Sevan Bıçakçı Haberleri

Sevan Bıçakçı haber, Sevan Bıçakçı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sevan Bıçakçı - 16.12.2019
ABD'de bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali sona erdi
Jürinin yanı sıra izleyiciler de yarışma boyunca en iyi kısa film ve en iyi belgesel "Seyirci Ödülleri"ni belirlemek için oy kullandı. Seyirci Ödüllerini kısa film dalında yönetmen Alican Yücesoy'un "Taş", belgesel film dalında ise yönetmen Ümran Safter'in "Sevan Bıçakçı: İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta" filmleri aldı.
Sevan Bıçakçı - 15.5.2018
10. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Urgun, konuşmasında gündeme de değinerek, şu ifadeleri kullandı: "İçinde bulunduğumuz bu coğrafyada yaşanan insanlık dramları belgeselciler sayesinde tarihe not düşülüyor. Görülmeyeni görmek, duyulmayanı duymak, belgeselciliğin ana kurallarından birisidir. İşte bunları konuştuğumuz bugünlerde, Kudüs'ten yine bizleri derinden sarsan haberler geldi. İşgal altındaki Filistin topraklarında, İsrail'in şehit ettiği her bir Filistinli kardeşimiz için büyük üzüntü duymaktayız. Bugün İsrail'in Filistin'de ördüğü bu utanç duvarı, katliama sessiz kalan dünya için kara bir lekedir. İnanıyorum ki bu utanç verici sessizliğin bir parçası olmayacaksınız." 3 farklı kategoride 9 ödül verildi Ödüllerin "Ulusal Profesyonel Kategori"de 45 bin lira değerindeki "En İyi Film Ödülü", "Sevan Bıçakçı: İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta" adlı filmiyle Ümran Safter'e, 35 bin lira değerindeki "Kültür ve Turizm Bakanlığı Ödülü" "Kazım" başlıklı belgeseliyle Dilek Kaya'ya, 25 bin lira değerindeki üçüncülük ödülü "Başka Tren Gıdı Gıdı" adlı belgesel filmiyle Yasin Ali Türkeri'ye takdim edildi.
Sevan Bıçakçı - 17.3.2018
TRT Belgesel Ödüllerinde 38 Film Finalde
Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri'nde bu yıl "Ulusal Profesyonel" kategoride finale kalan filmler ve yönetmenlerinin isimleri şöyle: "Başka Bir Dünya Mümkün (Oğuzhan İhtiyar), Başka Tren Gıdı Gıdı (Yasin Ali Türkeri), Bulak (Turgay Kural), Evin (Celil Badikanlı/Özlem Diler), İki Kalp Üç Kitap (Ece Güneş Saadetyan), Karlar Altında 42 Gün (Kamil Erdoğan), Kazım (Dilek Kaya), Sevan Bıçakçı: İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta (Ümran Safter), Suriye İçin Ağıt (Eda Elif Tibet/Maisa Alhafez), Terin Tohumu (Mehmet Sarı) Yurtsuz (Kerim Abanoz), Yusuf Kenan (Mesut Gengeç).
Sevan Bıçakçı - 20.2.2018
İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta" Belgeselinin Dünya Prömiyeri
Dünyaca ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın sanatı ve yaşamını anlatan "İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta" (Sevan the Craftsman) belgesel filminin dünya prömiyeri, Washington DC Bağımsız Film Festivali (DCIFF) kapsamında Carnegie Bilim Enstitüsünde yapıldı.
Sevan Bıçakçı - 11.11.2017
İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta" İzleyiciyle Buluştu
Dünyaca ünlü mücevher ustası Sevan Bıçakçı'nın hikayesini anlatan "İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta" isimli uzun metrajlı belgesel film, Ankaralı izleyiciyle buluştu.
Sevan Bıçakçı - 4.11.2017
Dünyaca Ünlü Tasarımcı Sevan Bıçakçı'nın Belgeseli Çekildi (Yeni Görüntü 2)
DÜNYACA ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın hayatı ve sanatını konu alan 'İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta' belgesel filminin gösterimi Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti.
Sevan Bıçakçı - 4.11.2017
Dünyaca Ünlü Tasarımcı Sevan Bıçakçı'nın Belgeseli Çekildi (Yeni Görüntü 1)
DÜNYACA ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın hayatı ve sanatını konu alan 'İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta' belgesel filminin gösterimi Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti.
Sevan Bıçakçı - 4.11.2017
Dha İstanbul Bülteni - 1
Kaza; Balat, Defterdar Mahallesi, Ayvansaray Kavşağı'nda saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yavedud Caddesinden seyir halinde olan Küdrüs Karataş yönetimindeki 34 TBH 67 plakalı taksi, Ayvansaray Kavşağı'nda, Turgay Yılmaz yönetimindeki 34 TEB 07 plakalı taksi ile çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle Turgay Yılmaz yönetimindeki taksi yan yatarken, kazada taksi sürücüleri Küdrüs Karataş, Turgay Yılmaz ile taksideki yolcular Ertan Muammed Sudas ve Karolin Agopyan yaralandı.  İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kaza yerinde ilk müdahalesi yapılan yaralılar ambulansla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.     Görüntü Dökümü  --------------------------- -Yaralı kişilerden görüntü -Kaza yapan araçlar -Sağlık ekipleri -İtfaiye ekipleri -Araçların çekici yardımıyla çekilmesi -Genel ve detaylar 04.11.2017 - 03.12 Haber Kodu : 171104009 ================================= 7- DÜNYACA ÜNLÜ TASARIMCI SEVAN BIÇAKÇI'NIN BELGESELİ ÇEKİLDİ   Haber - Kamera: İbrahim AKTÜRK - Murat SOLAK / İstanbul DHA Dünyaca ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın hayatı ve sanatını konu alan 'İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta' belgesel filminin gösterimi Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti.
Sevan Bıçakçı - 3.11.2017
Dünyaca Ünlü Tasarımcı Sevan Bıçakçı'nın Belgeseli Çekildi
DÜNYACA ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın hayatı ve sanatını konu alan 'İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta' belgesel filminin gösterimi Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti.
Sevan Bıçakçı - 3.11.2017
Dha İstanbul - (Görüntülerle)dünyaca Ünlü Tasarımcı Sevan Bıçakçı'nın Belgeseli Çekildi
Haber - Kamera: İbrahim AKTÜRK - Murat SOLAK / İstanbul DHADünyaca ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın hayatı ve sanatını konu alan 'İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta' belgesel filminin gösterimi Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti.
Sevan Bıçakçı - 3.11.2017
Dha İstanbul - Dünyaca Ünlü Tasarımcı Sevan Bıçakçı'nın Belgeseli Çekildi
İbrahim AKTÜRK - Murat SOLAK / İstanbul DHADünyaca ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'nın hayatı ve sanatını konu alan 'İstanbul'u Mücevhere Sığdıran Usta' belgesel filminin gösterimi Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleşti.
Sevan Bıçakçı - 9.5.2017
Kapalıçarşı'nın Yaşayan İnsan Hazinelerinin İzinde Yoğun İlgi
Hraç Arslanyan, Hagop Erol Bahadıroğlu - Aret Çakıcı, Sevan Bıçakçı, Kürşat Bilmiş, PartamDerderyan, ManukDurmazgüler, Berç Melikyan, Berç Kazancı, Haçik Kelleci, Avedis Kendir, Agop Kuyumcuoğlu, Arman Suciyan, Surmak Susmak, Rafi – Levon Şadiyan, Nerses Yağar, Kader Yıldız, Sebuh Yılmaz, Hrant – Şant Zorbaş ustaların ellerinden çıkan nadide ve seyrine doyulmaz eserler, Rezan Has Müzesi'nde.
Sevan Bıçakçı - 3.5.2017
Kapalıçarşı'nın Yaşayan İnsan Hazinelerinin İzinde Yoğun İlgi
Hraç Arslanyan, Hagop Erol Bahadıroğlu - Aret Çakıcı, Sevan Bıçakçı, Kürşat Bilmiş, PartamDerderyan, ManukDurmazgüler, BerçMelikyan, Berç Kazancı, Haçik Kelleci, Avedis Kendir, Agop Kuyumcuoğlu, Arman Suciyan, Surmak Susmak, Rafi – LevonŞadiyan, Nerses Yağar, Kader Yıldız, Sebuh Yılmaz, Hrant – Şant Zorbaş ustaların ellerinden çıkan nadide ve seyrine doyulmaz eserler, Rezan Has Müzesi'nde.
Sevan Bıçakçı - 15.3.2017
Kapalıçarşı'nın Yaşayan İnsan Hazinelerinin İzinde
Bizans'tan bu yana hemen hemen aynı mekânlarda sürdürülen kuyumculuk geleneğinin izdüşümünün yansıdığı sergide, İstanbul kuyumculuğunun yaşayan son nesil ustalarının benzersiz örneklerine yakından şahitlik edilebilecek. Hraç Arslanyan, Hagop Erol Bahadıroğlu - Aret Çakıcı, Sevan Bıçakçı, Kürşat Bilmiş, Partam Derderyan, Manuk Durmazgüler, Berç Melikyan, Berç Kazancı, Haçik Kelleci, Avedis Kendir, Agop Kuyumcuoğlu, Arman Suciyan, Surmak Susmak, Rafi – LevonŞadiyan, Nerses Yağar, Kader Yıldız, Sebuh Yılmaz, Hrant – Şant Zorbaş ustaların ellerinden çıkan nadide ve seyrine doyulmaz eserler, 16 Şubat'tan itibaren Rezan Has Müzesi'nde.
Sevan Bıçakçı - 14.1.2017
Tasarımcısından Mücevher'in Püf Noktaları
DÜNYACA ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı, yaptığı mücevherleri Ankara'da açtığı bir mekanda vatandaşların ilgisine sundu.
Sevan Bıçakçı - 14.1.2017
Dha Yurt - Tasarımcısından Mücevher'in Püf Noktaları
DÜNYACA ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı, yaptığı mücevherleri Ankara'da açtığı bir mekanda vatandaşların ilgisine sundu.
Sevan Bıçakçı - 15.2.2016
Mozaik Yolu Projesi İsviçre'de Tanıtıldı
Anadolu'nun benzersiz tarihi mirasını tanıtmak amacıyla ulusal ve uluslararası projeler geliştiren ONE Derneği, son projesi Mozaik Yolu ile Türkiye'ye yepyeni bir kültürel rota kazandırmayı hedefliyor. Projenin uluslararası ilk adımı İsviçre'nin kültür merkezi Gstaad'da, ünlü sanatçı Sevan Bıçakçı'nın mozaik detaylı eserlerinin de tanıtıldığı bir sergide atıldı.
Sevan Bıçakçı - 11.2.2016
Mozaik Yolu" İsviçre'den Başladı
İsviçre'nin Bern kantonuna bağlı Gstaad köyünde düzenlenen ve sanatçı Sevan Bıçakçı'nın mozaik detaylı eserlerinin de tanıtıldığı sergiye Demet Sabancı Çetindoğan, Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sevan Bıçakçı Haberleri | Sevan Bıçakçı Kimdir - Haberler - Sevan Bıçakçı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sevan Bıçakçı kimdir, hayatı ve biyografisi. Global LoveMark Mücevher Tasarımcısı Janset Kılıçtaş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.11.2020 02:27:19. #1.14#
title