Seyitömer Haberleri

Seyitömer haber, Seyitömer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Seyitömer 13.8.2020
Seyitömer Höyüğü'nde kazılar bölge tarihine ışık tutuyor
Kütahya'da, Çelikler Seyitömer Elektrik Üretim AŞ ruhsat sınırı içinde yer alan höyükte yürütülen kurtarma kazıları bölge tarihine ışık tutuyor.
Seyitömer 10.7.2020
Termik santralin bulunduğu Tunçbilek beldesinde hava kalitesi ölçümüne başlandı
Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kütahya'da faaliyet gösteren Seyitömer Termik Santrali ile Tunçbilek Termik Santrali'nin Geçici Faaliyet Belgesi bulunmadığından 1 Ocak 2020'de faaliyetinin durdurulduğu, gerekli bakım ve revizyonların tamamlanmasının ardından 4 Haziran 2020'de Geçici Faaliyet Belgesi düzenlenerek yeniden üretime başlandığı hatırlatıldı.
Seyitömer 5.7.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan termik santral açıklaması Açıklaması
Geçici faaliyet belgesi verilen termik santraller Bir gazetecinin sorusu üzerine, geçici faaliyet belgesiyle yeniden üretime başlayan termik santrallerini takip ettiklerini vurgulayan Kurum, şunları kaydetti: "1 Ocak'ta termik santrallerimize ilişkin kararlar almıştık ve 5 santralimizi tamamen, bir santralimizi de kısmen kapatma işlemi yapmıştık. Gelinen süreçte termik santrallerimiz çevre mevzuatına uygun hale getirmek amacıyla çalışmalar, iyileştirmeler yaptılar; hem filtre işlemlerinde hem yakıt iyileştirme işlemlerinde. Aldığımız karar çerçevesinde 6 termik santralimize geçici faaliyet belgesi verdik. Bunların ikisi Kütahya'da; Seyitömer ve Tunçbilek termik santralleri.
Seyitömer 12.6.2020
Kütahya Valiliğinden termik santrallerle ilgili açıklama
Kütahya'nın Seyitömer beldesi ile Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde yeniden faaliyete başlayan termik santrallerin, üretim yapılan ünitelerin bacasında kül tutucu olarak mevcut bulunan elektrostatik filtrelerinin bakım ve revizyonlarının tamamlandığı bildirildi.
Seyitömer 8.6.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan santral açıklaması Açıklaması
Bakan Kurum, Soma Termik Santrali'nin 6 ünitesinden 4'üne, Kangal Termik Santrali'nin kapalı olan 2 ünitesine, Çatalağzı Termik Santrali'nin kapalı olan 2 ünitesine, Seyitömer Termik Santrali'nin 4 ünitesinden 2'sine, Tunçbilek Termik Santrali'nin 3 ünitesinden 2'sine, Afşin A Termik Santrali'nin 4 ünitesinden 2'sine, 1 yıllık geçici çalışma ruhsatı verildiğini bildirdi.
Seyitömer 4.6.2020
Kütahya'daki termik santraller yeniden üretime başlayacak
Kütahya merkeze bağlı Seyitömer beldesi ve Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde faaliyetleri durdurulan termik santrallerin, yeniden üretime başlayacağı bildirildi.
Seyitömer 15.3.2020
Kütahya'da asılsız koronavirüs paylaşımıyla ilgili yeni gözaltı
Ulusal yayın yapan bir televizyon kanalında "Kütahya'da coronovirus tespit edildi. Teşhis edilen şahıs Seyitömer Termik Santrali'nde karantinaya alındı" şeklinde haber yayınlandığına dair foto montaj yapılarak 11 Mart'ta sosyal medyadan asılsız paylaşımda bulunulması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesinin başlattığı çalışma sürüyor.
Seyitömer 15.3.2020
Kütahya'da asılsız korona virüs paylaşımına bir gözaltı daha
Edinilen bilgiye göre, 'Seyitömer Termik Santrali karantinaya alındı' şeklinde haber yayınlandığına dair sosyal medyadan asılsız paylaşım yapılması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri harekete geçti.
Seyitömer 12.3.2020
Kütahya'da asılsız korona virüs paylaşımına gözaltı
Edinilen bilgiye göre, dün 'Seyitömer Termik Santrali'nde karantinaya alındı' şeklinde haber yayınlandığına dair sosyal medyadan asılsız paylaşım yapılması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadelesi ekipleri harekete geçti.
Seyitömer 12.3.2020
Kütahya'da asılsız koronavirüs paylaşımına gözaltı
Dün, ulusal yayın yapan bir televizyon kanalında "Kütahya'da coronovirus tespit edildi. Teşhis edilen şahıs Seyitömer Termik Santrali'nde karantinaya alındı" şeklinde haber yayınlandığına dair sosyal medyadan asılsız paylaşım yapılması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadelesi ekipleri harekete geçti.
Seyitömer 11.3.2020
"Kütahya'da korona virüs tespit edildi" paylaşımlarına Valilikten yalanlama
Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, "11 Mart 2020 tarihinde ulusal yayın yapan TV kanallarında 'Kütahya'da korona virüs tespit edildi. Teşhis edilen şahıs Seyitömer Termik Santralinde karantinaya alındı' şeklinde haber yayımlandığına dair asılsız haberlerin sosyal medyada yer aldığı görülmüştür.
Seyitömer 3.1.2020
TES-İŞ'den kapatılan termik santrallere ilişkin açıklama
Akma, yaptığı yazılı açıklamada, Elektrik Piyasası Kanunu'nun ilgili maddesinin elektrik üretim santrallerine tanıdığı çevre muafiyeti süresinin dolması nedeniyle Kahramanmaraş Afşin A, Kütahya Seyitömer ve Tunçbilek, Sivas Kangal, Zonguldak Çatalağzı termik santrallerinin faaliyetinin tamamen, Manisa Soma termik santralinin faaliyetinin ise kısmen durdurulduğunu anımsattı.
Seyitömer 2.1.2020
GRAFİKLİ- Termik santrallere kilit "baca gazı arıtma sistemi"nden vuruldu
Kütahya Seyitömer Termik Santrali'ne baca gazı arıtma sisteminin olmaması, Kütahya Tunçbilek Termik Santrali'ne ise baca gazı arıtma sisteminin bulunmamasının yanı sıra sürekli emisyon ölçüm sisteminin atıl durumda olması gerekçesiyle kilit vuruldu.
Seyitömer 2.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
-Baba ile çocuğunun oyun oynaması -Sahilde yürüyen iki kişi -İki kişi ile röp -Çimlerde oturanlar -Sahildeki kalabalık -Yürüyenler -Silifke'de karda oynayanlardan genel detay -Kızkalesi sahilinde oturan Volkan Karalar'ın görüntüsü -Volkan Karalar ile röp -Kızkalesi sahilinde gezenler -Fotoğraf çekenler -Balık avlayan yaşlı kadın -Genel ve detay Haber-Kamera: Mustafa ERCAN - Soner AYDIN - Ali Rıza EREN - Atike CEYLAN KAÇAR / MERSİN, ===================================================================== KÜTAHYA'DAKİ 2 TERMİK SANTRAL MÜHÜRLENDİ   Kütahya'nın Seyitömer ile Tavşanlı ilçelerinde bulunan termik santralleri, verilen sürede bacalara filtre takılmadığı gerekçesiyle dün sabah saatlerinde jandarma ekiplerince mühürlendi.
Seyitömer 2.1.2020
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Kütahya'da Parmakören KÖK-Seyitömer KÖK Enerji Nakil Hattı, Gaziantep'te Oğuzeli-Ekinveren Enerji Nakil Hattı, Elazığ'da Hamzabey Barajı 1.
Seyitömer 1.1.2020
Bakan Kurum: 5 termik santral tamamen,1'inin ise kısmen kapatılmasına karar verilmiştir
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile birlikte bakanlıkta basın toplantısı düzenledi. Bakan Murat Kurum, ülke genelinde denetimlerini aralıksız olarak sürdürdülen 52 kömür ve linyit yakıtlı termik santrali olduğunu belirterek yapılan yasal düzenlemelerle 2013 yılından itibaren; termik santral tesislerine gerekli çevresel yatırımları yapmaları ve izinlerini almaları için 31 Aralık 2019 tarihine kadar süre tanındığını kaydetti. Bakan Kurum, her bir tesisin bu süre zarfında; filtre ve baca gazı arıtma gibi çevresel yatırımları tamamlaması gerektiğini ve bunların takip edilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile birlikte müşterek bir komisyon kurulduğunu belirtertti. Kurum, şöyle konuştu: "Elektrik üretim tesisleri iş termin planlarını komisyonumuza sundular; ancak bu tesislerin bir kısmının iş termin planlarında belirtilen çevre yatırımlarını tamamlamadığını tespit ettik. Şirketlerin bu yatırımlarını tamamlamaları için süre uzatımına dair yakın zamanda bir yasal düzenleme yapılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlarımızın sağlığını her şeyin üstünde tutarak termik santrallerle ilgili düzenlemeyi veto etti. Biz de Bakanlık olarak bu süreçte, elektrik üretim tesislerinin yöneticileriyle bir araya geldik. Termik santrallerle ilgili yaptığımız inceleme ve denetimlerimiz çerçevesinde almaları gereken tedbirler konusunda gerekli uyarıları defaatle yaptık. Milletimizin sağlığını ilgilendiren konulardaki kararlılığımızı termik santral temsilcilerine ifade ettik." 'TERMİK SANTRALLERİN 5'İ TAMAMEN 1'İ KISMEN KAPATILMIŞTIR' Bakan Kurum, termik santrallere ilişkin aldıkları kararları ve bu doğrultuda gerekli işlemleri bugün itibariyle tamamladıklarını belirterek, şunları söyledi:   "5 termik santralin tamamen, 1 termik santralin ise kısmi olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Diğer 7 santralden 4'üne geçici faaliyet belgesi verilmiş, 3 santral ise gerekli çevre izinlerini almışlardır. Kahramanmaraş Afşin A, Kütahya Seyitömer, Kütahya Tunçbilek, Sivas Kangal ve Zonguldak Çatalağzı termik santralleri tamamen, Manisa Soma Termik Santrali ise kısmi olarak kapatılmıştır.
Seyitömer 1.1.2020
Bakan Kurum: 5 termik santral tamamen,1'inin ise kısmen kapatılmasına karar verilmiştir
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile birlikte bakanlıkta basın toplantısı düzenledi. Bakan Murat Kurum, ülke genelinde denetimlerini aralıksız olarak sürdürdülen 52 kömür ve linyit yakıtlı termik santrali olduğunu belirterek yapılan yasal düzenlemelerle 2013 yılından itibaren; termik santral tesislerine gerekli çevresel yatırımları yapmaları ve izinlerini almaları için 31 Aralık 2019 tarihine kadar süre tanındığını kaydetti. Bakan Kurum, her bir tesisin bu süre zarfında; filtre ve baca gazı arıtma gibi çevresel yatırımları tamamlaması gerektiğini ve bunların takip edilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile birlikte müşterek bir komisyon kurulduğunu belirtertti. Kurum, şöyle konuştu: "Elektrik üretim tesisleri iş termin planlarını komisyonumuza sundular; ancak bu tesislerin bir kısmının iş terminplanlarında belirtilen çevre yatırımlarını tamamlamadığını tespit ettik. Şirketlerin bu yatırımlarını tamamlamaları için süre uzatımına dair yakın zamanda bir yasal düzenleme yapılmıştı. Ancak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlarımızın sağlığını her şeyin üstünde tutarak termik santrallerle ilgili düzenlemeyi veto etti. Biz de Bakanlık olarak bu süreçte, elektrik üretim tesislerinin yöneticileriyle bir araya geldik. Termik santrallerle ilgili yaptığımız inceleme ve denetimlerimiz çerçevesinde almaları gereken tedbirler konusunda gerekli uyarıları defaatle yaptık. Milletimizin sağlığını ilgilendiren konulardaki kararlılığımızı termik santral temsilcilerine ifade ettik." 'TERMİK SANTRALLERİN 5'İ TAMAMEN 1'İ KISMEN KAPATILMIŞTIR' Bakan Kurum, termik santrallere ilişkin aldıkları kjararları ve bu doğrultuda gerekli işlemleri bugün itibariyle tamamladıklarını kaydederek, şunları belirtti:   "5 termik santralin tamamen, 1 termik santralin ise kısmi olarak kapatılmasına karar verilmiştir. Diğer 7 santralden 4'üne geçici faaliyet belgesi verilmiş, 3 santral ise gerekli çevre izinlerini almışlardır. Kahramanmaraş Afşin A, Kütahya Seyitömer, Kütahya Tunçbilek, Sivas Kangal ve Zonguldak Çatalağzı termik santralleri tamamen, Manisa Soma Termik Santrali ise kısmi olarak kapatılmıştır.
Seyitömer 1.1.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan termik santrallere ilişkin açıklama: (1)
Son tahlilde termik santrallere ilişkin kararları aldıklarını ve bu doğrultuda gerekli işlemleri yapmaya bugün itibarıyla başladıklarına dikkati çeken Kurum, şöyle devam etti: "2872 sayılı Çevre Kanunu'nun 11 ve 15'inci maddeleri gereği 5 termik santralin tamamen, 1 termik santralin ise kısmi olarak kapatılması, diğer 7 santralden 4'üne geçici faaliyet belgesi verilmesi, 3 santrale ise gerekli çevre izinlerinin verilmesi kararı alınmıştır. Kahramanmaraş Afşin A, Kütahya Seyitömer, Kütahya Tunçbilek, Sivas Kangal ve Zonguldak Çatalağzı termik santralleri tamamen, Manisa Soma Termik Santrali ise kısmi olarak kapatılmıştır.
Seyitömer 1.1.2020
Bakan Kurum: "5 termik santral tamamen, 1'i kısmen kapatıldı"
Kahramanmaraş Afşin A, Kütahya Seyitömer, Kütahya Tunçbilek, Sivas Kangal ve Zonguldak Çatalağzı termik santralleri tamamen, Manisa Soma Termik Santrali ise kısmi olarak kapatılmıştır" diye konuştu.
Şu an buradasınız: Seyitömer Haberleri | Seyitömer Haber - Haberler - Seyitömer haberleri, son dakika seyitömer haber ve gelişmeleri burada. Seyitömer Höyüğü'nde kazılar bölge tarihine ışık tutuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 23:55:36. #1.14#
title