahramanı Sherlock Holmes'ü yarattı.
Sherlock Holmes - 26.11.2020
Kara Hafta İstanbul Festivali'ne Ian Tragellis ile Michael Kardos konuk oldu
Karakterlerin okur için ikna edici olması gerektiğine dikkati çeken Tragellis, şunları kaydetti: "İnsanlar karmaşık ve bu karmaşıklık iyi de olabilir, kötü de olabilir. Ben gri karakterleri çok severim. Çünkü hepimiz bence biraz griyiz. Hiç kimse tam iyi ya da kötü değil. Ben geriye dönük çalışıyorum. Önce küçük bir dünya yaratıyorum, sonra belli sorular soruyorum. 'Bu dünyada kimin büyük problemleri olur?', 'Bu dünyada en güzel hikayeyi hangisi yaşar?' gibi sorular soruyorum. Karakterlerle tanışmak biraz zaman alıyor. Tam istediğiniz yere geldiğiniz noktada yazdığınız karakter doğal bir şekilde işliyor. Hem istediğiniz hikaye ilerlemeli hem de karakteriniz için hikayedeki eylemler doğal olmalı. Bunun için ben karakterin kim olduğunu ne istediğini çok önemsiyorum. Arthur Conan Doyle'n hikayeleri çok çarpıcı buluyorum. Mesela onun yarattığı karakter olan Sherlock Holmes'u herkes biliyor ama Arthur Conan Doyle onun kadar tanınmıyor maalesef.
Sherlock Holmes - 05.11.2020
Ordu'da kültür sanat
Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Sherlock Holmes'un İntihar Kulübü Macerası" adlı oyununu, Ordu'da izleyicilerle buluşturacak.
Sherlock Holmes - 05.07.2020
Haftanın tarihine bakış
1930- "Sherlock Holmes"un yazarı Sir Arthur Conan Doyle öldü.
Sherlock Holmes - 01.04.2020
İngiliz sinemacı Andrew Jack koronavirüsten öldü
76 yaşındaki Andrew Jack, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Jack, Star Wars filmlerinde Major Caluan Ematt'ı canlandırmış ve Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde de aksan koçluğu yapmıştı. 24 Ocak 1944 doğumlu Andrew Jack, son olarak 'Batman' filmi için yıldız oyuncu Robert Pattinson'a koçluk yapıyordu. Andrew Jack; 'Sherlock Holmes', 'Yüzüklerin Efendisi', 'Captain America' ve 'Siyah Giyinen Adamlar' gibi filmlerde de görev yapmıştı.
Sherlock Holmes - 08.03.2020
(GRAFİKLİ) - İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Aynı tarihlerde Osmanlı'nın Sherlock Holmes'u diye anılan Komiser Avni'nin başına gelenleri anlatan "Amanvermez Avni" Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde, klasik Fransız tiyatrosunun kurucularından Moliere'in yazdığı son oyun olan "Hastalık Hastası" Ümraniye Sahnesi'nde, ayrılık sonrası çocukları için sağlıklı bir düzen kurmaya çalışan ebeveynlerin psikolojik sürecini anlatan "Uzlaşma" Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde ve modernizmin tiyatrodaki kurucusu Henrik Ibsen'in yazdığı "Nora-Bir Bebek Evi" Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde izlenebilecek.
Sherlock Holmes - 26.01.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Aynı tarihlerde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde mülteci bir annenin hayata tutunma çabalarını anlatan "Can Yeleği", Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde müziklerini Burhan Şeşen ile Gökhan Şeşen'in yaptığı, Carlo Goldoni'nin İtalyan komedi tiyatrosuna kazandırdığı en seçkin örneklerden biri olan "İki Efendinin Uşağı", Ümraniye Sahnesi'nde Osmanlı'nın Sherlock Holmes'u diye anılan Komiser Avni'nin başına gelenleri anlatan "Amanvermez Avni", Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde ayrılık sonrası çocukları için sağlıklı bir düzen kurmaya çalışan ebeveynlerin psikolojik sürecini anlatan "Uzlaşma" ve Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi'nde Jose Sanchis Sinisterra'nın yazdığı "Ay, Caramela!" sahnelenecek.
Sherlock Holmes - 14.01.2020
Ahmet Ümit, okurlarıyla "Şark Ekspresinde Cinayet" filmini izledi
Romanlarında dedektif kullanma fikrinin ilk olarak Edgar Allan Poe'ya ait olduğunu vurgulayan Ümit, "İlk dedektif fikrini analitik zekasıyla Poe yaratmıştır. Birbirinden bağımsız gibi görünen olayları birbirine bağlayarak olayları çözer. O dedektifin varlığı daha sonra Arthur Conan Doyle'un Sherlock Holmes'u hem de Agatha Christie'nin Hercule Poirot'u yaratmasında etkili olmuştur.
Sherlock Holmes - 23.12.2019
Guy Ritchie'nin yeni filmine dev kadro
"Snatch", "Sherlock Holmes", "Revolver", "The Man from U.N.C.L.E." ve "King Arthur" gibi büyük bütçeli yapımlara imza atan yönetmen Guy Ritchie, "The Gentlemen" ile tekrar sinemaseverlerin karşısına çıkacak.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sherlock Holmes Haberleri | Sherlock Holmes Kimdir - Haberler - Sherlock Holmes haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sherlock Holmes kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.07.2021 15:28:31. #1.13#

title